KOMODITY: Máme rádi zlato

Kdo z nás by neměl rád zlato. Někteří ho máme v lásce více a někteří méně. Osobně patřím k těm prvním. Nicméně, nijak si nezakládám na fyzickém kovu. Nechodím ověšený řetězy a i dalších takových věcí mám pomálu. To, co mám na zlatě rád je jeho poměrně dobrá čitelnost.

Od listopadu do začátku  jara cena zlata zpravidla roste. Pak nastává slabší období, které často končí s příchodem července. Další období bývá pak zpravidla opět příznivé. Schválně se podívejte na cenové grafy zvažte, co by se v posledních letech stalo, kdybyste byli na začátku roku „dlouzí“ na zlatě. A zlato neposlouchá jen tradiční sezónnost. Poměrně dobře reaguje také na informace, které nám poskytuje COT report.

Od konce dubna nám COT poskytl již druhou možnost pokusit se získat na zlatě nějaké peníze. O prvním pokusu jsem již psal, ten druhý si ukážeme dnes.

gc-weekly-week-32_2013-week-27_2017-cot

Na grafu vidíme, že zpracovatelé a těžaři zlata se na cenách, kterých jsme byli v první polovině června, chovali jako silní prodejci. Z jejich pohledu, pohledu skutečných insiderů, byla cena zlata skutečně vysoká. Proto se zpracovatelé nehrnuli do nákupů a těžaři naopak prodávali, co jim síly a zásoby stačily. To ukazuje spodní čára pod cenovým grafem..

gc-08-17-daily-14_10_2016-15_06_2017-entry

V polovině června zakončila cena zlata pod klikatou čarou, kterou považuji za měřítko toho, jestli už do obchodu vstoupit, nebo zda ještě vyčkávat. Zde je situace jasná. Trend se definitivně mění a spekulace na pokles ceny žlutého kovu je nyní zcela oprávněná. Jak velký profit mohu očekávat? Na to odpovídá další obrázek.

gc-08-17-daily-19_01_2017-15_06_2017-target

Jak je vidět, cíl pro naši spekulaci se nachází přibližně ve stejné zóně, jako cíl mého posledního obchodu, tedy kolem 1220 $ za unci. Víme tedy, co můžeme očekávat, a tak hurá do obchodu!

gc-08-17-daily-07_03_2017-05_07_2017-exit

 

V pondělí cena zlata vyklesala na námi stanovenou úroveň, a tak není důvod v obchodu setrvávat déle. Vybraná odměna, za naši analýzu a kuráž, se kterou jsme vstoupili do obchodu je myslím dostatečná. Jsem rád, že se v tomto obchodu svezli i někteří obchodníci z komoditního kurzu.

Už víte, proč mám zlato tak rád?

 

 

Stáhněte si zdarma Komoditní manuál!

komodity manual

Komoditní manuál zdarma

——————————-

Ukážu vám moje kompletní know-how, krok za krokem:

komodity basic

Vstupte do mého komoditního kurzu!

———————

Jak jsem se dostal k obchodování komodit? Moje  „Cesta k tradingu“ je k dispozici v elektronické podobě.

pechbook

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *