Kde jsou peníze: Výsledková sezóna a MP

Martin Kopacek „Peníze tam jsou. Musíš jen vědět, kde hledat.“ Když mi jeden z mých mentorů před lety  vysvětlovat principy, jak obchodovat opce, vyslovil tuto památnou větu. Je to věta za milion. Kdo umí    najít příležitosti, ten si na burze vydělá podle potřeby. Jaké byly příležitosti tento týden?

 

První věc, kterou máme přímo před sebou: SPY má důležitou hladinu u 206. Ano, tohle máme přímo před sebou od 24.7., přímo zde na webu. Stačí jen pravidelně číst Honzovy analýzy. Kdo čtete Honzovy analýzy podle Market profile pravidelně, máte stejně jako já peníze přímo před sebou. Tento týden nám totiž SPY udělal pěknou otočku přímo k úrovni, kterou Honza predikoval už 24.7.

SPY u 206 (zdroj: stockcharts.com)

SPY u 206 (zdroj: stockcharts.com)

Takže jsem si s chutí vypsal opční put spread kousek pod touto bariérou. Nebyl jsem sám, hodně z vás, kteří finakademii čtete, jste do tohoto obchodu šli také. Honzovi patří velký dík za ochotu, s jakou sem vkládá týdenní analýzy Market Profile zdarma.

Když víte kde hledat, peníze najdete

Další příležitosti byly v rámci earnings, čili opční obchody na výsledkovou sezónu. V rámci našeho opčního online kurzu, kde se studenti učí jak obchodovat opce, už hodně z pokročilejších studentů obchoduje právě opční strategii na americkou výsledkovou sezónu.

I tam se dalo příjemně vydělat. Tipy a postupy v rámci zobchodování americké výsledkové sezóny řešíme v uzavřené části diskuzního fóra pro studenty online opčního kurzu.

Jako vždy radím, sledujte bedlivě fundamenty.

Hlavně když obchodujete cokoliv, co se týká amerických akcií. Fundamenty akciového trhu umí z mého pohledu asi nejlépe Honza Dvořák. Znáte ho jako redaktora serveru proinvestory.cz, Honza Dvořák je ale především špičkový auditor.

Proto sem dávám komentář Honzy Dvořáka v diskuzi nad obchody na americkou výsledkovou sezónu.

20150725 Jan Dvořák koment k earnings

Těmto komentářům od Honzy osobně věnuji velkou pozornost. Honza Dvořák je jeden z členů týmu, který mi díky svým znalostem akcií, firem a trhů výrazně pomáhá s orientací ve světě tradingu. Z vlastní zkušenosti vím, že právě Honzovy schopnosti „rozpitvat“ firmu a její akcie jsou pro můj trading velmi přínosné.

Honzu přemlouvám, aby svoje know-how zpřístupnil i dalším traderům. Hodně lidí obchoduje akcie nebo opce na akcie a přitom neznají ani zlomek toho, co má „mezi ušima“ Honza Dvořák.

V online kurzu Obchodujeme opce jsme u představování různých opčních strategií. Studentům ukazuj,i jak se která opční strategie staví, kdy je v zisku a kdy nikoliv. Už brzo se budeme učit, jak kterou opční strategii konkrétně zobchodovat v trhu. Ti zkušenější již obchodují některé strategie samostatně, diskuzní fórum žije.

Díky všem za maily a reporty výsledků, moc mne těší, že už si s pomocí opcí vyděláváte na první krajíčky chleba. Někteří už na pořádné krajíce, a to i s máslem 🙂

 

Ať se daří!

Martin

PS: Jak obchoduji opce? Velmi jednoduše :)  Manuál zdarma si stáhněte zde:

Martin Kopáček manuál zdarma

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.