Komodity: Trading je i zábava!

Je to pro mě zvláštní týden. Vyrazil jsem s kamarády na deset dní do Ostravy. Bydlíme přímo na vyhlášené Stodolní ulici, dopoledne relaxujeme, odpoledne se věnujeme královské hře a večer konzumujeme Ostravar buďto na oslavu vítězství, nebo na žal. Zní to jako výborný týden, ale má to jeden problém: V obchodních hodinách nemám šanci být on-line a dění na trzích mohu sledovat jen v době, kdy je povětšinou zavřeno.

Obchody ale zase tak úplně nestojí. Ve svém videu z minulého týdne jsem zapochyboval o kondici drahých kovů, zejména stříbra. A také jsem ukázal své řešení. Protože situace nebyla úplně čistá, odložil jsem futures kontrakty a vypsal nějaké ATM call opce na příslušné ETF (SLV).

slv

Zítra pokojně exspirují. Příjemné. Poměrně dobře si vede i fundamentální obchod s kukuřicí, o kterém jsem psal minule. Jen ten spread na hovězím zlobí… Ale hovězí jsem vyřešil jinak.

img_1996-1

Při diskusi o výsledcích posledního COT reportu jsem na fóru zmínil, že zůstávám v očekávání na sójovém oleji (tam se prozatím nic zajímavého neděje) a začínám sledovat ropu a zlato.

forum

Zlato se nachází v podobné situaci jako stříbro v minulém týdnu. Commercials jsou silnými prodejci této komodity a když prodávají subjekty přímo spojené s byznysem, tedy těžaři a zpracovatelé, tak je dobré se pokoušet přidat na jejich stranu obchodu.

gc-weekly-week-36_2013-week-17_2017

I hodnotový indikátor mně říkal, že „to zlato, to zlato je drahé pane…“  Ale co s tím? Zlato je opravdu velký kontrakt, a když to člověk otevře, tak se ho vyplatí hlídat. A na to čas mít nebudu. Musím přece celé odpoledne posouvat figurky po šachovnici. Šachy jsou v tomto ohledu velice přísné. Žádná elektronika v místnosti není povolena a to včetně mobilních telefonů. Z úvah mně vytrhnul prvomájový vstupní signál.

gc-06-17-daily-22_11_2016-01_05_2017-entry

Ceny zakončily pod „klikatou“ čarou a já si vzpomněl na řešení, které jsem už dlouho nepoužil. Zlato má přece i malý a dobře likvidní kontrakt! Trading člověka nemusí nutně živit, může být i jako zábava!

 

mgc

Ten je v mojí situaci skvělým řešením. Jsem o obchodu, nemusím dění na zlatě prakticky sledovat, mám klid na své „šachování“ a učiním za dost i své zvídavosti ohledně dalšího vývoje cen této komodity. Zatím se vše vyvíjí poměrně dobře. Hodnota zlata klesá a na účtu přibylo pár dolárků.

tws1

Trading nemusí být nutně o stresu a velkých penězích. Trading je také skvělá zábava a proto ho dělám!

 

 

Stáhněte si zdarma Komoditní manuál!

komodity manual

Komoditní manuál zdarma

——————————-

Ukážu vám moje kompletní know-how, krok za krokem:

komodity basic

Vstupte do mého komoditního kurzu!

———————

Jak jsem se dostal k obchodování komodit? Moje  „Cesta k tradingu“ je k dispozici v elektronické podobě.

pechbook

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře
 1. Martin napsal:

  Zdravím Václave,
  píšete, že se na sójovém oleji zatím nic neděje, s čímž bych zase až tak nesouhlasil. Na COTu jsou Comm a Large na maximech a cena prolomila klesající trendline směrem nahoru. Nyní budu čekat na flip, kdy cena klesne nazpět k této trendlince a znovu se od ní odrazí směrem vzhůru, plánuji vstoupit Long.
  Martin

  • Václav Pech Václav Pech napsal:

   Zdravím Martine, to máte pravdu ohledně COTu a vyhrocenosti pozic commercials a large traders. Ta už trvá snad od poloviny února. Jen co se týká vstupu se stále nic neděje. Po celou tu dobu trh nenabídnul žádnou příležitost a je jasné, že tento týden už vstupovat nebudu.

   Vašek

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *