Opce: Rolování opční strategie Butterfly v praxi

Koukání „přes rameno“ obchodníkovi naučí víc, než tucet sáhodlouhých kurzů. To je známá pravda. Z feedbacku vidím, že tomu tak je u Edukativních opčních tipů. A jsem fakt rád, že mi přes rameno kouká stále víc z vás 🙂

Tento týden jsme si dali dva opční obchody v EOT II. Jak víte, zde obchodujeme „líné“ strategie opční Butterfly. Edukativní opční tipy II osobně považuju za svůj „penzijní fond“. Je to obchodování s pár obchody do měsíce. Tedy pokud není třeba udělat úpravy opčních pozic – jako tomu bylo tento týden

Pozice, které držíme

Nejdřív si uděláme rekapitulaci pozic. Všem odběratelům Edukativních opčních tipů jsou důvěrně známé – jde o o obchody, které jsme otevírali před několika týdny a které jsem rekapituloval v tomto přehledu v Čtení trhu (Čtení trhu dostávají všichni odběratelé vždy v pondělí mailem):

Jak jsem psal, naše Butterfly opční strategie se dostaly do zisku hlavně kvůli poklesu volatility. Tohle je důvod neustálého vypisování long Butterfly ,kde je vidět kromě zisku v podobě času, vyjádřené Theta a volatility vyjádřené Delta a jeho derivátu Gamma… hehe, chápu že tahle věta je trošku „raketová věda“ pro nováčky, ale během obchodování opcí v Edukativních opčních tipech to pochopíte … 🙂

Tady máte tu složitou větu/vědu na obrázku:

 

Abychom si nečůrali do boty

Ok, ale za tento měsíc nemám zisk  236 USD, protože jsem předtím roloval, Tedy jsem uzavřel za ztrátu 225 debet jeden obchod (EOT II č. 249, viděli jste v mailu) a otevřel další. Tedy se podívám na Obchodní deník za měsíc October celý:

Ok. Zahedgování zafungovalo OK, úprava zafungovala a místo ztráty 225 USD jsem na neutrálu. A naše obchody samozřejmě pokračovaly tento týden:

Dvakrát rolo za kredit

Vybíráme si část zisku. Dvojí rolování, dvojmo za kredit. Martin Kopáček nahrál z našeho ukázkového účtu obě rolování, které jsme dělali:

18.10 jsme rolovali za kredit + 350 $ :

… a v pátek 20.10 je tu rolování za kredit +97 $.

Tento obchod vidíte zde na screenech, jak jsem ho stavěl u mne na mém účtu, jak vypadá původní pozice a jak vypadá nový opční Butterfly se strike 1500/1480/1440 :

V klidu, v pohodě a se ziskem

Obchodování na burze je o dobrém zvládnutí moneymanagementu, opční techniky a především psychiky. Obchodujeme v klidu, bez emocí, bez nervování. Trh letos nabral dráhu na sever, což není pro naše opční obchody to pravé ořechové.

I tak, jak vidíte, dokážeme v trhu v pohodě setrvat –  a jak jsem si ukázali, dokážeme v Edukativních opčních tipechpříjemně vydělat.

God bless!

Švéd

PS: Edukativní opční tipy I.Edukativní opční tipy II. máte k dispozici zde. A co o EOT říkají uživatelé, to máte zde.

David Ševčík (Švéd)
Jsem soukromý opční obchodník od roku 2000...k obchodování používám mnoho věcí "za zrcadlem" jako Darkpool, opční Open Interest, vzájemné vztahy aktiv, ekonomické analýzy F.R.E.D, analýzy Market Breadths, COT analýzy, fundamentální výstupy z FED, ECB, BoJ, BoE, prvky Market profile, a technické analýzy. Jsem členem několika traderských skupin od Indie, přes US až po GB a opírám se o jejich znalosti a zkušenosti. Jako týmový hráč vím, že sám nezmůžu nic. Svět se mění, zvlášť ten finanční, a já musím s ním...
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.