Komodity: Zisk 22.000 Kč za půl hodiny + Postupy zdarma

Obchoduji jen tehdy, když na trhu vidím seriózní příležitost. Jinak se snažím od klávesnice a grafů držet v uctivé vzdálenosti a raději zajít k vodě, do lesa nebo si něco přečtu. Je to rozhodně lépe prožitý čas, než se trápit sledováním pohybů cenového grafu, který ne vždy poslouchá to, co si o trhu myslím.

Vyšší pravděpodobnost toho, že se na trhu něco stane, mně signalizuje obchodní činnost největších hráčů na trhu. Pěstitelé, těžaři a zpracovatelé komodit mají nejlepší přehled o tom, co se na trhu s jejich komoditou děje.

Podrobně to budu vysvětlovat ve free kurzu, který startuje v pondělí – podrobně to máte v posledním odstavci článku a máte tam i link s bezplatnou přihláškou.

Velcí hráči mají nejlepší znalosti

Nezapomínejme, že u těchto firem závisí jejich byznys často už skoro století na perfektní znalosti konkrétní komodity . Znají výborně fundament, a když silně prodávají, má to svůj důvod, stejně tak když se z nich stanou mimořádně silní kupci.

Nic ale není stoprocentní. Pochopitelně i zde se často odehraje jiný scénář, ale vesměs to celé velice dobře funguje a z dlouhodobého pohledu dává základ profitabilního obchodování.

Činnost zmíněné skupiny obchodníků sleduji za pomoci údajů pravidelně zveřejňovaného COT reportu, který přesně tato data poskytuje. Z údajů, které mám k dispozici, pak sestavuji indikátor, za jehož pomoci hledám na trhu obchodní příležitosti.

Zemní plyn a peníze

Pojďme se podívat na to, jak to celé vypadá v letošním roce – třeba na tak hojně obchodované komoditě, jakou je zemní plyn.

Křivka pod grafem je můj hlavní indikátor a mapuje aktivitu výše zmíněné skupiny, které můj učitel Larry Williams říká „superpowers“. Na konci loňského roku byli tito „supermani“ extrémně silnými kupci (křivka se nachází v horní části grafu) a jejich aktivita měla dostatek síly poslat cenu prudce nahoru. Případný zisk, pokud by obchodník setrval v obchodu většinu trendu, se mohl pohybovat kolem šesti tisíc dolarů.

Podobná situace nastala opět v květnu a mohla přinést dalších přibližně dva tisíce dolarů. A poslední podobný případ, kdy se skuteční insideři pustili do mimořádně silných nákupů je z letošního července. I tady „superpowers“ zastavili několika měsíční pokles a poslali trh na současné, vyšší úrovně. Možný otevřený zisk by mohl činit něco málo pod dva tisíce dolarů.

22.000 korun „na kafe“

Neříkám, že jsem na všech obchodech vybral „plný profil“. Tak to nefunguje a ani nemůže. Přesně trefovat dna a vrcholy dokáží jen teoretici a to zpravidla někdy uprostřed grafu. Já to neumím 🙂

Z posledního pohybu zemního plynu jsem získal něco málo přes tisícovku, která mně ale úplně stačí. Je to kolem 22.000 korun, většina lidí na to pracuje celý měsíc … Pro mne to byla otázka půl hodiny výběru obchodu a dvě kliknutí do platformy.

 

Za letošní rok bylo na plynu jen pět situací, kdy mělo cenu se zvednout a jít obchodovat. A snad kromě jedné z nich byly všechny profitabilní. A výtěžek jen z této komodity člověka, při troše skromnosti, mohl bez problému uživit.

Od pondělí startujeme

Článek je stručný, pro zkušené jsou popsané postupy samozřejmostí. Ale co pro vás, kteří tyto postupy zatím neznáte? Ok, od pondělí spustím 14ti denní kurz zdarma. Každý pracovní den dostanete mail s lekcí, kterou si můžete libovolně přehrát. Budu ukazovat vše krok za krokem, přihlášku do free kurzu máte zde.

Jdu na procházku s Bafem, na viděnou v pondělí u první lekce!

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů