KOMODITNÍ SPREADY: Cukr LONG

Zdravím přátele burzovního tradingu a přeji hezké svátky. Od středy jsem LONG na cukru. Již několik KSET videích jsem upozorňoval na nastavení trhu a čekal na technický signál. Tak se na to podíváme.

Cenový vývoj 5 let

barchart.com

Zde vidíme 5 let ceny cukru. Minimum jsme dosáhli nedávno na ceně 9,12. Naznačil jsem vodorovnou zelenou linií. Cenové maximum v říjnu 2016 na ceně 24 centů mne až tolik nezajímá. Spíše je důležitá hladina 10 centů, neboť tato hladina je SR úrovní cenovou i psychologickou. Pak je důležitý nedávný vrchol na ceně okolo 16 centů z počátku února 2020. Mám tedy tři hlavní cenové body 16 centů vrchol, SR úroveň 10 centů a minimum 9 centů. Nyní se podíváme na graf 3 měsíců.

Krátkodobý graf

TWS

Zde vidíte krátkodobý graf a Keltner kanál. Ten někdy používám na technickou analýzu vstupu. V sestupném trendu by cena měla vystoupit pod kanál a to bylo splněno. Poté co cena vstoupí do zpět do kanálu zelenou svící a následně další den překoná HI předchozího dne, jedná se o signál ke vstupu. Situaci ve středu jsem tak vyhodnotil. Měly by být ale splněny i fundamentální předpoklady a to zejména nastavení COT , hodnota a případné další signály.

COT index a hodnotový indikátor

tradingwiev.com

Na grafu vidíme nahoře opět cenu. Graf je pět let a svíce týdenní. Cena se „opírá“ o SR úroveň. Pod cenou je modrá křivka COT indexu s nastavením 13 týdnů, která je již čtyři týdny nad extrémem. Nákupy Commercials jsou značné. Dalším grafem pod je černá křivka hodnotového indikátoru, který indikuje levnou komoditu. Také již pár týdnů. Poslední indikátor dole je prostý oscilátor, který též indikuje přeprodání. V tomto nastavení je technický signál na long stranu považován za platný. Samozřejmě každý si jej definuje po svém a jinak si také definuje Stop Loss. Také je velice důležitý i faktor času. Tedy jestli se jedná o krátkodobou spekulaci nebo dlouhodobý poziční obchod. S ohledem na možnosti účtu.

COT index čistých pozic LT

spreadcharts.com

Zde vidíme jinou formu COT. Jedná se o čisté pozice Large Traders. Je jasně vidět, že probíhala spekulace na pokles z hodnoty +0,5 a nyní již jsme na -0,3 NET SHORT. Tedy tento pohled na velké spekulanty sice není úplně vyhrocený, ale je na hodnotách, které počátek LONG trendu připouští. Ostatně málo kdy je situace křišťálově jasná. A i pokud je, nezaručuje to na 100% úspěch.

Můj obchod

TWS

S ohledem na nastavení trhu a můj účet, jsem se rozhodl pro dlouhodobější strategii a koupil až kontrakt na březen 2021, tedy SBH21. Za cenu 0,1077 ( TWS ), tedy 10,77 . Riziko počítám k ceně 7 centů ( 0,07 TWS )a prodal jsem zároveň CALL opci SBH21 strike 12 ( 0,12 TWS ) za cenu 0,0063. BE je tedy 10,77-0,63 = 10,14 centů ( 0,1014 TWS ).

Můj maximální zisk je tedy omezen hranicí 12 centů. Tedy +1.377 USD na future + opční prémium 705,60 = 2.082,60 USD Riziko k hladině 7 centů je 3.516 USD. Další případný pokles hodlám KUPOVAT, tedy tam by riziko již bylo menší. Zřejmě bych už také nevypisoval CALL opci a neomezoval riziko částečným jištěním nebo bych tak učinil na stejném strike. Tedy nižší zajištění, ale vyšší možnost zisku.

Moje pozice 30.4. – závěr dne

TWS – 30.4.2020 konec seance

Takže výsledek je zatím +370 USD není žádný „poklad“, ale „halíře dělaj talíře“ .

Ahoj Roman, ať se daří

Vydávám Komoditní a Spreadové edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

Kompletní postupy a návody krok za krokem najdete samozřejmě ve Spreadovém kurzu:

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Název *

Email *

Webová stránka

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.