Peníze mají smysl pouze …

když máte čas si je užít. Většina lidí potvrdí, že v práci stráví většinu týdne. A vlastně i většinu života…

Zkusíme si představit život 90% lidí: Pracujete od pondělí do pátku, osm a více hodin. Čtyřicet a více roků života... Kolik času vám zbývá pro sebe? Víkend plus pár týdnů dovolené. Co z toho plyne?

Ten vás musí mít rád!

Kdo? No přece váš zaměstnavatel 🙂 Věnujete mu víc času, než vaší vlastní rodině. Dáváte mu nejlepší roky vašeho života. Na vaší práci váš zaměstnavatel vydělává vše, co je nad vaši mzdu. Abyste mne správně chápali: nemám vůbec nic proti zaměstnání! Ani nejsem nějaký rebel proti systému. Jen se vám snažím ukázat, kdo vlastně z vašeho života získává to nejcennější.

Past: Nepoměr pracovního a osobního času

V práci stráví lidé daleko více času, než mají volného času.  Je to „smutné kino“: Lidé prodají vlastní život za to, aby měli peníze na jídlo, bydlení, oblečení. Pár hraček navíc: Auto, možná motorku. A v létě možná k moři na dva týdny.  Ten nepoměr času stráveného prací vůči dosaženým výsledkům je obrovský. Zvláštní je, že 90% lidí podvědomě ví, že to není v pořádku. Každý chce mít volný čas, dost peněz na vlastní aktivity. Prostě většina lidí čeká od života daleko víc, než reálně dostává.

Změna: Myšlení + akce

To, jak myslíme, je výsledek působení výchovy a okolí.  90% lidí si prostě neumí představit, že život může vypadat jinak.  Že lze dosáhnout stavu, kdy peníze pracují pro nás. Pořekadlo „peníze dělají peníze“ zná každý. Je pravdivé a funguje jak u milionů, tak u pár stovek. V čem je vtip? Je třeba začít myslet jinak. Zkuste si připustit, že vaše peníze budou pracovat pro vás. Chce to trošku zatnout zuby dát se do akce.

Jednou za rok: Právě teď

Znáte novoroční předsevzetí? Ruku na srdce, už jsme si jich dali hodně – a většina skončila „v šuplíku“, že? Jenže dnes nejde o to, jestli zhubneme pár kilo, jestli se naučíme nové anglické slovíčko nebo jestli budeme jíst méně knedlíků. Budete dál ztrácet nejlepší roky života jen prací pro jiné?

 Přijímáte výzvu a chcete změnu? Právě teď je nejlepší chvíle!

Jednou ročně dávám dohromady skupinu lidí, kteří chtějí získat od života víc. S těmito lidmi jdeme krok za krokem. Pouze jednou ročně otevírám náš Kompletní komoditní kurz, kde online ukážu postupy, které mi loni vydělaly 600.000 korun.

Chcete získat od života víc, než jen čtyřicet roků chození do práce?

V neděli startujeme, program a pozvánku na online setkání máte ZDE.

 

 

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.