Opce: Trefa za +320.000 Kč a rada za +1,2 milionu Kč

„Co vlastně obchoduješ, jaké máš zisky?“ Tohle je asi nejčastější dotaz, co dostávám. Nedávno jsem dával veřejně jeden ze svých obchodů, takže se můžeme podívat, co a jak obchoduju.

A taky se podíváme, jaké byly výsledky. A protože vím, že nejvíc táhne ten „lajfstajl“, tak si na závěr povíme i něco o tradingu a cestování. A jednu motivační fotku sem flákneme (pařba s Vaškem Pechem a s Romanem Horkým), minulý týden ve Španělsku:

V jednoduchosti je krása

Mám rád jednoduché věci. V životě, v podnikání, v tradingu. Jednoduché věci se dobře ovládají, velmi snadno jim porozumíte. Prostě v jednoduchosti je krása. Při obchodování opcí miluji strategii výpisu put opcí po korekci. Popsal jsem to už milionkrát, třeba tady u mne na blogu.

Jak to funguje?

Prostě a jednoduše si počkám na pokles, ideálně rychlý a velký. Podívám se na fundamenty, a když to není zrovna kvůli globálnímu krachu vesmíru, tak prostě vypíšu putky. Buď budu přiřazen (a mám levně nakoupeno), nebo pokles skončí a opce expirují.

Pokles, výpis, zisk

Takže tady to máme, pane šéf! Podívejme se, co jsem hlásil na mém FB dne 10.10., přímo od moře ze Španělska:

Podklady jsou moje oblíbená TNA (s některými to obchodujeme už od roku 2001 společně), IWM či SPY (dle libosti), HT (to je ten Heršl Hospitálník, najděte si ticker HT), no a NLY (jo, lidové „anál“, schválně si ten název najděte : NLY).

Rada za 1,2 milionu korun

Takže výpisu putek s tím, že může pokles pokračovat a že nemám problém s přiřazením. No a jelo se dál:

SPY a TNA, po pořádném poklesu, 12.10. TNA 66, SPY 272 … a nakládáme putky jako o závod. Dal jsem do toho opravdu hodně 🙂 Plus další výpisy na mých dalších favoritech. Schválně si to na mém FB profilu dohledejte a podívejte se, kdy a kde jsem nastoupil – máte tam přímo grafy co jsem real-time postoval.

Všimněte si, že v příspěvku píšu o 1,2 milionu. Ano, tam je cílen letošní zisk.

Ze Španělska: +320.000 CZK

Tyto obchody jsem zadával ve Španělsku, kde jsme byli s kolegy tradery na dvoutýdenní akci. Řekl bych, že to byla „dovolená“ … ale my se nemáme koho „dovolit„, takže to prostě byla akce.

Výsledky si můžete sami spočítat, stačí se podívat na aktuální situaci na TNA a SPY, kde jsem měl největší pozice:

TNA nám pěkně skočila up, a tak se opce krásně rozpadly….

A stejně krásně zabodoval také SPY:

V kapse tedy přistálo dalších +320.000 kaček, což za jednu sérii obchodů není vůbec špatné. Myslím, že do toho 1,2 milionu se letos ještě dostaneme….

Kravata na hřebíku, cestování, peníze

„Se máš, lítáš si po světě a máš peníze“, říká kamarád ze základky Jirka. Jo Jirko, protože jsem holt neseděl na zadku, šel jsem do podnikání, a pak jsem objevil burzu. Díky tomu jsem mohl vypadnout ze zaměstnání, které mne už nudilo.

Kravata šla na hřebík, podnikání je neskutečná jízda a zábava. Burza … to je takový můj rybolov. Počkáte si na příležitost, třeba několik měsíců – a pak si políčíte na sólokapra 🙂

A je jedno, kde na světě právě jste – a to je na tom nejkrásnější. Letos jsem si třeba chtěl udělat „celoroční léto“. Na začátku roku Dominikánská republika, pak jarní Egypt. V dubnu Brazílie, pak ještě na dva týdny na Mauricius.

Samozřejmě nezahálím ani doma, cestuju a samozřejmě i vydělám pěkných pár dolarů na opcích.

Nejhezčí letní měsíce jsme strávili v Česku, kde bylo těch +27 taky. No a teď v říjnu bylo naše oblíbené „cerveza, rock´n´roll, corrida, Espaňol„. A protože rok ještě nekončí, pofrčíme prodloužit léto …. no, uvidíme, podle momentální inspirace.

Občas je fajn místo dlouhého dumání udělat správný krok – třeba když vám pípne messenger. Může to znamenat fajn obchod, nový projekt nebo novou výzvu.

Užívejte života, a ždímejte peníze z trhů!

Martin

PS: Jak obchoduji opce? Velmi jednoduše :)  Manuál zdarma si stáhněte zde:
Martin Kopáček manuál zdarma

Chcete umět naše postupy, chcete znát kompletní know-how? 
Vstupte našeho Online kurzu a budete to umět také:


Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.