V opcích klid a letní nuda

Martin Kopáček opceLetní měsíce přinášejí na trhy často líné obchodování. Letošní léto je ukázkové: trhy jdou do strany, nic moc se neděje. Volatilita nízko, rozptyl denních seancí je poslední dobou jak podle kopíráku…

Máme za sebou také první polovinu Online opčního kurzu, kde všichni dostáváte také Švédovy Edukativní opční tipy– a to zcela zdarma. Vidíte, kdy a za jaké ceny vstupujeme do obchodů. Vidíte, kdy a za jaké ceny z obchodů vystupujeme. A u toho se samozřejmě v rámci online kurzu učíte, pěkně v klidu, krok za krokem.

Takže jak jsme na tom po měsíci, kdy kurz běží, s výsledky Edukativních opčních tipů?

Podívejte se na přehlednou tabulku:

20160731 sved pozice na konci mesice

Vidíte tady všechny obchody. Vidíte, co je otevřeno zatím na příští měsíc (třeba rolováním) a co je otevřeno na srpen (rolovaná pozice v SPX, vertikální call spread 2215/2220). Samozřejmě všechny tyto obchody znáte – dostáváte vše v mailu vždy v okamžiku, kdy se obchody otevírají. Vidíte skutečně opce živě 🙂

Jak vidíte, na tu letní nudu to docela jde. Za tento měsíc jsme si připsali opět zisk, což je prima, a v rolovaných/dlouhodobějších pozicích máme rovněž otevřený potenciální zisk. Jak víte, Švéd uzavírá nekompromisně pozice v případě ohrožení. Z toho si vždy berte příklad! Nikdy nespoléhejte na to, že „v 90% se pozice obrátila do zisku“ a podobně – nemusíte takovou pozici totiž ustát psychicky ani marginově!

Na trzích, jak víte, je fakt letní nuda. Tady to vidíte na SPY (adekvátní pro Švédem obchodovaný SPX):

20160731 spy mrcas

SPY jde od strany, zdroj: stockcharts.com

Je to jak přes kopírák, ty poslední svíčky 🙂 Malé range, malý rozptyl … a tím pádem také malá volatilita a malá prémia. No, co naděláme, implikovaná volatilita je prostě u dna. A tudíž také malá prémia za výpisy. Tady jsem si vzal obrázek od Švéda:

30160731 nizká IV

zdroj: ivolatility.com

Nemá smysl to tam sázet, vypisovat hlava nehlava. To necháme hurvazjům 🙂

Malá prémia, to bychom museli vypisovat moc blízko u trhu a to se nám co? Ano, to se nám nechce 🙂  Víte, co v kurzu říkáme o tzv. IV ranku ? Tak tady si to vemte k srdci.

Řešení? Co třeba zkusit zahrát na pokles, na korekci? Zkušenější mohou polechtat myšlenku ITM debetního put spreadu … berte to jen jako nápovědu.  Já si hraji třeba s TNA, postupně long (po malých částech) a při korekci po větších částech přikoupení. Ale pozor, tohle musíte mít spočítané a zvládnuté vzhledem k moneymanagementu. Proč longuju v překoupeném trhu? Protože centrální banky drží prostě trhy v up trendu – ale jak říká Švéd, tohle platí do dalšího fundamentu 🙂   Takže si longuju jen s malými pozicemi a chodím si pro malé zisky. Plus příkupy mám při větších korekcích, abych nezůstal v případě propadu trhu „viset“v  podkladu a nemusel to složitě „vysedět“. Už chápete, proč varuji před myšlenkou “ v 90% se pozice vrátí do zisku“ ? Svítá ?  🙂

Jo a bezva věc, už jsem to psal na blog a na Facebook (Martin Kopáček Opce, přidejte si mne): Švéd dělá krátké komenty i na Twitteru! Takže si dohledejte na Twitteru „@finakademie“ a přidejte se. Nemusíte pak pořád čekovat mail, zda nedorazil Edukativní opční tip. Dobrá věc, že?

20160728 twt

sledujte Švéda na twitteru: @finakademie.cz

Takže, užívejte léta, užívejte pohody. Nehoňte trhy, prima obchody přijdou.

Ať se daří!

Martin

PS: Jak obchoduji opce? Velmi jednoduše :)  Manuál zdarma si stáhněte zde:
Martin Kopáček manuál zdarma

Chcete umět naše postupy, chcete znát kompletní know-how? 
Vstupte našeho Online kurzu a budete to umět také:


 

 

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.