Komoditní spready: Tříválcová mašina na peníze + síla týmů

Je to život, o jakém mnozí sní.
Nemusíte ráno vstávat „na budíka“, neptáte se šéfa na dovolenou – prostě jedete, nemusíte se prosit o zvýšení platu. Žijete si jak chcete a kde chcete. A přitom to může to být až překvapivě snadné. I příjem mám takový, jaký si nastavím – prostě přidám kontrakt vepřového, soji nebo třeba zemního plynu.

Španělsko, tzv. grilování šlapek 🙂

Vše je o nastavení hlavy: Zkuste si představit, že umíte obchodovat komoditní spready a že si můžete dovolit žít po svém. A jestli se ozve rarášek „co když“ pak prostě zažeňte pekelníka pryč.
Je to váš život a způsob, jak ho prožijete, je jen na vás.

Když máte natrénovano, tak je leccos najednou velmi jednoduché.
Před pár dny jsme s kolegy například uzavřeli zisk na zemním plynu za pouhé 3 hodiny: +52.140 Kč / 2.370 $.
Psal jsem o tom na Facebooku:

„Podojil“ jsem spread NGJ22-NGH22
Pohled do platformy

Naučit se, použít, užívat života

Druhým týdnem pokračuje náš bezplatný kurz Spreadového obchodování. Dnes ráno k vám dorazila 9.lekce, krok za krokem si ukazujeme stavbu komoditních spreadů.
To je ten „kotel„, kde si obrazně řečeno „vyvaříme peníze„.

Tříválcovka: Začalo to ve Španělsku

V týmu je síla. Právě díky tomu, že můžeme dát „hlavy dohromady“, vznikla před třemi roky i „Tříválcová mašina na peníze„. A nebýt toho, že žijeme svobodně, nemohl by funkční koncept společného sledování trhů vzniknout.

Bylo to na podzim roku 2018.
S kolegy jsem vyrazil do Španělska. Říjen, venku 27 stupňů, moře..
Ty máš ještě dovolenou?„, psal mi bývalý kolega z práce 🙂  Nemůže dodnes pochopit, že pojem „dovolená“ mi nic neříká – my, burzovní obchodníci, máme všechen náš čas plně ve svých rukách.

Terasa nad zálivem, kde to všechno začalo. Zprava Martin, uprostřed Václav a vlevo na vás koukám já.

A právě tady se zrodil koncept, který dnes vydělává spreadovým obchodníkům extra peníze: Tříválcovka.
Je to kombinace futures, spreadů a opcí.

Skvělý rok: za 12 měsíců příjemný zisk +1.838.000 Kč

Ano, tohle je výsledek síly týmu: Za 12 měsíců jsme v přímém přenosu vydělali 1,8 milionu korun a zhodnotili účet o 48% – podívejte se na screen z mého účtu.
Je to kombinace spreadů, komodit, opcí … prostě „Tříválcová mašina na peníze“, o které si budeme povídat i v neděli na webináři.

zisk za posledních 12 měsíců

Sólista u zdi, tým vítězí

Proč se dřít sám, když můžu čerpat ze síly týmu?
Tato zásada mi vydělala jen letos stovky tisíc mimo můj hlavní „spreadový byznys“. Prostě jsem se spojil s dalšími kolegy a používám i jejich „know-how“.

I letos jsem s kolegy ladil trading ve Španělsku. S kolegy Martinem (opce) , Davidem (daytrading opcí) a Václavem (komodity, opční a akciové portfolio) dodržujeme pitný režim.

Právě tady ve Španělsku se každý rok scházíme (když teda není zrovna lockdown), abychom si vyměnili zkušenosti a nové postupy. Je fajn vidět, jak funguje synergie : ve Španělsku jsme u kávy a dobrého jídla spojili komoditní spready, komodity a opce. Trading není sport sólistů, ale týmová hra.

Tříválcovka“ začíná zpravidla opčním výpisem, pak se může překlopit do futures a postupně doplnit do spreadu. Vaši pokročilejší kolegové už „Tříválcovku“ znají a v rámci společného obchodování (také budete mít přístup, více na nedělním webináři) už vydělávají peníze.

A opět připomínám: Nebuďte hrr do něčeho, čemu zatím nerozumíte. Proto vám vše ukazuju, učím vás v lekcích a vše vám předávám. Neopisujte, žádná „investiční doporučení“ nedávám – učím vás používat hlavu, ne tupě kopírovat.

Šmrdlat na skřipkách, nebo hrát jak Paganini?

Dám vám zadarmo jednu radu, která vám může dát peníze, volný čas, svobodu: Používejte násobící efekt znalostí druhých lidí.

Příklad: Můžete strávit desítky let tím, že se sami metodou pokus/omyl budete učit hrát na housle.
Nebo můžete získat nejlepší učitele, učit se, trénovat a postupovat rychle k cíli – a v krátké době se stát skutečnými profesionály.

Sólisté to mají těžké v každém oboru. Sami, bez opory a bez pomoci. Zatímco týmy dávno hrají v Carnegie Hall, sólista sedí doma v kutlochu a vrže tak, že utíkají i poslední pavouci….

Kolegové, burza je týmový sport, pamatujte na to.

Síla týmu

Start ke stupňům vítězů: V neděli!

V neděli 17.10. si uděláme online vysílání – znovu si probereme postupy a nástroje, které používáme. Dostanete přístup ke kompletním postupům, dostanete přístup do naší komunity. A samozřejmě že se vám otevře spreadový svět, i ta tajemná „tříválcová mašina na peníze“. Budete se učit, trénovat a půjdete k cíli.

Pokud se vám líbí bezplatný kurz, pak v neděli ve 20:00 určitě buďte na online vysílání.
To, co mám pro vás připravené, vám může zásadně změnit život. Osobně považuji trading za víc než jen za způsob vydělávání peněz – je to jiný styl života.

Ať se daří!

Roman

Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.