Komodity: Olej nás zkouší

Poslední dva týdny jsou z mého pohledu velice příjemné. Všechny CALL opce vypsané na SLV vypršely jako bezcenné a také má spekulace na pokles ceny zlata, o které jsem psal minule, se vydařila. A také moje brněnská kakaová věštba z předminulého článku celkem dobře vychází. Kakao prudce posiluje.

V minulém článku jsem informoval o tom, že jsem otevřel krátkou pozici na zlatě poté, co ceny žlutého kovu zakončily pod „tradiční“ klikatou čarou.

gc-06-17-daily-12_01_2017-09_05_2017-entry

Následující vývoj dal stejně smýšlejícím obchodníkům za pravdu a odměnil je poměrně rychlým a svižným sešupem, který mohl naplnit jejich obchodní účty zajímavou sumou. Jak jsem již psal, moje volba padla z čistě praktických důvodů jen na mikro kontrakt a můj zisk tomu také odpovídá. Kdo vstoupil s plným kontraktem, může se těšit zhodnocení desetinásobnému a to už není špatné.

gc-06-17-daily-12_01_2017-09_05_2017-close

Ceny poklesy na hodnotu, kde ukazuje indikátor v grafu možný profit target. Sluší se vybrat přinejmenším část profitu, trhu a obchodníkovi na druhé straně obchodu poděkovat a pozici opustit.

trades

340 dolarů na zmíněném mikro kontraktu není kdoví co. Desetidenní pobyt v Ostravě to ale zaplatilo. Stačí, víc jsem od obchodu ani nečekal. Stejně obchodovaný velký kontrakt už ovšem mohl přinést za týden cosi přes 80.000 korun a to je už trochu jiná káva.

Jak je vidět z výpisu, udělal jsem si radost a částečně zrealizoval také stařičký „trejd“ z doby, kdy jsem měl pocit, že bych měl být akcionářem nějaké seriózní společnosti. Sečteno a podtrženo. Ostravský prodloužený týden byl prima. Snad jenom fundamentální kukuřičný obchod nepokračuje tak, jak jsem si představoval. Ztráta kolem 50USD je ale prozatím minimální a mám problém o podobné položce mluvit jako o ztrátě.

V tomto týdnu nás všechny pravověrné COTáky trápí sójový olej. Na vstup do obchodu čekáme už několik měsíců, ale komodita nic.

zl-07-17-daily-12_01_2017-09_05_2017

Ceny sice již zakončily nad klikatou čarou, nicméně pohyb dál nepokračoval a olej přešlapuje na místě. Kolegové na fóru jsou z dlouhého čekání již mírně nervózní, případně znudění. Patřím k té druhé skupině. Když obchodu nedojde, má to velké pozitivum. Neztratím žádné peníze.

Zajímavou mně na základě posledního COT reportu přišla také situace na mědi. Skuteční insideři jsou na této komoditě po nějaké době opět silnými kupci (horní indikátor pod cenovým grafem) a jak ukazuje spodní indikátor, je v současnosti měď s velkou pravděpodobností podhodnocená.

hg-weekly-week-24_2014-week-19_2017

Vše je tedy připraveno k tomu, abych začal hledat možnosti vstupu do spekulace na další růst ceny mědi. Je ale prozatím celkem jasné, že to zřejmě nebude záležitost několika nejbližších dní. Ke vstupu do obchodu podle mých pravidel je prozatím hodně daleko. Navíc již zítra vyjde nový COT report a ten nám může nadělit různá překvapení. Uvidíme o víkendu.

 

Stáhněte si zdarma Komoditní manuál!

komodity manual

Komoditní manuál zdarma

——————————-

Ukážu vám moje kompletní know-how, krok za krokem:

komodity basic

Vstupte do mého komoditního kurzu!

———————

Jak jsem se dostal k obchodování komodit? Moje  „Cesta k tradingu“ je k dispozici v elektronické podobě.

pechbook

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *