Opce: Volatilita je zpět

Martin Kopáček opce    Na trhy se vrátila opět volatilita. Poklesy, které vidíme tento týden, dostaly „strejdu VIXe“ z letargie. Na trzích se začala objevovat zajímavá prémia.

Ven z trhu

Před časem jsem psal o novém obchodu, který otevírám v TNA. Ukázal jsem, kde je agresivní, můj a konzervativní vstup. Můj vstup byl atakován, takže jsem zavřel pozici se ztrátou 3$ na kontrakt. Lidově: Za za 25$ jsem otevíral, za 28$ jsem zavíral. K tomu samozřejmě komise, každý si to zkalkulujte dle svého brokera 🙂

Do trhu

Vystoupením z trhu jsem zavřel pozici a nyní čekám na situaci, která by mi dala signál ke vstupu. Jak víte, mám rád tzv. ukončené korekce.  Jak vidíme na obrázku (zdroj stockcharts . com), možná se nám trh zastavuje na konzervativním vstupu z minulého článku, rýsuje se dnes (pátek 18.8.) long svíčka.

20170818-tna-konsolidace

TNA se zároveň dotýká dna, které testovala v březnu a kde vytvořila low. Také na RSI (horní část obrázku) se rýsuje přeprodané dno.

Fundamenty

Mrkněte na fundamenty – schválně si za domácí úkol dohledejte, co způsobilo poklesy tohoto týdne. Kde? Co sledujeme? Je „medvědí rojení“? To najdete v příslušných lekcích našeho Online opčního kurzu.

Pokud jsou fundamenty ok, hledám vstup. Z hlediska grafu je vše OK, i RSI mi napovídá možné ukončení poklesu. Takže jak zní odpověď na domácí úkol …. ? Dejte si práci, prohledejte zdroje podle návodu z Online opčního kurzu. Promyslete si, co vidíte na našich zdrojích, které sledujeme 🙂

Svítá? Ok, jdeme dál

Strejda VIX

Na trhy se vrátila volatilita, a také pořádná opční prémia. To ovšem neznamená, že bychom bezhlavě skočili do obchodu, aniž by se podívali, co nám napoví „strejda VIX“. Mrkněme se na denní graf VIXu, opět zdroj stockcharts . com :

20170818-vix

Dnes, 18.8., v době psaní tohoto článku, vidíme pokles z maxim.

Porovnejte si VIX s grafem TNA… svítá? Určitě ano.

Rybář a trader

Co má společného trading s rybařením? Trpělivost a vytrvalost. Můj minulý vstup nevyšel, ukončil jsem ho ztrátou 3$ na kontrakt. Ó hrůzo ….

Rybář, když „čudly“ nezaberou, nehodí do řeky prut. Naopak, znovu si připraví návnadu a nahodí háček do vody. Podobně je to v tradingu. Nevyjde vstup? Ok, to je v obchodování na burze naprosto běžná věc. Nemáme – až na pár výjimek – křišťálovou kouli k věštění směru trhu.

Takže plánuji nový vstup do trhu? To si pište 🙂

Kde a jaký? Pokud jste bedlivě studovali moje články a pokud studujete pečlivě náš Online opční kurz, odpověď najdete velmi rychle.

Ať se daří!

Martin

PS: Jak obchoduji opce? Velmi jednoduše :)  Manuál zdarma si stáhněte zde:
Martin Kopáček manuál zdarma

Chcete umět naše postupy, chcete znát kompletní know-how? 
Vstupte našeho Online kurzu a budete to umět také:


Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.