Obchodování může být velmi jednoduché. Jak víte, ukazuji v reálném čase vstupy a výstupy. Kdo tyto vstupy a výstupy kopíruje (viz Edukativní opční tipy I. a II.), má vyděláno. Je to otázka pár kliknutí do platformy, bez složitého bádání a bez vysedávání u počítače. Ačkoliv nejde o investiční doporučení, z feedbacků vím, že mnoho z vás se mnou obchoduje.
Prima, podívejme se, kolik jsme vydělali: V listopadu jsme zhodnotili účet o další procenta, takže letos jsme celkově na 27.99%. Celkem máme na jednom kontraktu v EOT I. od začátku roku zisk 2.799 $, což je příjemných cca 70.000 korun. Připomínám, že to je z Edukativních opčních tipů I..
Tady máte obrázek, jak jsme tento měsíc obchodovali. Jak vidíte, je to pár obchodů – ale zisk je příjemný. Opakuji, že jde o zisk na jeden jediný kontrakt!
Vše bylo ve znamení fundamentu voleb v USA. Dal se očekávat těžší měsíc, a očekávání se potvrdilo. Dvakrát jsem likvidoval v debetu a jednou rolloval napadenou pozici. Z hlediska směru byla likvidace na Put i Call straně z důvodu následného velkého „mačkání shortařů“ a trhy šly zběsile nahoru. Nejsem na trhu jen pár let a tohle mě ani nepřekvapilo. Byl to v podstatě Brexit číslo 2.
EOT I. obchodujeme veřejně od května 2015. Za 19 měsíců máme celkový zisk již 5.387$, což je 135.000 korun. Příjemné peníze za pár kliknutí měsíčně 🙂 Všem, kdo jste se svezli, gratuluji.
Většina z vás používá nejen EOT I., ale i EOT II. Tak se podívejme, jak nám funguje portfolio obou strategií (EOT I. vidíte rozdělen do dvou složek, dynamická a konzervativní varianta, pro vstupy a výstupy v EOT I. vybírám mix z těchto dvou částí):
EOT II. nám tento měsíc zisk nenadělil. Ovšem je důležitou složkou portfolia! Podívejte se na čísla: EOT I. vydělal za rok zatím 2.799$, zatímco EOT II. vydělal 3.688$ ! A to na polovičním kapitálu, než na jakém obchodujeme EOT I.
Musím říct, že všechny tři strategie pěkně „drží“ a graf zisků a ztrát je skoro přímka. Tohle právě umožňují opce.
Proto se nestydím jet ve větších pozicích. Pro účty od 10 000 USD až po 1 mil USD to není problém. A hlavně spojení obou strategíí mi umožní za mírně zvětšený risk násobný zisk, což za prozkoumání stojí..hmmm. Podstatou opčního systému v EOT I. je výpis kreditu a jeho bránění, zatímco EOT II je naopak : je to nákup debetu a spekulace na jeho zvýšení.
Zisky v EOT I jsou omezeny, ale zisky v EOT II jsou násobně větší !!! Toho se snažím využít do portfolia strategií.
Naše komunita uživatelů EOT I a EOT II. se rozrůstá každým dnem a z toho mám radost. Těší mne reference od vás, děkuji vám za ně. Držím palce do dalšího měsíce s EOT I. a s EOT II., aby Vánoce byly opravdu štědré 🙂
Švéd
PS: Chcete umět obchodovat opce, chcete znát kompletní know-how?
Vstupte našeho Online kurzu a budete to umět také:
Dobrý den,
rád bych se zeptal, jaký je rozdíl mezi EOT I s marginem 1000 USD a EOT I s marginem 2 000 USD? Jsou to ty samé obchody jen zadány ve 2 krát tolik kontraktech nééé? Tak jaktože zisk tam není taky přesně dvojnásobný ? Díky
Martin
Odpověď najdete v odstavci před obrázkem: „Většina z vás používá nejen EOT I., ale i EOT II. Tak se podívejme, jak nám funguje portfolio obou strategií (EOT I. vidíte rozdělen do dvou složek, dynamická a konzervativní varianta, pro vstupy a výstupy v EOT I. vybírám mix z těchto dvou částí)“