KOMODITNÍ SPREADY: Kakao na otočce? Potvrzeno!

Zdravím kolegové a drahé kolegyně. Nedávno jsem se zamýšlel na otázkou, jestli je již kakao na otočce. Myšleno zda se chystá k růstu. To jsem 24.7. zkoumal a nastavení trhů to naznačovalo. Je to tady a kdo je v obchodě, tak je myslím spokojený. Minulá analýza je ponechána kurzívou.

Cena kakaa 24.7.

barchart.com – 10 let ceny

Na grafu výše je vidět cenový vývoj kakaa za dobu deseti let. Z tohoto pohledu je kakao spíše levné. V roce 2017 dosáhlo minima na ceně okolo 1800 bodů. Od té doby vykazuje mídný růstový trend, který byl samozřejmě narušen COVID-19, neboť kakao je vnímáno jako luxusní zbytná komodita. Ovšem to milovníkům čokolády může vysvětlovat kdo chce.

Nyní na poslední měsíční svíci vzniká patern, který mnohdy předznamenává otočení trhu. Tedy korekce může být ukončena a tomu napovídá i blížící se růstová sezonalita kakaových bobů.

Cena nyní – 6.8.2020

barchart.com přibylo 300 bodů

Výše popsaná situace se potvrdila a cena vyrostla poměrně razantně. V pravé části grafů je to naznačeno šipkami. Z cca 2200 bodů na 2500 bodů. Příjemné zhodnocení mojí long pozice.

Sezonalita kakao

seasonalgo.com – růstové období 2 měsíce

Černá křivka ceny kakaa na prosincovém kontraktu se blíží pozitivnímu růstovému období, což by souhlasilo s cenovým paternem na minulém grafu. Svislé přímky zelená – červená rámuje pozitivní sezónní růst po dobu cca 2 měsíce dlouhou. To naznačují dobře korelující červená a modrá křivka paternu sezonality. Do tohoto období ještě pár dní zbývá, ale časově to může být posunuto, toto časové okno není žádné dogma a jako vždy pracujeme jen s pravděpodobností.

Rychlejší akce než sezónní trend

seasonalgo.com

Cena prosincového kakaa se vydala na cestu vzhůru dříve, než nám napovídala sezonalita. Téměř nikdy není na trhu ideální nastavení a je na obchodníkovi, aby posoudil pro a proti.

Vyprodané bear spready

seasonalgo.com – vyprodej bear spreadů +7.470 USD

Včera ( 23.7.2020 ) jsem prodal poslední dva bear spready za cenu +2body. Celkem tedy výnos na bear straně +7.470 USD. Na bull straně jsem v průběhu času navyšoval PUT výpisy na různých strike.

TWS zisk poslední dva spready + 835 USD

Trh naznačuje BULLISH náladu

tradingview.com – COT index, hodnoty

Pětiletý graf ceny a pod ním je COT index commercials, který naznačuje větší nákupy zpracovatelů, to by mělo v souladu se sezonalitou indikovat možná růst ceny. Spodní hodnotový indikátor ve spodní části značí levnou komoditu. Tedy i tento stav je pro bullish trh příznivý. Lze tedy změnu na trhu očekávat s větší pravděpodobnosti. Otázka zní kdy? čas je důležitá veličina u každého obchodu.

Výpisy opcí na kakau – 23.8.

TWS opce výpisy + 7.320 USD

Ve sloupečku avg. Price je vidět ceny vypsaných opcí. Celkem je tedy vypsano nyní za +7.320 USD a to již nějaké opce expirovaly. Nejvyšší strike je na ceně 2600, ale spkojenost bude i na ceně 2.400 bodů.

Očekávám tedy růst komodity. Počkám si. Vybráno na spreadech +7.470 USD a načerpáno přes výpisy opcí přes +7.320 USD, tedy cca 15.000 USD.

Po růstu o 300 bodů -6.8.

TWS – 6.8.2020

Výpisy opcí jsou „v pohodě“, long se potvrdil a proto se bude se bude na kakau „sklízet !

Ahoj Roman, ať se daří

Vydávám Komoditní a Spreadové edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

Kompletní postupy a návody krok za krokem najdete samozřejmě ve Spreadovém kurzu:

Přidat komentář

Tagy: bear spreadyCOT nastaveníkomoditní spreadystruktura trhuvýpis PUT opce Tagy: hovězí spreadykomoditní spreadyprofit targetRoman Horkýsezonalitastop losstrendová přímka

Roman Horký

Roman Horký Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích – zde preferuje především dividendové akcie. Podobné články Otevřené obchody: Je libo 7.000 USD, 700 USD nebo 50 USD?

Přátelé chci vám všem nejdřív moc poděkovat – náš nedělní webinář má…Báječný rok. Přibývají další super výsledky

Cítím velkou vděčnost a radost. Feedbacky, které od vás chodí, jsou fantastické…Spready: Tříválcová mašina na peníze + síla týmů

Může to být až překvapivě snadný život: Nemusím se ptát šéfa na… Komentáře

Přidat komentář

Přihlášený uživatel: Roman Horký. Odhlásit se?

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.