Opce tento týden: + 601 USD, +100 USD, +625 USD, +160 USD. Otevřené i uzavřené obchody

Týden to byl báječný, že? Obchody se hýbou, slunce svítí, všude fajn lidi – prostě paráda. Takže, co jsme tento týden zobchodovali? A jak jsme užívali života?

Swingové strangle na TNA + 601 USD

Jak jsem psal již během týdne, naskočili jsme do strangle na TNA za +601 USD. Jen pro připomenutí dávám graf, který už znáte a zakreslené pozice, kde máme vypsané call opce a put opce:

Těch +601 USD je samozřejmě získaný kredit – a teď necháme pracovat čas a uvidíme, kolik nám nakonec trh nadělí. Obchod je swingový, probíhá.

Cukr ve 4 pozicích

Druhý obchod jsme „opsali“ od Vaška Pecha, je to nákup 4 kusů call opce na cukr. Vašek obchod avízoval mailem, rád jsem se přidal:

Počkáme, jak se cukr vyvrbí. Vašek bude posílat mailing s výstupem, budu se ho držet. Je fajn, když za vás obchody připravují kolegové, že?

Švédových +100 USD

A tady jsem taky opisoval : Jak víte, kolega Švéd jede také opční daytraidng, tož jsem si „zalovil“ i u v jeho vodách. Příjemných 100 USD je doma, daytrading pro větší účty.

+625 USD na Šumavě

Ve středu jsme vyrazili na motorkách na Šumavu. Prostě je slunce, tak hurá do světa 🙂

Sebou vozím notebook, takže když jsme zasedli ke kafi, mrknul jsem na trh. A hele, docela hezká příležitost na opční strategii „Opční 60ka“, kde jsem si dal trošku větší porci pozic. Nakoupil jsem put opce a čekal na pokles.

Místo jednodenního výletu jsme se rozhodli, že se ubytujeme (teda koupit pastu, kartáček na zuby a pyžamo není na Šumavě po 18té hodině sranda) a pojedeme ještě druhý den. Proč ostatně ne, do práce „na 8 hodin“ nikam nechodíme, takže v pohodě můžeme dělat to, co zrovna uznáme za zábavné. Třeba se dobře naládovat na Modravě, bezvadná hospůdka U všech kukaček. Mimochodem, tak boží ragů jsem ještě nejedl:

 

OK, ve čtvrtek jsme tedy dál lítali po Šumavě.  Večer jsem mrknul na komp – trh se poslušně vydal dolů, takže jsem mohl zahlásit tento prima výsledek, zisk +625 USD:

 

Pátek : Naložím si putky

Pátek, slunce zase svítí. OK, Šumava se nám líbila, takže jedeme zase – tentokrát v autě, střechu dolů a hurá za „Králem Šumavy“. Hledáme místa, kde údajně působil pašerák – ale ten zfilmovaný český „western“ z divokého pohraničí asi znáte 🙂

Večer se vracíme z cesty, najeto přes 280 kiláků. A koukám, že trhy jedou dolů, takže príma ! Přidáme si putky, protože by mi nevadilo být long TNA.  Na účtu přibyly dalších +160 USD.

Opět jsem zvědavý, kolik do expirace z tohoto prémia zůstane v mé kapse – to je samozřejmě dál věc trhu 🙂 Vstup jsem udělal, nyní pracuje čas.

Žij, užívej, buď efektivní

Co chci tímto článkem říct? Jak víte, docela dost cestuju: Letos Dominikánská republika, Egypt, Brazílie … zatím 🙂 Na léto chci být v Česku, je tu pěkně. Tohle vše mi dává obchodování na burze. Volný čas a svobodu.

Vidíte, že obchodování na burze funguje, když využíváte synergie. Vašek Pech, Švéd, kolegové, učitelé – zde vše mám inspiraci, co a jak udělat. Díky synergii nemusím nic složitě vymýšlet – vše už totiž dávno vymysleli lidé s daleko větší praxí 🙂

Žij, užívej, buď efektivní. Používej vyzkoušené postupy, uč se od chytřejších. Používej jednoduché věci a nevysedávej zbytečně u kompu.

Přátelé a kolegové, užívejme to, co nám trading dává: svobodu a volnost! Ukážeme si to v neděli 29.4., na online vysílání, registrujte se včas zde.

Ať se daří!

Martin

Martin Kopáček
Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře
  1. Profilový obrázek Miroslav Kaiser napsal:

    Moc zajímavé, ale jak to funguje v praxi? Obchoduje se spravidla pres nejakou obchodní firmu, nebo jak? Jaký je vstupní kapitál aby to fungovalo? Vedení za ruku Švédem je efektivní pro každého? Nekdo potrebuje delší, jiný kratší čas (nové věci), je to zohledněno? Miroslav

    • Martin Kopáček Martin Kopáček napsal:

      Ahoj, v praxi to funguje tak, jak jsem popsal v článku. Kliknutí do platformy u mého brokera -ale když nevíš CO a JAK obchodovat, neřeš vůbec brokera. Já popisuju v článku, jak to vypadá u mně. A u kolegů, kteří už se tradingu věnují, je to stejné. Mrkneme na graf, mrkneme na funadamenty. Pak, když je obchod, dáme kliknutím do platformy obchod. Vedení za ruku Švédem je efektivní pro toho, kdo chápe burzu jako svůj byznys – učí se v praxi. Je to asi tak efektivní, jako když v autoškole sleduješ instruktora 🙂 Vzhledem k tomu, že na burze jsem 13tý rok, a že první studenty jsme měl tuším od roku 2014, tak tempo výuky mám myslím už celkem dobře zmáknuté, viz reference studentů co jsem dával třeba v minulém webináři 🙂

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.