SPREADY: Obchod na bavlně – život jako v bavlnce

Ziskový obchod na bavlněném spreadu  CTH18-CTK18

Nyní se podíváme na jeden obchod, který jsem otevíral 8.11.2017. Šlo o vstup na základě sezonality, histogramu contanga a technické analýzy. K ukončení obchodu dosažením profit targetu došlo v úterý 21.11., ale někteří z kolegů se dočkali již v pondělí 20.11..

Jak to, že nikdy nezadávám u mých spreadů do platformy stop loss? Má to svůj důvod, který vysvětlím: Profit target můžete zadat prakticky hned po nakoupení spreadu s parametrem GTC ( platí dokud nezrušíte ). Proč se to často vyplatí? Je to tím, že často bývá intradenní pohyb v takovém rozsahu, že zadaný SL v obchodní platformě vám způsobí smutek a zadaný PT velikou radost !

Vstup se sezonalitou spreadu

Zdroj: www.seasonalgo.com

Sezonalita ukazovala vůli našeho spreadu v uvedeném období růst. Proto jsem hledal důvody proč neotevřít tento spread. Zní to divně? Je to velmi logické: kromě sezonality chci mít potvrzení, že dobrému obchodu nestojí nic v cestě. Proto hledám důvody, které by mne od otevření odradily. Naskočit do obchodu je snadné a lákavé, ale rozumný obchodník si nejdřív ověří, zda za nějakým bukem na naivní ovečku už nečeká vlk s příborem 🙂

Co říká histogram contanga

 zdroj: spreadcharts.com

Graf znovu považuje naší volbu za rozumnou, tedy další důvod pro realizaci obchodu.

Možná se stále divíte, proč hledám důvod proč to nezobchodovat. Myslím, že je třeba hledat i možná rizika. Moje indikátory, chcete-li nápovědy, však hovořily pro, tedy jsem obchod otevřel.

Nastavením stop lossu ( SL )profit targetu ( PT ) vstupuji tedy se svými spready do „boje“ o americkou měnu. Nastavuji stop loss, ale jen v mém programu na správu portfolia, nikoli do obchodní platformy. Do platformy „klíďo brďo“ svůj požadavek  na profit target zadávám.

Přiznám se však, že jsem omylem nenastavil GTC, ale pouze DAY. Chybička, proto jsem v pondělí nebyl vyplněn a tak v úterý „hbitě“ zadávám tentokrát správně GTC, byť jsem za několik desítek minut „vyplněn“, stačilo by i chybovat stejně jako minule, ale to už jsem si ohlídal.

   Sklízíme plody práce, jak v bavlnce! Tedy z bavlnky jsme venku, ale zasloužená odměna je již na našem obchodním účtu. A jak jsem viděl v naší diskuzní skupině, „sklizeň bavlny“ byla příjemná i pro mnoho kolegů. Gratuluji a mám dvojnásobnou radost!

Zde se můžete podívat na obchod, na který se chystáme.

Ahoj Roman

Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.