KOMODITNÍ SPREADY: Tak co kakao, jak se máš

Opět zdravím ze Španělska. Úspěšně jsem v pátek ukončil obchod na 3V na kakau. Byl to obchod, který znají KSETaři velmi dobře. Nadělil potěšitelných 3.050 USD.

Rodný list obchodu

smart emailing – info o obchodech

Zde nahoře vidíte postupně všechny kroky, jak obchod postupně probíhal. Přes PUT výpisy, přiřazení a následné CALL výpisy kryté futures. Nekryté CALL opce nikdy na komoditách nevypisuji.

Graf ceny kakaa nyní

TWS – kakao 1 rok

Výše vidíte roční graf ceny kakaa. Celkem pravidelné swingové pohyby s mírným růstem. Nyní se nacházíme v pravé části grafu v korekci předešlého silného růstu. Počítám s dalším poklesem a proto jsem koupil BEAR spread CCH21-CCH20. Kakao je můj oblíbený trh, tedy pokud se predikce vyplní a dojde k poklesu ceny, budu opět zvažovat PUT výpisy opcí.

SPREAD CCH21-CCH20

seasonalgo.com

Sezonalita na pětiletém průměru je příznivá ( červená křivka ), patnáctiletý indikuje sice trochu něco jiného, ale další obrázek myslím, odpoví na otázku, proč jsem obchod otevřel.

Cena spreadu je velmi dobrá

seasonalgo.com

Černá křivka značí dobrou cenu v porovnání s ostatními roky a navíc došlo k technickému signálu. Co více si přát?

Ještě kontinuální graf spreadu

seasonalgo.com

Kontinuální graf ceny spreadu spojuje posledních 12 měsíců životnosti spreadu do souvislé ceny. Jsme samozřejmě aktuálně zase vpravo. Stop loss jsem pro dlouhodobé poziční obchody nastavil na hodnotu -182 bodů, tedy 100 bodů pod vstup. Logicky z důvodu, že pak pouze jednou došlo k situaci, kdy bylo za 15 let dosaženo ceny nižší. Pro obchody jen na spreadu postačuje SL podstatně menší, tedy na úrovní cca 250-300 USD.

Aktuálně je zisk na spreadu +144 USD od vstupu dne 8.10.2019

Takže pokud Vás naše obchody, které „pácháme“ s Vaškam zajímají, dále sledujte KSET. Pokud jej nemáte, můžete se k nám připojit. V každém případě se mějte fajn.

Ahoj Roman, ať se daří

Kompletní postupy a návody krok za krokem najdete samozřejmě ve Spreadovém kurzu:

Chcete mi „koukat přes rameno“ a vidět, kde a jaké si připravuji obchody?

Vydávám Komoditní a Spreadové edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.