Spready: Tříválcová mašina na peníze + síla týmů

Může to být až překvapivě snadný život: Nemusím se ptát šéfa na dovolenou, nemusím se prosit o zvýšení platu. Prostě žiju tam, kde chci. A příjem mám takový, jaký si nastavím – prostě přidám kontrakt vepřového, ropy nebo třeba pšenice.

Vše je o nastavení hlavy: Zkuste si představit, že to umíte a že si můžete dovolit žít po svém. Jestli se ozve rarášek „a co když„, pak prostě zažeňte pekelníka pryč. Život je váš a způsob, jak ho prožijete, je jen na vás.

Naučit se, použít, užívat života

Druhým týdnem pokračuje náš free kurz Spreadového obchodování. Dnes ráno k vám dorazila 7.lekce, krok za krokem si ukazujeme stavbu komoditních spreadů. To je ten „kotel„, kde si obrazně řečeno „vyvaříme peníze„. A peníze si užíváme.

S kolegy jsem teď pobyl ve Španělsku. Říjen, venku 27 stupňů, moře. „Ty máš ještě dovolenou?„, píše mi bývalý kolega z práce 🙂  Nemůže pořád pochopit, že pojem „dovolená“ mi nic neříká – my, burzovní obchodníci, máme všechen náš čas plně ve svých rukách.

A tak můžeme vyrazit za sluncem v době, kdy většina lidí v ČR už jen vzpomíná na léto ….

Sólista u zdi, tým vítězí

Proč se dřít sám, když můžu čerpat ze síly týmu? Tato zásada mi vydělala jen letos stovky tisíc mimo můj hlavní „spreadový byznys“. Prostě jsem se spojil s dalšími kolegy a používám i jejich „know-how“.

Právě tady ve Španělsku jsme se sešli, abychom si vyměnili zkušenosti a nové postupy. Je výborné vidět, jak funguje synergie : tady ve Španělsku jsme u kávy a dobrého jídla spojili komoditní spready, komodity a opce. Burza není sport sólistů, ale týmová hra.

Šmrdlat na skřipkách, nebo hrát jak Paganini?

Dám vám zadarmo radu, která vám může dát peníze, volný čas, svobodu: Používejte násobící efekt znalostí druhých lidí. Příklad: Můžete strávit desítky let tím, že se sami metodou pokus/omyl budete učit hrát na housle. Nebo můžete získat nejlepší učitele, postupovat rychle k cíli a v krátké době se stát skutečnými profesionály.

Sólisté to mají těžké. Sami samci, bez opory a bez pomoci. Zatímco týmy dávno hrají v Carnegie Hall, sólista sedí doma v kutlochu a vrže tak, že utíkají i poslední pavouci…. Kolegové, burza je týmový sport, pamatujte na to.

Tady ve Španělsku jsem opět zažil tu skvělou synergii, když se spojí mnoho dobrých postupů z různých oborů – nastartovali jsme zde nové projekty, postupy, nápady.

Tříválcová mašina na peníze

V neděli 14.10. udělám online vysílání – znovu si probereme postupy a nástroje, které používáme. Mám pro vás i novinku, kterou jsem zde ve Španělsku „dopiloval“, pracovně tomu říkám „tříválcová mašina na peníze“.

Pokud se vám líbí free kurz, pak v neděli ve 20:00 určitě buďte na online vysílání. To, co mám pro vás připravené, vám může změnit život.

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů