Opce: Breakeven, nebo zisk 329$ za 10 minut? Co jsou to Tipy a co je obchodování v reálném čase?

Minulý rok jsem rozšířil edukaci o Opční Tipy již třetí v pořadí, kdy v reálném čase obchoduji svůj účet a kolegové mají možnost sledovat, jak se chovám při různých tržních situací.

Je to ta nejnáročnější činnost, jaká v tradingu existuje pro mě jako pro autora, z hlediska psychiky, techniky zadávání kontraktů a používání opčních nástrojů na různých trzích vše pod drobnohledem desítek, teď už stovek kolegů. Nesmím udělat chybu ve striku, směru obchodu, v počtu kontraktů a v technice zadávání.

Díváte se mi přes rameno, tentokrát na intradenní bázi, kdy obchoduji pohyby trhu akciového indexu, nebo tickery jednotlivých akcií pomocí opčních kontraktů a vše v reálném čase. Jaký je rychlejší posun ve vzdělání tradingu, než je edukace podobného druhu?

Kolegové vidí ziskové a ztrátové obchody přímo. Mohou vidět, jak reaguji, jak pracuji s množstvím peněz. Tohle je Topovka v edukaci. Dostanou několik tradingových systémů, techniku zadávání, nastavení alokace účtu, k tomu psychologii tradingu a k tomu v reálném čase vstupy/výstupy a logiku každého proběhlých obchodů, a navíc Tipy na další. Nic takového ve světě ani u nás neexistuje? Možná ano, jen to není zcela běžné.

Navíc, kromě samotné edukace si můžete přijít na pěkné peníze. Jenže ne vždy je to tak růžové, a ne všichni dokáží být stejně ziskoví jako v EOT3 i když nedělají zdánlivě nic špatně. Z praxe je vidět, že to, co zvládnu já, nemusí kolegové zvládnout taky, ať už z důvodů časových, nebo nedostatečné přípravy, či vlastních technických chyb. Proto pozor na obchodování bez přípravy, bez znalostí, bez testu na „DEMO“ účtu.

Není problém pro mě vydělat, při správném nastavení. To je vidět z výsledků nějaký ten týden, ale větší problém je, na cestě, nebo přímo u kolegů, kteří mají nereálná očekávání, nebo nejsou dostatečně obeznámeni s problematikou obchodování opčních kontraktů a dělají základní chyby.

EOT3 ukazují v reálném čase obchodování ATM opcí na tickerech typu SPY, IWM, NTFL, AAPL, GS a podobně na základě velmi jednoduchých pravidel. Dále Vám pomohou v nastavení správného množství kontraktů a dále nově ukazují „Tipy“ pro zkušené tradery, kde je kvalitní Risk Reward Ratio. A navíc ukazuje logiku a edukaci v reálném čase. Vše je nastaveno tak, aby trader mohl obchodovat s velmi malým účtem a to i od 5 000 USD. Ale i pro velmi velké účty…

(Je nutno připomenout, že účty pod 25 000 USD potřebují pro intradenní ochody tzv. Cash účet)

Pojďme se podívat na příklad z praxe dne 2.1.2019. Tedy první obchod v tomto roce.

Pro EOT3 skončil breakevenem, ale logika je následující:

Vidím na tickeru IWM validní signál na long. Zadávám v reálném čase na Twitter a Telegram účet. Kolegové vzali první zisky, ale já ještě počkal. Proč tedy breakeven? Tedy uzavření obchodu bylo za vstupní cenu, a tedy profit nula? Zde vstupní tweet:

A jak to celé skončilo?

Trh provedl po průrazu ještě jeden test na můj vstup a zasáhl mi cenu vstupu. Ovšem většina kolegů vystupovala na prvním cíli pro 50-60 dolarů.

Další obchod byl tentokrát Tip na obchod na IWM na stejném striku. Tip je na rozdíl od vstupů v EOT3 plně v režii kolegů. Je agresivnější, nebo vstupní podmínka a její splnění předpokládám jako velmi rychlé. Tedy logika obchodu byla prezentována předem a byl to průraz do dalšího longu. Já vstupoval pouze na vlastním účtu a s 10-ti kontrakty. Profit přes 320 dolarů do 10 minut.

Někteří kolegové měli o něco menší zisk s menším počtem kontraktů. Důležité je, že si vše řídili sami…

V EOT3 se snažím dávat Tipy směrových obchodů. Ne vždy se mi to podaří, a proto používám alokaci, která mě psychicky nijak nezatěžuje. Anebo nestihnu sám vstoupit, protože v reálném čase vše stihnout nelze. Příklad je ticker GS, tedy Goldman Sachs.. Tip byl na směr long.. Graf GS na 15 minutě vyšel perfektně.

Ok. Jsou to obchody s obrovským potenciálem, které zvládnout tradeři, kteří mají dostatečnou trpělivost a zápal se něco naučit. Protože bez „Vášně nelze mít úspěch!!! “

Za těch pár týdnů jsem nasbíral velké množství zkušeností a materiálu, které stačí na jeden velký kurz, shrnu tedy vše do názorných videí s důrazem na praktické ukázky.

Cílem je Vám ukázat, že EOT3 a nově Tipy Vám ukáží menší procento příležitostí na trhu, než v reálném čase jsou. Pak si stačí upravit dle jednoduchých pravidel pár oblíbených tickerů a obchodovat dle vlastního času a dle vlastní nátury. Příležitosti jsou obrovské!!!

Praxe, praxe, praxe. Neexistuje nic rychlejšího, co dokáže posunout tradera dál, anebo odhalit, že tudy cesta nevede. Proto pouze 1x za rok avizuju otevření kurzu plus obchodování v reálném čase. Pokud máte zájem o tento druh obchodování přihlaste se zde na stránky:

Po zadání emailové adresy Vám přijde pozvání a nové informace o kurzu a novinkách pro tento rok. Opakuji, že budu otevírat brány pouze jednou pro rok 2019!!!

Upozornění. Nečekejte zázračné systémy, nečekejte, že Vám vše půjde samo, bez vlastního přičinění. Všude ve světě a v každé lidské činnosti platí a zde to není výjimka, že „Obědy zadarmo neexistují“ (přisloví z W.Street), anebo hezky česky: „Bez práce, nejsou koláče“

Regněte si mě na facebooku: David Ševčík-Švéd, nebo na twitteru: @opcni_tipy

God bless

Švéd

David Ševčík (Švéd)
David Ševčík (Švéd)
Jsem soukromý opční obchodník od roku 2000...k obchodování používám mnoho věcí "za zrcadlem" jako Darkpool, opční Open Interest, vzájemné vztahy aktiv, ekonomické analýzy F.R.E.D, analýzy Market Breadths, COT analýzy, fundamentální výstupy z FED, ECB, BoJ, BoE, prvky Market profile, a technické analýzy. Jsem členem několika traderských skupin od Indie, přes US až po GB a opírám se o jejich znalosti a zkušenosti. Jako týmový hráč vím, že sám nezmůžu nic. Svět se mění, zvlášť ten finanční, a já musím s ním...
Komentáře
  1. Profilový obrázek Jan Vacek napsal:

    Dobrý den,
    pro sledování těch EOT tipů tedy asi musím mít účet na twitteru. Pochopil jsem to správně?

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů