MNST: Monstrózní obchod

Martin Kopáček opce Energetický nápoj Monster znám jen z reklamy, těmto nápojům jsem prostě na chuť nepřišel.  Firmu MNST jsem dosud znal také jen okrajově. O to příjemnější byl tip od kolegy Radka, který  mne upozornil na blížíce se výsledky firmy.

 

 

Mrkneme se na graf:

graf MNST

graf MNST (zdroj: thinkorswim.com)

Vidíme tu dvě důležité věci:

1) Akcie MNST má před vyhlášením výsledků slušnou implikovanou volatilitu

2) Po výsledcích dělá MNST  +/- podobný gap

A samozřejmě je zde po výsledcích vidět pěkný pokles IV

 

Radkův mail dorazil 10 minut před zavřením burzy.

 

Takže hurá do práce: 

Zavolal jsem Honzovi Dvořákovi, jak vidí hospodaření firmy Monster. A že bych fundamenty potřeboval znát hned. Honza mi během pár minut s informacemi, kde jsou silné stránky firmy a kde vidí rizika/příležitosti.

Zkontroloval jsem rozpětí gapů po výsledcích a hledal jsem ceny opcí. Jediné, co se mi moc nelíbilo, byla denní velká červená svíčka, skoro jako by už akcie reagovala na očekávané výsledky.

Přesto jsem se rozhodl pro výpis opční strategie strangle s rozpětím -C165 -P130 za 200 $

V pátek po otevření trhu se stalo to nejpříjemnější, co se při opčním obchodování výsledků firem může stát: akcie nevyrazila mimo předchozí range (i když bylo pořádné). Zadal jsem vykoupení obou opcí po 10 $, což se během dne vyplnilo. Ano, mohl jsem samozřejmě počkat až do close a nechat opce expirovat. Ale raději beru rychle profit ze stolu, zejména když je zisk velmi slušný. Z 200$ mi zůstal čistý zisk 176$ na kontakt.

Radkovi C. a Honzovi Dvořákovi patří velké díky 🙂

————

Dále mám otevřený strangle na SPY.

20150709 SPY

graf 20150709 SPY (zdroj: thinkorswim.com)

 

Otevíral jsem opční strategii strangle  v první obchodní den měsíce, mám takovou „línou strategii“ na strangle na SPY, IWM, GLD a EWZ / EWW .  Budu vám to samozřejmě ukazovat v Online kurzu o obchodování opcí.

—–

Líbí se mi diskuze, která probíhá na diskuzním fóru účastníků online kurzu. Někteří účastníci kurzu už si zkoušejí svoje obchody na earnings a nevedou si špatně. Prostě kdo maká, ten hledá. A kdo hledá, ten najde.

Máme před sebou ještě 3 týdny výuky: čeká nás pohled na grafy a pohled na informační zdroje. Pak se ještě seznámíme se „strýčkem VIXem“ a budeme si napasovávat získané znalosti do konkrétních příprav konkrétních obchodů.

Finále online kurzu tedy bude začátkem startu pro většinu účastníků, začnou si připravovat první obchody na demu. Nadále budeme i po skončení kurzu v kontaktu, takže se moc těším na ten progres, který nastane – u některých si už teď tipuju velmi úspěšnou „opční kariéru“.

—-

Sešlo se mi od vás opět mnoho reportů a zpráv, jak si vedete. Moc za ně děkuju. Zároveň prosím, vždy pište datum, přesný popis pozice a samozřejmě datum a důvod/průběh výstupu z pozice. To jen technicky 🙂

Hic a vedro je vražedné. Navíc jsme museli kvůli byznysu vyrazit s kolegy a kolegyněmi do Olomouce.

Zatímco si ostatní boys+girl (1) vyřizovali ověřování tuny podpisů v Olomouci na Czechpointu, s Lenkou jsme zdrhli do kavárny. Narazili jsme na parádní stylovku: dokonalé retro ála 60léta USA, prostě krása: Rock café 21 na Masarykově třídě. Dokonalý cider, boží ledová káva, super obsluha.

Tak jsme s Lenkou zasedli a začali se prolévat Ciderem.

11811573_883071675094950_6239039512362212337_n

Lenka do sebe valí jeden cider za druhým. Rock n roll café Olomouc

A hele jak funguje FB: dali jsme fotku a zprávu, kde jsme, a do hodinky dorazil Madu, kterého jsme dosud znali jen přes klávesnici v rámci kurzu. Pro mne prima feedback ke kurzu, při rozhovoru s Madu jsem se dozvěděl hodně prima informací ohledně srozumitelnosti výkladu, chápání strategií, důvodů proč se noví kolegové o trading zajímají a co si od burzovních obchodů slibují atd. atd.

Madu díky (a samozřejmě i za to, že jste zatáhl útratu 🙂  )

11026254_883149011753883_2311190928369974767_n

Madu vlevo, rudý ďábel vpravo jsem já (hic a ještě jsem se den předtím slušně spálil při plavání)

Takže dobrý závěr týdne, ne?

Obchod se povedl, poznali jsme dalšího kolegu a pro příště víme, kam vyrazit v Olomouci.

 

Ať se daří!

Martin

PS: Jak obchoduji opce? Velmi jednoduše :)  Manuál zdarma si stáhněte zde:

Martin Kopáček manuál zdarma

 

 

 

Martin Kopáček
Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře
  1. Profilový obrázek Čestmír Branka napsal:

    Super Martine! Dík za potvrzení mojí úvahy o tomto titulu. MNST jsem měl vybraný taky i s podobnými „strajky“, ale nedošlo k vyplnění. Asi kvůli tomu, že to bylo na demu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.