Opce: Jak ochránit zisky z opčního tradingu

Martin Kopáček opceBěhem roku jsme nasbírali v obchodování opcí velké peníze.

Trhy byly velmi, velmi štědré! Situace, kdy zadáte obchod a výsledkem je vždy zisk, jsou perfektní.

Jenže skutečný burzovní obchodník se zaměřuje na druhou stranu tradingu: jak ochránit zisky?

Dva směry obchodování opcí

Podívejme se na dva základní směry, které profesionální opční obchodník důvěrně zná. Ovšem málokdo o nich veřejně píše, takže nováčci je zpravidla neznají. Dva směry, které v burzovním obchodování vedou k zisku, jsou : budování zisků a ochrana zisků

Pohoda na trhu: Budování zisků

Když má trh perfektní nastavení (moderně: perfektní setup 🙂  ), je to skvělá situace. V opčním tradingu je to situace kdy trhy příliš netrendují. Vypisujeme opce, ty v klidu expirují… prostě paráda a pohoda! Sbíráme zisky. Je to situace, kdy na trzích září slunce a my shrabujeme peníze z trhu – obrazně řečeno – hráběmi 🙂  Tato situace byla až do amerických voleb, čili do konce října . Podívejte se na výsledky Edukativních opčních tipů, které sleduje několik stovek opčních obchodníků :

20161203-vysledky-edukativni-opcni-tipy-sved-recenze-2

 

Na trhu mraky: Ochrana zisků

Hráči pokeru mají v krvi důležitou zásadu, chránit svoje výhry a neriskovat v situaci, kdy karty mají malou pravděpodobnost úspěchu. Vezměte si to k srdci, protože tahle zásada pokerových profesionálů platí rovněž v burzovním byznysu. Když trh nenabízí příliš příležitostí, přecházíme do fáze ochrany zisků.  Po amerických prezidentských volbách došlo k situaci, kdy trhy začaly razantně růst. Trendující trhy nejsou přítelem opčního obchodníka, který se specializuje na vypisování neutrálních strategií.

Takže chráníme zisky, respektive snižujeme naše pozice na trzích! Tady vidíte například zavření RUT call spreadu za debet. Odevzdáme část zisků, snižujeme otevřené pozice.

20161208-eot-328-close-rut-dec15-16-call-1380x90-za-debit-287-dolaru-trump-rally

 

Budu dál pokračovat v komentování Edukativních opčních tipů, protože všichni máte možnost tyto vstupy a výstupy sledovat v přímém přenosu. Sledováním vstupů a výstupů Edukativních opčních tipů od Švéda se učíte v praxi to, co jste poznali v našem Online kurzu Obchodujeme opce.

Jak probíhá ochrana zisků kromě zavírání pozic, které jsme si ukázali v předchozím screenu? Další opční pozice můžeme rolovat, čili přesouvat na jiné strike a přesouvat v jiném čase:

20161214-eot-332-rolo-itm-cili-close-dec1516-2245x2250-call-debet-430-usd-a-vypis-dec2316-2250x2255-call-kredit-360-usd

 

Kdo vydělá? Kdo pochopí principy

Lidí, kteří chtějí vydělat na burze obchodováním opcí, jsou spousty. Nejlepší cesta, jak se naučit obchodovat opce, je pochopit základy a pak sledovat opční obchody v přímém přenosu.  

Základy opčního tradingu získáte v Online kurzu Obchodujeme opce velmi rychle, 27 krátkých videolekcí absolventi zvládají velmi rychle, třeba i za 2-4 týdny. Když to porovnáme s kvanty času strávených ve školních lavicích nebo s tisíci hodiny prohrabávání internetu, je to nejefektivnější způsob získání přesných informací.

Pak následují opce v praxi, čili sledování vstupů a výstupů opčních obchodníků. Kolega Švéd se této role zhostil skvěle. Už od loňského října absolventi sledují živé vstupy a výstupy. Tady vidíte jejich reakce.  A každý týden dostávají od Švéda i komentář všech obchodů mailem. Je to učení praxí, kde si mnozí mimochodem přišli na skvělé peníze.

Přesný postup, jak to skloubit učení a praxi

Přesný postup jak skloubit učení s praxí, máte zde. Naučíte se generovat zisky (když se na trzích daří) a chránit kapitál (když se na burzovním nebi objeví mraky). Sledujte celé video a postupujte podle návodu pod videem. Je to vyzkoušeno několika sty opčních obchodníků a skvěle to funguje 🙂

Ať se daří!

Martin

Martin Kopáček
Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *