OPCE: Zisk +28.800 Kč/ 1.152 € za týden. Tady je postup

Opční kurz zdarma už je v polovině, mám radost z vašeho zájmu – hodně dotazů, vidím že nad lekcemi přemýšlíte. Burza je bezvadné podnikání, opce pochopí každý průměrný absolvent základní školy. Chce to jen trpělivost, vytrvalost a selský rozum.

S řadou lidí obchodujeme už roky společně, v rámci EOT jsme udělali už přes 700 obchodů – o tom budu mluvit na webináři v neděli 17.3..

Trading a svoboda

Nedávno jsem byl na Novém Zélandu, kde byl 12 hodin posun. Obchodovat zde nešlo (bylo by to v noci místního času), ostatně jsem jsem cestoval za zábavou a za Hobity 🙂

Ale protože se ptáte na moje postupy a systémy, podíváme se na to, co jsem ukazoval vašim kolegům letos na jaře:

+685 USD na zlatě

Loni na jaře jsem představil moji strategii „Opční 60ka“.  Podívejte se na obchod, který jsem ukazoval:

Strategie „Opční 60ka“ je postavena na hodinovém grafu. Budu ji opět ukazovat v kurzu, je to fajn jednoduchá věc. Tady ukážu vstup a výstup na grafu grátis, z investing. com (free, nemusíte nic instalovat ani kupovat):

První regulérní vstup měl být 22 a 23 března. Jenže trhy šly do kytek. Možná se ještě pamatujete:  fundament bylo kočkování mezi USA a Čínou ohledně dovozních cel. Zelené kolečko tedy bez vstupu do put opcí.

Všimněte si zelené linky nad vrcholem, zde je cenový „TOP“ (uvidíte na dalším grafu níže, zlato s COT). Tady je místo pro vypálení salvy výpisů call opcí.

Pěkný odraz, zklidnění situace, zlato klesá.  Jdeme na to : Vstup je modré kolečko, k vypsaným call opcím jsem nakoupil put opce. Graf, jak jsem psal, je hodinovka, takže v pohodě sleduju na investingu a když vidíme formaci, teprve pak zapínáme platformu a dáváme příkazy do trhu.

Zlato šlo dolů, call opce se rozpadly a put opce nabyly na hodnotě. Paráda, zisk +685 USD, čili 14.000 Kč, za necelý týden 🙂

Teď zbystří komoditní obchodníci: Podívejte se ještě na tento graf s COT pozicemi:

Trendovka zdola, shora rezist – a to je důležité! Ten rezist jsem použil pro výpisy call opcí na „60ku“. Navíc červený histogram ukazuje pozice… jo, pozice klesají, big boys livkidují longy. Tohle znáte z komodit a z komoditních spreadů.

Situace jak dělaná na pokles. „60ka“ nadělila vstup, jak jsem popsal výše.

Ještě jako perličku: Vidíte modře označené „zuby“ v histogramu a taky modře označená dna. Komoditním obchodníkům svítá 🙂 Ano, je to příprava na opačný obchod – samozřejmě opět opčně, ale na long stranu. I o tom budu mluvit na nedělním webináři.

TNA aneb opičí byznys

Před třemi lety jsem na svém blogu začal ukazovat jednoduchou opční strategii. Jde o korekce na TNA, kde v rostoucím globálním trendu vypisujeme put opce. Je to velmi jednoduché, nazval jsem to strategií pro cvičenou opici.

Podívejte, jak je to jednoduché:

V grafu si vyznačím poslední rezist a poslední support. Můžu vypsat short call na zelené čáře – ale já to neudělal.  Důvod je vidět: cena k rezistu nedolezla. Jednoduchý RSI indikátor mi neukázal překoupenost (zelené kolečko v horní části).

Naopak jsem si dal s chutí výpis putky. Cena taky nedolezla na support, ALE:

  1. vzrostla volatilita, prémia na put opcích byla tučná
  2. RSI a graf ukazují divergenci – modré čáry na obou grafech
  3. RSI je v přeprodané oblasti, čili pokles se pravděpodobně zastaví (stalo se)
  4. Nevadilo by mi ani přiřazení a výpis shor call proti drženým TNA

Takže jsem vypálil naked put opce do trhu, modrý spodní kroužek u zelené hranice „short put“. Výpis za 75 USD jedna, vzal jsem jich 5, takže +375 USD. Expirovaly během jediného týdne, zisk tedy 6.200 Kč / 248 €.

Nespi a obchoduj SPY

Toto je další podklad, stejná opční logika jak u předchozího systému TNA:

  1. jasný support, vidíte zelenou čáru (ten fous svíce neberu v potaz, důležité je krátké a long tělo svíce)
  2. výpis put opcí, tentokrát ale s pojistkou vzdálenou 6 bodů (vycházelo to skoro stejně jak u 8 bodů)
  3.  za vypsané put spready inkaso 428 USD
  4. expirace v pátek bezcenná, krásná růstový svíce to jistila

Takže +428 USD je cca 8.600 Kč / 344 €. Obchod opět pro cvičenou opici 🙂

Strategie vítězů

Tohle jsou jednoduché strategie, založené na selském rozumu a pochopení základních principů trhu. Jak vidíte, používám jen jednoduché věci. Obecně používám nejraději výpisy put opcí,  při opční „60ce“ taky opce kupuju. Jak vidíte u zlata, rád kombinuju taky nástroje z komoditních trhů pro opční obchodování.

Smyslem tradingu není sedět u počítače. Ani ohromovat velikostí zisku. Ani vymýšlet složité strategie. Nebo zírat na stovku videí. Obchodování je pro mne podnikání, které je efektivní. Stačí minimum nástrojů a minimum času.

Zjednodušil jsem si vše. Podnikání, život, strategie. Funguje to skvěle. Strategie vítězů v opčním obchodování je jednoduchá: používej jednoduché postupy, používej vyzkoušené a ověřené postupy, nic si nekomplikuj. Put opce, call opce. Výpis nebo nákup. To je vše 🙂

V neděli jdeme pro milion

Tady vidíte týden, kdy jsme s kolegy vydělali +28.800 Kč, tedy 1.152 €. Většina lidí na to pracuje měsíc, 8 hodin denně. Byl to fajn týden, můj průměr +100.000 Kč / +4.000 € za měsíc se opět plní.

První milion jsem díky opcím vydělal v roce 2011. Věřte, že v jednoduchosti je krása 🙂 V neděli 17. 3. budu ukazovat systémy a postupy, aby obchodování opcí bylo i pro vás ziskovým podnikáním, kde máte vedení za ruku a za zády zkušené matadory.

Webinář vysíláme v neděli 17.3. ve 20:00, je zdarma a POZOR, otevřu zde možnost vstupu mezi nás, do klubu ziskových obchodníků. Tak to nezmeškejte 🙂

Ať se daří!

Martin

Martin Kopáček
Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů