Opce: Rychlé zisky + swingové rybaření

„Je to velmi motivující, když vidím, jaké děláte obchody. Už bych taky chtěl začít vydělávat.“

„Chtěl bych to co nejdřív umět, abych taky mohl obchodovat“.

Takových zpráv mi přišlo hodně  – jak se víc a víc dozvídáte o fungování opcí (a někteří čtete i moje starší články), zvyšuje se chuť „taky si nabrat“ z toho balíku peněz, který kolem nás krouží.  Samozřejmě, k tomu se dostanete 🙂  Dnes bych vás rád upozornil na několik typů obchodů, které můžete dělat a vydělat si na nich pěkné peníze.

Rychlé obchody a rychlé peníze

Když se trh dostane k extrému, pak je fajn chvíle vybrat si rychlé prachy. Typicky jsou to peníze z „Opční 60ky“, kterou s některými z vás už jedeme. Tady vidíte obchody, které jsme udělali nedávno:

+685 USD na zlatě, výpisy call opcí na GLD, zelené kolečko není platný vstup. Jak už jsme si vysvětlili v minulém článku, přetahovali se velcí kluci z USA s ještě většími kluky z Číny. Proto jsme si počkali na výpisy call opcí po zklidnění, a nakoupili jsme i putky (modré kolečko vstup). Výsledek +685 USD, ale to už víte 🙂

Tyto obchody nejsou každý den – chce to trh v delším trendu, u extrémních hodnot. Kdo se mnou „Opční 60ku“ už obchodujete, víte, že dává zajímavé signály, když se trh „rozjede“ , nebo když padá.  Trpělivost je základ 🙂

Zatanči si swing za +601 USD

Kolegové vědí, že mám rád opční strategii strangle. Nejde o nic jiného, než o výpisy call a put opce zároveň. Dostáváme tak dvojí peníze, z put opce i z call opce. Důležité je, aby se trh udržel mezi vypsanými úrovněmi, které jsem v grafu označil modře:

To jsem udělal na mém oblíbeném TNA, kde jsem ve středu otevřel 5 pozic strangle po 125 USD. Bez poplatků tedy +601 USD. Tento obchod je swingový, musíme počkat, zda se trh udrží mezi call a put opcí. Pokud ano, paráda, celých 601 USD je „doma“. Pokud ne, budu rolovat, nebo seberu „ze stolu“ i dílčí zisk.

Pokud sledujete moje články zde na finakademii delší dobu, je vám tento obrázek povědomý. Správně, přesně na TNA jsme minule vydělali +375 USD.  Tentokrát jsem si na TNA „dovolil“ i call opci, protože tento obchod je swingový a jak vidíte na grafu, už pod 81 jednou trh „zabrzdil“.

Želízko v každém ohni: Šůgr call opce

Na posledním webináři jsme si říkali o pravidle středověkých dělostřelců: Aby měli jistotu, že budou mít čím dělo odpálit, měli svoje „želízko“ na odpalování i v ohních svých kolegů. Když jednomu oheň vyhasl, měli pořád čím svoje kanóny uvést do provozu.

Tento opční obchod jsem si vzal od Vaška Pecha, komoditního profíka: Jde o nákup call opce na cukr. Vašek včera za 600 USD, já dnes za 605 USD ve 4 pozicích.

Uvidíme, jaké dělo tímto „želízkem“ odpálíme 🙂  Jak vidíte, i komoditní obchodníci využívají s úspěchem opce.

Švédská kvalita : Opční daytrading

Tohle už je vysoká škola tradingu, a vy ji mimochodem už od 30.4. budete moci sledovat v přímém přenosu. Kolega Švéd, obchodník s 25 (!) letou praxí v opčním obchodování, mimo jiné jede taky daytrading opcí. No a tady máme pěkný výsledek rychlé pondělní akce:

Hezkých +100 USD , příjemné na kafe 🙂

Sklízíme, když je co sklízet

Jak vidíte, trading je o sbírání větších či menších zisků. V klidu, v pohodě. Relax, nespěchejte. Když jsou rychlé obchody, bývá jich hodně a jdou ve vlnách. Pak je leháro: uděláme swing, opíšeme něco od komodiťáků, nebo si klikneme „Švéda“.

Přátelé, trading dává nepřeberné možnosti, jak si pro ty prachy dojít 🙂 Proto nebuďte netrpěliví, burza nikam neuteče. Nejdřív pořádně trénujte, učte se, pochopte podstatu. Pak natrénujete na demu. Pak vás čeká „zlatá olympijská“.

Ať se daří!

Martin

Martin Kopáček
Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.