Komodity: Zisk 22.000 Kč za půl hodiny + Postupy zdarma

Obchoduji jen tehdy, když na trhu vidím seriózní příležitost. Jinak se snažím od klávesnice a grafů držet v uctivé vzdálenosti a raději zajít do sauny (když koronavirus dovolí, že).
Nebo na procházku se čtyřnohým kolegou Bafem, nebo si něco přečtu. Je to rozhodně lépe prožitý čas, než se trápit sledováním pohybů cenového grafu, který ne vždy poslouchá to, co si o trhu myslím.

Vyšší pravděpodobnost toho, že se na trhu něco stane, mně signalizuje obchodní činnost největších hráčů na trhu. Pěstitelé, těžaři a zpracovatelé komodit mají nejlepší přehled o tom, co se na trhu s jejich komoditou děje.

Podrobně to budu vysvětlovat ve free kurzu, který startuje v pondělí – podrobně to máte v posledním odstavci článku a máte tam i link s bezplatnou přihláškou.

Velcí hráči mají nejlepší znalosti

Nezapomínejme, že u těchto firem závisí jejich byznys často už skoro století na perfektní znalosti konkrétní komodity . Znají výborně fundament, a když silně prodávají, má to svůj důvod, stejně tak když se z nich stanou mimořádně silní kupci.

Nic ale není stoprocentní. Pochopitelně i zde se často odehraje jiný scénář, ale vesměs to celé velice dobře funguje a z dlouhodobého pohledu dává základ profitabilního obchodování.

Činnost zmíněné skupiny obchodníků sleduji za pomoci údajů pravidelně zveřejňovaného COT reportu, který přesně tato data poskytuje. Z údajů, které mám k dispozici, pak sestavuji indikátor, za jehož pomoci hledám na trhu obchodní příležitosti.

Vepřové maso a peníze

Pojďme se podívat na příklad – třeba na tak obstojně (a často) obchodované komoditě, jakou je vepřové maso. Podívejme se na tuto situaci:

Křivka pod grafem je můj hlavní indikátor a mapuje aktivitu výše zmíněné skupiny, které můj učitel Larry Williams říká „superpowers“. Na konci předchozího roku byli tito „supermani“ extrémně silnými prodejci (křivka se nacházela v dolní části grafu) a jejich aktivita měla dostatek síly poslat cenu prudce dolů.

2.000$ nebo 5.000$

Případný zisk, pokud by obchodník setrval v obchodu většinu trendu, se mohl pohybovat nad hranicí dvou tisíc dolarů.

Podobná situace nastala opět na počátku roku dalšího roku, a mohla přinést vnímavému obchodníkovi dalších přibližně pět tisíc dolarů. A další podobný případ, kdy se skuteční insideři pustili do mimořádně silných prodejů je z počátku předloňského července.

I tady „superpowers“ zastavili několika měsíční růst a poslali trh na mnohem nižší úrovně. Možný otevřený zisk by mohl činit něco málo pod tři tisíce dolarů.

22.000 korun „na kafe“

Neříkám, že jsem na všech obchodech vybral „plný profit“. Tak to nefunguje a ani nemůže. Přesně trefovat dna a vrcholy dokáží jen teoretici a to zpravidla někdy uprostřed grafu. Já to neumím 🙂

Z tohoto pohybu vepřovém mase jsem získal něco málo přes tisícovku, která mně ale úplně stačí. Je to kolem 22.000 korun, většina lidí na to pracuje skoro celý měsíc … Pro nás to byla otázka půl hodiny výběru obchodu a dvě kliknutí do platformy.

Během roku se na vepřovém najde pár situací, kdy má cenu se zvednout a jít obchodovat. K naší radosti, všechny byly profitabilní. A výtěžek jen z této komodity by člověka, při troše skromnosti, mohl slušně uživit.

A mnoha z vás se to už daří, mám obrovskou radost z takovýchto zpráv:

Od pondělí startujeme

Pro zkušené kolegy jsou popsané postupy dávno samozřejmostí.
Ale co pro vás, kteří tyto postupy zatím neznáte?

Ok, od pondělí spustím 14 denní kurz zdarma. Každý pracovní den dostanete mail s lekcí, kterou si můžete libovolně přehrát.
Budu ukazovat vše krok za krokem, přihlášku do bezplatného kurzu máte zde.

Jdu na procházku s Bafem, na viděnou v pondělí u první lekce. Bude to maso!

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.