Trhy na maximu: Směrová strategie

Martin Kopáček opceTrhy jsou na maximech, volatilita na minimech. Samozřejmě mohou jít trhy dál vzhůru, ale možná by to sneslo už i nějakou malou korekci.

Tož si dávám pár směrových opčních strategií … samozřejmě ke své typické KISS klasice.

Jednu z nich popíšu i zde, abyste věděli, s čím si občas hraju. Ale půjdeme pěkně postupně, nejdřív pohled na trhy.

Trhy u stropu

Když se mrkneme na starého bracha DJIA, vidíme klepání na 18.000. Mrkněte na týdenní graf, vidíte ty maxima?

djia

Týdenní graf DJIA, zdroj: stockcharts.com

Strejda VIX je dost dole. Po těch růstech trhů prostě klesla volatilita, býk si kráčí zase v klidu do schodů. Jenže, možná došel na půdu….

vix

Denní graf VIX, zdroj: stockcharts.com

V pátek začala seance poklesem, odpálili to předtím v noci „asiati“ a pak přes den sjela dolů Evropa. Ok, VIX, jak vidíte na grafu, si v pátek poskočil ke krátkodobým maximům.

Směrovka na CSCO

Dal jsem si směrovou strategii na CSCO. Vidíte tu pilu na cenovém grafu? Vidíte nízkou implied volatility?  Označil jsem zub cenové pily v grafu a IV kolečky…

csco open podle TOS graf a volatilita

 

 

Je tam taky dividenda, kterou – protože shortuju – budu muset platit (pokud budu v ex-divi den stále v pozici). Termín jsem označil v grafu šipkou.

Takže si dávám směrovou strategii na pokles. Prostě jsem si shortnul  akcie CSCO akcie a k tomu jsem si koupil call opci na zajištění – a to do expirace 22.7.

Short akcií je z hodnoty 28.92, nakoupená opce je call se strike 29. Přijal jsem +2.892$ za short akcií a zaplatil -55$ zda pojistnou opci. Plus poplatky brokerovi (á 1$, mám Interactive Brokers).

Tady je risk diagram z TOSky, nejsou tam zahrnuty dividendy, pokud budu v pozici.

csco risk profile podle TOS BE 28 tecka 35 short byl za 28 tecka92 a long call za 55 plus 2 komise

 

Plán je takový, že pokud bude CSCO klesat, vyberu zisk, než se rozpadne call opce. Klidně podržím i přes dividendy, mám na vše čas do 22.7. Nejhorší scénář by byl růst CSCO do doby expirace call opce. Potenciál zisku je solidní, pokud by se CSCO rozhodlo jít zase dolů. Maximální ztráta je zaplacená opce + 8 dolarů + komise + divi.

Takhle to vypadá v reálu, na mém živém účtu:

csco trade short 100 stock a long 1 call ochranna

Co by mohlo pomoci? Propad trhů (viz výše) a zvýšení volatility. Pokles CSCO. Růst opční volatility na opcích CSCO (viz pila na Implied volatility grafu CSCO). Prostě těch možností je dost.

Je to směrová strategie a dala by se vylepšit o případný výpis putky (akcie mám v shortu, takže přes putku bych měl vyrovnanou pozici v případě poklesu), dokupování /vypisování call/put opcí – třeba do long strangle nebo do „obráceného“ Iron Condora. Nebo likvidace shortnutých akcií výměnou za put opci (long strangle). Atd atd.

Jenže, zase, chci to jednoduché, takže nečekejte složité řízení pozice. Prostě buď se to do 22.7 „okotí“, nebo to zavřu bez zisku. Hraji na pokles trhů (nervozita před Brexitem, slabší data, trhy na high). Buď přijde, nebo ne.

No stress, KISS 🙂

Co jinak v opcích?

Klasika v IWM, tam jsem díky pátečnímu propadu slušně zavřel „chleba s máslem“. Pomohl jsem si při růstu trhů, když jsem postupně trailoval vypsanou put opci za trhem a nasbíral jsem si další prémium.

A pomohl jsem si nahazováním single put spreadů, kde jsem sbíral další prémium.

iwm

Trh mi od otevření pochodoval na sever, jenže nic neroste do nebe. Od Švéda jsem se ujistil, že vidí zpomalení růstu stejně jako já – bejci slábli a banky šly podle Švéda do shortů (viz jeho minulé Čtení trhu). Takže jsem v klídku podržel callku a posouval putku.  Čas vykonal své a požral velkou část prémia. Jsem venku 🙂

SPY, SPX….

Opakoval bych se. Tady jsem, jak víte, šel podle Švéda. SPX jsem akorát nebral týdenku tento týden, protože Švéd avízoval vytížení –  a v pátek (jak jsem psal na mém Facebooku) se narodil nový Švédík.

Gratuluju Švédovi a gratuluju všem, kdo jste tuhle týdenní opci vzali.

Margin 1000$, zisk 50$ 🙂 Za týden, to byl „fakt rychlý dolar“.

Uvidíme se v sobotu

Byl to hodně pracovní týden. Měli jsme řadu důležitých příprav s týmy, dost pracovních jednání. Prostě frmol, protože už se to blíží, přátelé!

Za týden, v sobotu 18.6 se s vámi těším na viděnou. Peter na živé akci odpálí bombu, já tam samozřejmě budu. Pro vás, co tam budete, to bude fakt pecka start a extra šance, kterou ostatní mít nebudou. A jak jsem slíbil, vy, co tam na akci budete, ode mne něco taky dostanete 🙂

Ať se daří!

Martin

 

PS: Jak obchoduji opce? Velmi jednoduše :)  Manuál zdarma si stáhněte zde:
Martin Kopáček manuál zdarma

Chcete umět naše postupy, chcete znát kompletní know-how? 
Vstupte našeho Online kurzu a budete to umět také:


Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře
 1. Vašek Pech napsal:

  Náčelníku v pátek vyšel kromě COTu také Bank participation report a asi sis všimnul té mamutí pozice bank na VIXu :).
  Vašek

 2. Martin Kopáček napsal:

  To vůbec neznám… Ale tipnu si: Banky long VIX?

  • Vašek Pech napsal:

   A hodně dost long VIX 🙂

   • Martin Kopáček napsal:

    Jo, to se dalo čekat 🙂 VIX nízko, trhy na maximech ….Švéd v Čtení trhu minulý týden psal, že banky jsou extrémně short na indexy…
    Výborně, vůbec bych se nezlobil, kdyby trhy pořádně slítly. CSCO by se mohlo okotit, proto jsem do toho šel.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.