KOMODITNÍ SPREADY: Budou nějaké spready na zrninách?

     Zdravím přátelé. Dnes se chci podívat na sektor zrnin a možné obchody na nich. Sleduji rovnou několik spredů. Jsou mezi nimi i mezikomoditní. Obchodují se spíše na jaře, ale letos se ceny komodit chovají trochu jinak. Vezmeme to tedy popořádku, ale nejdříve seznam spredů v mém hledáčku. Jen upozorňuji, že se nejedná o spready, které hned míním obchodovat. Pouze sleduji jejich vývoj a nastavení trhů.

ZLK19-ZLZ18

zdroj:seasonalgo.com

ZL NET pozice Large Traders

zdroj:spreadcharts.com

     Ano. Vidíte to správně. Na sojový olej není ten pravý čas. Myslím tedy na bear spread. Bull na něm neobchoduji. Čekám tedy na opačné nastavení trhu. Je čas. Číhám.

ZCH19-ZWH19

     Pozor. Mezikomoditní spread. Jedná se o obchody pro větší účty. Dominantnější je většinou pohyb pšenice. Tedy hledáme nastavení na obě komodity, ale u pšenice jsem vždy opatrnější.

zdroj:seasonalgo.com

     Čas je dostatečný. Tedy hlídejte NET pozice. Podíváme se na aktuální.

NET pozice ZC Large Traders

zdroj:spreadcharts.com

NET pozice ZW Large Traders

zdroj:spreadcharts.com

Zde vidíte, že obě komodity jsou v nastavení SELL. Na obou grafech je zelené pole v sestupné fázi. U pšenice však ve větším extrému. Je ovšem třeba vyčkat na správnou dobu vstup. Sledovat obě komodity a čekat na technický signál spreadu. Zde pozor na nepříznivé počasí.

ZSX18-ZWZ18

zdroj:seasonalgo.com

     Zde vidíme „nejdivočejší“ spread z dnešní sestavy. Mám ho ale rád. Obecně platí, že u mezikomoditních spredů je třeba pracovat s vyšším poměrem zisku k risku 3:1 až 5:1 i vyšší. Spread je divočejší a tedy i případný skluz pod SL, pokud se hned nezadaří.

NET pozice ZS Large Traders

zdroj:spreadcharts.com

     Tak i zde vidíme, že nastavení je na prodej. Velcí spekulanti prodávají, ale již se dostávají na opačnou stranu. I cena spreadu SOJA-PŠENICE je poměrně přeprodaná. Je třeba sledovat čisté pozice na soje a zároveň chování ceny spreadu. Spread klesl z maxim na hodnotě 540 bodů na nynějších 336 bodů. To je o 204 bodů, to je 10.200 USD, neboť bod je 50 USD. Je zde tedy potenciál značného zisku, ale také ztráty. SL je dle aktuální volatility 1.500 až 1.800 USD.

     Takže závěrem. Trpělivost a disciplína je základní kamen pro úspech v tradingu. Úspěšný obchodník potřebuje obě vlastnosti a časem nabude zkušenosti s trhem. Držím palce a hodně úspěšných obchodů.

Ahoj Roman, ať se daří

 

Kompletní postupy a návody krok za krokem najdete samozřejmě ve Spreadovém kurzu:

Něco o mně, o mojí cestě ke komoditnímu byznysuo postupech které používám, ke stažení zde:

 

 

 

 

 

 

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů