KOMODITY: Chybička se vloudila…

To se prostě stává. Při posouvání stop-loss pokynu na pomerančovém koncentrátu jsem se přehlédnul a zadal pokyn s přívlastkem MARKET místo limit. Můj posunutý stop byl okamžitě vyplněn a já skončil se ziskem bezmála 1.000 USD. Asi se fakt bez těch brýlí neobejdu…

oj-weekly-week-50_2013-week-25_2017

Na konci minulého týdne se trh s pomerančovým koncentrátem nacházel v poměrně silném sestupném trendu, proti kterému zpravidla neobchoduji. Tentokrát jsem ale, po delší úvaze, udělal vyjímku. Jak je vidět, pěstitelé a zpracovatelé pomerančů jsou již drahnou dobu extrémně silnými kupci komodity. A i hodnotový indikátor ukazuje na to, že komodita je teď mimořádně levná.  Cena se navíc přiblížila k poměrně zajímavému supportu, který by mohl trh respektovat. I čisté pozice naznačovali, že by se situace, kterou trh nabízel mohla ukázal celkem dobře obchodovatelnou.

pinch

Konec trendu, přinejmenším přechodný naznačovala také kombinace indikátorů, které používám právě pro tento účel. Horní z indikátorů se vyšplhal nad hranici, nad níž trendy zpravidla slábnou a často také končí. Spodní stochastik pak dosvědčil, že trh je opravdu přeprodaný a nebylo by tak překvapením, kdyby se současný trend zastavil.

Máme tady na současných cenách extrémně nakupující Commercials. Pomerančový koncentrát je skutečně levný a nachází se poblíž zajímavého supportu. Čisté pozice naznačují možnost obratu a to potvrzuje i dvojice indikátorů věštící pravděpodobný konec trendu. Indicií pro otevření obchodu asi dostatek. A ještě jednu přidám.

moore

Pohled na statistiky podobného obchodu v minulých patnácti letech říká, že se jedná skutečně o „high probability trade“. Osmdesáti procentní historická úspěšnost a vysoké zisky oproti ztrátám, z nichž maximální činí necelých 500 dolarů, to je velice lákavá situace. Aby bylo jasno: samotnou takovou statistiku bych nikdy neobchodoval! Když ji ale spojím s tím, co vím o COTu reportu a tím co tento report aktuálně nabídnul, nemám proti statistice žádné vážné výhrady.

oj

Výsledek je odpovídající průměrnému zisku z historických obchodů, které ukazuje tabulky výše. Okay, uvidíme, jestli to moje přehlédnutí byla chybička, která mě připravila o vyšší profit, nebo štěstí dovolující vybrat celkem zajímavý profit za 4.5 hodiny „práce“.

Minule jsem psal o svém obchodu na rýži. I ten před několika dny skončil. Dostal jsem od brokera doporučení, že v případě, že nemám ten vlak plný rýže, který jsem se zavázal protistraně doručit, pak bych měl svoji pozici ještě v ten samý den zavřít. Stalo se…

00_rejze

Téměř „pětikilo“ zisku je spíše spodní hranice profitu, v němž jsem se za ten týden pohyboval, ale i tak je to dobré. Rýže zaplatí letenku, pomeranče bydlení, a tak můžeme s kamarádem vyrazit na už skoro tradiční lednovou oslavu narozenin do Nového Yorku, který mám opravdu rád. Romanovi cestu pro změnu hradí káva… 😊.

bull

 

O tom, že o není tak složité si budeme povídat dnes na živém webináři 29.6., kde si ukážeme jak se dá vydělat 100.000 korun na komoditách během jednoho měsíce.

 

Stáhněte si zdarma Komoditní manuál!

komodity manual

Komoditní manuál zdarma

——————————-

Ukážu vám moje kompletní know-how, krok za krokem:

komodity basic

Vstupte do mého komoditního kurzu!

———————

Jak jsem se dostal k obchodování komodit? Moje  „Cesta k tradingu“ je k dispozici v elektronické podobě.

pechbook

 

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *