Komodity: Použij opci, zvýšíš zisk

Přestavte si, že jste v restauraci: na stole máte polévku, hlavní chod a zákusek … a k tomu místo kompletního příboru jen nůž.

No samozřejmě, s nožem polévku nesníme. Ani hlavní chod, ani zákusek. Navíc při ládování se kudlou by na nás zbytek hostů asi divně koukal.

V obchodování komodit je to podobné. Místo jednoho nástroje používáme rovněž „příbor“ : futures kontrakty párujeme do spreadů. Šetříme si margin a také si omezíme riziko.

A také používáme nástroj zvaný opce na komodity.  On to totiž umí kouzla:

  • což třeba obchodovat komodity, a přitom vůbec nedržet futures kontrakt?
  • co třeba snížit margin na 1/3 nebo na 1/2 ?
  • a co třeba nemít vůbec žádný margin?
  • a co takhle snížit riziko na polovinu, na třetinu nebo na desetinu?

Opce nejsou pro opice

Opce jsou nástroj, který dává řadu výhod naráz:

  • při koupi opce nemáme blokovaný margin (ano, čtete dobře)
  • výpisem opcí získáváme dopředu peníze (a vypisujeme je tak, aby nám peníze zůstaly).
  • kombinací futures kontraktu, spredu a opce vzniká i „Tříválcová mašina na peníze“, kterou si oblíbil kolega Roman Horký.

Opce zároveň mohou minimalizovat riziko: Při nákupu nemůžeme ztratit víc, než jsme za opci zaplatili. Kombinací s futkou můžeme omezit margin i riziko v drženém futures kontraktu … atd atd.

Opce místo futures kontraktu

Opci dokonce můžeme použít i místo futures kontraktu. Zároveň máme jasně omezené riziko a nemáme blokovaný margin. Najednou můžeme přes opce obchodovat i komodity, které by nám jinak náš účet nedovolil

Ano, opce je velmi varibilní nástroj, který nám komoditním obchodníkům dává obrovské možnosti.

Zdarma od pondělí

Co to ty opce jsou? Jak fungují? Jaká je podstata? Jak je můžeme použít? Kolega Martin Kopáček obchoduje opce již 18 roků – a v pondělí startuje kurz zdarma, kde bude ukazovat svoje postupy a principy fungování opcí.

Když Martin dělá tento kurz, má vždy velký zájem a ohlas. Každý rozumný obchodník se dál vzdělává a využívá každou příležitost, jak si rozšířit s sortiment nástrojů.

…  a samozřejmě jak zvýšit zisk ….

Jezte příborem, používejte opce. Bezplatný kurz startuje v pondělí 27.11., přihlášku máte zde.

Doporučuji 🙂

Vašek

Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Studoval u mnoha profesionálů, mimo jiných i u Larryho Williamse, který patří dnes mezi tradingové legendy. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.