Singapur + Austrálie: Peníze jako forma energie

„Vypadá to jak centrální mozek lidstva“, říká mi Lenka při focení této podivné koule.  Jsme v Singapuru, za sebou máme let přes půlku světa – a jdeme se podívat na toto velkoměsto „z ptačí perspektivy“.

Přeletět půl světa je dnes tak snadné: pár kliknutí, online platba letenky a hotelu. Stačí tak málo, a další týden je plný báječných překvapení – vystoupili jsme z komfortní zóny a žijeme po svém.

Bereme si taxík a nasáváme ten pravý noční Singapore: +28 stupňů, palmy, vůně … všude parky a květiny.

 

Startuj, nečekej na nic

Před 20 lety jsem měl velmi málo peněz. Žádné rodinné firmy, ani vlivný strýček. Na vysoké jsem neuspěl, tak jsem začínal jako pomocník v archivu za minimální mzdu.

Měl jsem obrovský sen a touhu: Být svobodný. Mít celý rok nad hlavou slunce. Být s fajn lidmi. Místo chození do nudné práce za minimální mzdu vybudovat pořádnou firmu. Dostat se mezi lidi, kteří vidí svět jako fajn místo k podnikání a k životu. Startoval jsem k cíli hned v 17 letech, bez peněz, bez zkušeností. Dnes, ve 45 letech, jsme v cíli 🙂

V lednu jsme s týmem fičeli do Dominikánské republiky, pak na skok do Egypta. Potom Brazílie, úžasné Rio de Janeiro.  Následoval Mauricius a Španělsko. Slunce, pohoda, úsměvy pokračují – na řadě je Asie.

Vstáváme, v hotelu posnídáme, a vyrážíme se mrknout na umělé tropické vodopády a procházku v korunách stromů singaporských „Gardens by the Bay“

Startujeme každý den nové a nové zážitky, nové zkušenosti. Poznáváme nová místa, nové lidi.

Vyrážíme do obřího zábavního parku Universal studio, kde jsou horské dráhy, Jurský park, filmový chodník slávy, sci-fi land, starověký Egypt a desítky dalších atrakcí.

Austrálie: Peníze jsou jen energie

Hodně z nás touží po svobodě, volnosti, nezávislosti. Berte peníze jako energii, kterou získáváme pro dosažení cílů: u mne to byla touha mít nad hlavou slunce po celý rok.

Fičíme dál: Austrálie, Brisbane. Koaly, klokani, slunce nad hlavou a voda akorát. Velkoměsto s rušnými ulicemi a příjemnými bary. Opět fajn lidi, fajn jídlo, fajn pití …

Tohle je to skvělé, co energie peněz umožňuje – život po svém, podle svého. Absolutně demokratické na tom je, že to může mít každý průměrný člověk (osobně se považuji za velmi průměrného), který má dostatek výdrže a houževnatosti.

Peníze jsou pro mne formou energie, která nám dává svobodu. Díky penězům můžeme splnit přání nejen sobě, ale i našim přátelům, rodinám, blízkým. Užíváme život a prožíváme každou minutu – svoboda není výstřední styl.

Přej si, a bude ti dáno. Dej a bude ti dáno

Zázraky se dějí každý den. „Přej, a bude ti přáno. Tlučte a bude vám otevřeno,“ říká biblická moudrost. Mohu potvrdit, že funguje 🙂  Když jsem v 17 letech začínal, měl jsem obrovskou touhu po svobodě, po slunci nad hlavou, po nezávislosti. Začínal jsem s prázdnou kapsou, ale s velkou touhou dostat se z „krysího závodu“.

„Dej a bude ti dáno,“  pokračuje tisíciletá moudrost. Tento měsíc dávám zdarma návod, jak jsem se dostal ke svobodě.  Formou videokurzu, kde ukážu co a jak obchoduju – prostě, tady máte zdarma můj návod, který jsem shrnul do 10 lekcí.

Ať se daří!

Martin

Martin Kopáček
Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů