Buď svobodný: Peníze jako forma energie

„Vypadá to jak centrální mozek lidstva“, říká mi Lenka při focení této podivné koule.  Byli jsme v Singapore, za sebou jsme měli let přes půlku světa.

Přeletět půl světa bylo snadné (dnes už to taková sranda kvůli covidu holt není): pár kliknutí, online platba letenky a hotelu.
Stačí tak málo, a další týden je plný nových míst, zážitků, lidí – vystoupili jsme z komfortní zóny a žijeme po svém.

Bereme si taxík a nasáváme ten pravý noční Singapore: +28 stupňů, palmy, vůně … všude parky a květiny. Před lety bych si takovou cestu ani neuměl představit.

Startuj, nečekej na nic

Před 22 lety jsem měl velmi málo peněz. Žádné rodinné firmy, ani vlivný strýček. Na škole jsem neuspěl, tak jsem začínal jako pomocník v archivu za minimální mzdu.

Měl jsem obrovský sen a touhu:

  • Být svobodný.
  • Mít celý rok nad hlavou slunce.
  • Být s fajn lidmi.
  • Vybudovat pořádný příjem.
  • Dostat se mezi lidi, kteří vidí svět jako fajn místo k podnikání a k životu.

Startoval jsem k cíli hned v 17 letech, bez peněz, bez zkušeností. A změna přišla.

Žij po svém. Je to tvůj život

Byl to, v době před covidem, hodně „cestovatelský rok“:
Před cestou do Singapore jsme s týmem fičeli do Dominikánské republiky, pak na skok do Egypta.
Potom Brazílie, úžasné Rio de Janeiro. 

Na řadě byla Asie: V hotelu posnídáme, a vyrážíme se mrknout na umělé tropické vodopády a procházku v korunách stromů singaporských „Gardens by the Bay“

Startujeme každý den nové a nové zážitky, nové zkušenosti. Poznáváme nová místa, nové lidi.

Vyrážíme do obřího zábavního parku Universal studio, kde jsou horské dráhy, Jurský park, filmový chodník slávy, sci-fi land, starověký Egypt a desítky dalších atrakcí.

Austrálie: Peníze jsou jen energie

Berte peníze jako energii, kterou získáváme pro dosažení cílů: u mne to byla touha mít nad hlavou slunce po celý rok.
Hodně z nás touží po svobodě, volnosti, nezávislosti.

Čekala nás Austrálie, Brisbane. Koaly, klokani, slunce nad hlavou a voda akorát. Velkoměsto s rušnými ulicemi a příjemnými bary.
Opět fajn lidi, fajn jídlo, fajn pití … Austrálie byla skvělá.

Tohle je to podstatné, co energie peněz umožňuje – život po svém, podle svého. Absolutně demokratické je, že toho může dosáhnout každý průměrný člověk (osobně se považuji za velmi průměrného), který má dostatek výdrže a houževnatosti. Kdo se naučí používat hlavu, a jak říkají Číňani „umí rybařit, místo aby žebral o rybu“.

Peníze jsou pro mne formou energie, která nám dává svobodu. Díky penězům můžeme splnit přání nejen sobě, ale i našim přátelům, rodinám, blízkým. Užíváme život a prožíváme ho po svém.

Přej si, a bude ti dáno. Dej a bude ti dáno

Zázraky se dějí každý den. „Přej, a bude ti přáno. Tlučte a bude vám otevřeno,“ říká biblická moudrost. Mohu potvrdit, že funguje.

Když jsem v 17 letech začínal, měl jsem obrovskou touhu po svobodě, po slunci nad hlavou, po nezávislosti. Začínal jsem s prázdnou kapsou, ale s velkou touhou dostat se z „krysího závodu“.

„Dej a bude ti dáno,“  pokračuje tisíciletá moudrost.

Na konci minulého roku jsem dal zdarma návod, jak jsem se dostal ke svobodě.  To je stav, kdy člověk nemusí řešit složenky za energie, a může se věnovat tomu, čemu sám chce. 
A říkám si, že i letos je fajn dát příležitost k získání svobody a nezávislosti dalším lidem.

Formou videokurzu opět od pondělí ukážu, jak dělám opční výpisy – prostě, tady máte zdarma moje opční strategie, které jsem shrnul do 10 lekcí.

Ať se daří, startujeme už v pondělí!

Martin

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.