Opce: Nový obchod v TNA a v EOT

Martin Kopáček opce  Minule jsem psal o tom, že sleduju naše oblíbené ETF s názvem TNA. Čekám zde na vhodnou chvíli na výpis put spreadu. Put spread, ačkoliv z toho různí „gurus“ dělají raketovou vědu 🙂 je primitivní strategie. Počkáte na korekci, ideálně za vyšší volatility, a jdeme do obchodu.

Cílem, jak víme z Opčního kurzu, je sebrat prémium z výpisu. Žádná raketová věda, je to o cviku.

Obchod v TNA otevřen

Když porovnáte minulý článek s aktuální situací, vidíte pokles. Na to jsem čekal. V grafu jsem vyznačil tři úrovně: Červeně agresivní vstup, oranžově je můj aktuální vstup, a zeleně konzervativní (kdyby tam trh opravdu časem došel). Obrázek je z free zdroje, stockcharts.com, nemusíte zde platit za data.

20170805-vstup-do-tna-obchodu

Jsem v obchodu. Volatilita sice nic moc, takže ani prémium není z říše snů. Ale co se dá dělat, beru i tuhle možnost pro zobchodování.

Obchody dle Edukativních opčních tipů

Zasílání obchodních alertů je fajn věc.

Místo toho, abyste obdivovali zpětně uvedené obchodu „guru“ a jeho báječné zisky, zde vidíte vše v přímém přenosu. Vidíte obchodování opcí takové, jaké má být: v přímém přenosu vidíte vstupy a výstupy, máte jasné vysvětlení co a proč obchodujeme.

To je ostatně nejlepší kontrola: Když vidíte v přímém přenosu vstupy a výstupy, je vám jasné, zda výsledky odpovídají. S těmito opčními alerty jsme začali v roce 2015. dnes je odebírá několik stovek lidí.

Vidíte obchodování opcí na účtu, který je blízký 90% začátečníků: Edukativní opční tipy obchodujeme na ukázkovém účtu 10.000 $.  Je to malý účet, na kterém začíná 90% obchodníků. Velcí obchodníci si prostě zadají více kontraktů … Jednoduché, logické a univerzální, že?

Obchody EOT z tohoto týdne

EOT I. obsahují alerty na put a call opční spready, především na SPX a RUT.

Opční put spread za kredit 85$ jsme otevřeli takto:

 

EOT II. jsou založeny na myšlence pravidelného obchodování opční strategie Butterfly. Otevírali jsme jej včera, v pátek, chvíli před zavřením trhu. Omlouvám se, tentokrát jsem při nahrávání omylem nezapnul zvuk.

Podstata je jasná všem, kdo sledujete Švédovy opční obchody v Čtení trhu, kde o víkendu vždy vysvětluje proběhlé obchody i přípravu na další. Mailem dostávají Čtení s EOT všichni noví účastníci našeho Opčního kurzu Complete + všichni předplatitelé EOT.

EOT II. je postavena na nákupu opčního Butterfly, jde o debetní strategii.

Tak vypadá náš opční trading: Srozumitelný, dlouhodobý, v přímém přenosu. Těší mne, že naše komunita opčních obchodníků opět vzrostla: vítám mezi námi 42 nových kolegů za tento týden 😀 !

Ať se daří!

Martin

PS: Jak obchoduji opce? Velmi jednoduše :)  Manuál zdarma si stáhněte zde:
Martin Kopáček manuál zdarma

Chcete umět naše postupy, chcete znát kompletní know-how? 
Vstupte našeho Online kurzu a budete to umět také:


 

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře
 1. Radek napsal:

  Bylo by prosím možné udělat nějaký souhrnný článek, jak se Vám daří na EOT od začátku roku, prosím? Vím, že na začátku roku to bylo spíše o snižování alokací a krytí porfolia, ale jak se daří prosím dál? Tyto články už zde moc nevidím. (myslím tím celkové, né za 1 týden). Děkuji a přeji hodně úspěchů.

  • Martin Kopáček napsal:

   Dobrý den Radku, Švéd posílá každý týden Čtení trhu a tam je vždy přehled obchodů včetně výsledků. Všichni účastníci Online kurzu a všichni předplatitelé to mají.
   Ale samozřejmě uděláme i přehled pro lidi „zvenku“, řešíme teď jak to zautomatizovat, aby se výsledky vždy prokopírovaly rovnou na konkrétní stránce. Děkuji za trpělivost a za pochopení.

   • Radek napsal:

    Děkuji za schválení příspěvku a za Vaši odpověď.

    To je dobře, že připravujete i něco pro externí „zvědavce“, kteří prostě jen váhají. Podle mého je velmi důležité vidět aktuální souhrnné výsledky strategie.

    Ať se Vám daří.

    • Martin Kopáček napsal:

     Aktuální výnosnost není zárukou výnosnosti budoucí 🙂
     Loni 17 zisků v řadě, letos opatrnost: Malá volatilita, malá prémia. Začátečníci mydlí put spready, zkušení matadoři moc trh neprohánějí. Je sice krásné reportovat zisky, ale bohužel většinou jde o obchody mladíků, co jsou v trhu tak do 10ti let. Nezažili ty brutální propady.
     Švéd obchoduje opce 25 roků (veterán, pamatuje asi nejvíc z nás) a tak je hoooodně konzervativní.
     Výhodou je, že Švéd tu bude i za dalších 25 let, zatímco ti mladíci již bohužel projedou svoje peníze.

     Tož sledujte hlavně drawdowny, a risk management. To je důležité. Alokace, schopnost ustát pohyby proti portfoliu. Ne honit procenta za každou cenu. To bude vycházet pár měsíců nebo let. A pak „guru“ zmizí v propadlišti dějin, a s ním i peníze klientů….

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.