Opce v praxi: EOT II. a jak na úpravy

V uplynulém týdnu jsme dělali úpravy na naší opční strategii Butterfly. Tyto strategie obchodujeme podle zásady: Klid, nechat pracovat čas, nespěchat. 30.8. jsme dělali úpravy, které si nyní rozebereme a podíváme se, naše pozice vypadá.

Co pracuje pro nás

Hlavně nedělat ve spěchu. No stress. Opční strategie Butterfly jsou pomalejší, protože mají dvouměsíční expiraci je časovka ještě omezená a nepracuje tolik Gamma.

Gamma určuje rychlost Delty a Delta mi říká, s jakou pravděpodobností vyprší tato opce jako bezcenná.

Zde je výpis dvou sad BTFL na malém účtu kolem 144.000 CZK.  Pozor, v Edukativních opčních tipech II. (EOT II.) je pouze jedna sada. Proč? Důvodem je přiměřenost kapitálu vůči expozici v obchodu, čili tzv. moneymanagement opčního obchodu. Jednoduše řečeno: s účtem 144.000 Kč můžeme otevřít pouze jednoho „batrfláje“ …

screen-eot-ii

 

Jak je vidět udělal jsem pouze jednoduchý přesun  opce 1350 na opci 1360 . Ukazuji na dvou sadách, protože to byl nejčastější dotaz.

Tedy dle tohoto výpisu mám:

První sadu BTFL RUT OCT Call +1x 1390/-2x 1350/+1x 1300..  tedy jsem ji neměnil u sebe

Druhá sada je posun provedený 30.8. :  +1x 1390/ -1x 1350/ -1×1360/ +1×1300

 

Dohromady to dělá viz výše výsledek. Je třeba si to jen napsat.

 

Budu posílat i do mailu upozornění , pokud bude změna na obou sadách.. Tedy pozor zmíním, které sady se to týká ! Jedné upravené (to je EOT II., to je jasné) a druhé neupravené, tedy původní…

———————————————–

V EOT II. tedy máme po úpravě nyní pouze jednu sadu takto:

+1x 1390/ -1x 1350/ -1×1360/ +1×1300

 

Snad je to doufám jasné. Pouze píši, co vám už šlo mailingem..

Pokud jsem mluvil o trénování BTFL, tak jde o trénování pouze těchto činností. Zde v opční praxi trénujeme, co máme před úpravou pozice a co nám pak vznikne po úpravě.

Vemte tužku do ruky a napište si jednotlivé pozice.

Pak použijeme matematiku pro první třídu typu „kolik je -2+1=-1, nebo 0-1=-1“  … dosadím si za červené +1 Buy 1350 a za červené -1 Sell 1360 a vyjde mi výsledek..

Jak na to v platformě

Zde je jeden ze způsobů dle libosti tradera. Já mám oblíbený přes Trading Tools>Option Trader, kde si navolím Spread jako Combo, nebo mohu jednotlivé striky naklikat přes Strategy Builder.. Jednoduché.

Pak jen nechám myš najet a vidím nápovědu: V tomto případě Buy, tedy zmáčknu Ask znamená přesně včerejší úpravu.  A pokud jsem to přehnal, nebo udělal chybu stačí zadat Bid a provést Sell, dostanu se zase zpět.

Pozor na omezení pro účty pod 25 000 USD jako PDT pattern.. Nesmí se dělat v jeden obchodní den.

20170830-upravy-btfly

Pokud chcete to mít stejné, můžete si upravit. Zřejmě do zisku, neb RUT jde směrem k 1400, kde je nejbližší rezistence k odrazu opět níže.

To je vše.. jak vidíte, není to nic složitého

Pěkný den

Švéd

David Ševčík (Švéd)
Jsem soukromý opční obchodník od roku 2000...k obchodování používám mnoho věcí "za zrcadlem" jako Darkpool, opční Open Interest, vzájemné vztahy aktiv, ekonomické analýzy F.R.E.D, analýzy Market Breadths, COT analýzy, fundamentální výstupy z FED, ECB, BoJ, BoE, prvky Market profile, a technické analýzy. Jsem členem několika traderských skupin od Indie, přes US až po GB a opírám se o jejich znalosti a zkušenosti. Jako týmový hráč vím, že sám nezmůžu nic. Svět se mění, zvlášť ten finanční, a já musím s ním...
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.