KOMODITNÍ SPREADY: Spread ZCU21-ZCN21

Silné růsty na zrninách již několik měsíců nepřály bear spreadům na těchto komoditách. Nakonec se však něco začalo rýsovat.

Sezonalita ZCU21-ZCN21

Černá křivka zobrazuje průběh ceny spreadu. Do února 2021 cena klesá a koncem ledna dokonce propad ještě zrychlí. Modrá červená křivka sezonality s letošním vývojem vůbec nekoreluje. Nicméně cena se již v té době nacházela na velice pěkných úrovních.

Technický signál ceny spreadu

seasonalgo.com

Na grafu je vidět opět křivka ceny spreadu a zelená trendová sestupná přímka. V žlutém kruhu je pak vidět pěkný technický signál a zároveň proražení trendové přímky směrem vzhůru. Po této cenové akci se spread vydává na cestu vzhůru, což trvá do současnosti.

Čisté pozice velkých spekulantů ( NET pozice )

spredcharts.com

Zelené pole nám indikuje, jak se na trhu pohybují velcí spekulanti. Zde jsou NET long nebo NET short. Zde na grafu úplně vpravo vodíme současnou situaci. Čisté pozice jsou překoupené na již začínají vykazovat stagnaci. Příznivá situace pro bear spready.

Struktura trhu ZC

spreadcharts.com

Zde je vidět struktura trhu aktuální, je zobrazena modrou křivkou. Dále vidíme zelený průměr 15-let a červený 5-let. Struktura se nachází nad oběma průměry, to tedy značí dražší komoditu. Ze kterých kontraktačních měsíců je složen spread je naznačeno nad křivkou krátkými zelenými čárkami. Zejména od červené struktury je vidět odklon od běžného stavu. Od zelené struktury je jen mírný. Nicméně prostor zde vidět je.

Kukuřice je tedy v současné době ze zrnin zřejmě nejvhodnější komodita na obchodování bear spreadů. Riziko je však v dnešní době růstu téměř všech komodit zvýšené.

Ahoj Roman, ať se daří

Vydávám Komoditní a Spreadové edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

Kompletní postupy a návody krok za krokem najdete samozřejmě ve Spreadovém kurzu:

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.