Komentář k trhu SPY 24.7.2015 – Market Profile®

Roční profil

Tento týden jsem se vrátil z dovolené mimo „civilizaci“, tj. byl jsem mimo připojení na Internet, a tak nyní se zájmem sleduji několikadenní pozvolný pokles SPY. Situace okolo Řecka je prozatím vyřešena, takže s trhy hýbou jiné fundamenty. Nacházíme se stále v přibližně stejném pásmu, takže stále platí support a rezistence úrovně z minulých článků, tedy např. 206 a 198. Roční VWAP je pak na hodnotě 207,65 a 1. standardní odchylka letošního roku spolu s loňskou mezi 204 – 204,63. To jsou tedy nejbližší support úrovně. Směrem nahoru je cesta otevřená kromě rezistence v podobě letošních maxim.

Měsíční profil

Nejvyšší objemy obchodů v měsíci červenci byly realizovány kolem ceny 207. Low měsíce spolu s menším nákupním výběžkem je kolem hodnoty 204. Dalším supportem může být 1,5 násobek IB měsíce, který je na hodnotě 200,50.

Týdenní profil

Trh se momentálně (pátek odpoledne) pohybuje u low 2 týdenní rotace. V případě proražení hladiny kolem 208 bude otevřena cesta níže až k hodnotě 204, kde je měsíční low. Dle denních profilů lze pozorovat vytvářející se objemy obchodů především u low profilu, takže převládají prodejci.

Shrnutí:

Celkový náhled je neutrální a trh by mohl pokračovat v rotaci. Pokud se chystáte vypsat put spready nebo IC, doporučuji vypisovat až za zmíněné support hladiny. Já se nových výpisů opět zdržím z důvodu zasedání FOMC příští středu.

[reklama]

Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.