EOT3 III: Výzva pro rok 2019

Je dobré, nebo není dobré začínat každý rok s předsevzetím? Že zhubnu, že se budu učit jazyky, anebo že přestanu kouřit …. Obvykle to po prvním týdnu, nebo měsíci člověk vzdá.

V tradingu je stanovení vize přesně to, co funguje. Neříkám tomu předsevzetí, ale cíle, chcete-li targety. Omezit obchodování, pokud mi to nejde, nebo není v tradingu vhodné období a věnovat se studiu a práci na sobě, když se mi naopak začne dařit.

Psychologie je základ tradingu

Bez nastavení „hlavy“ trader nebude úspěšný, ani kdyby „kopíroval“ obchody v reálném čase.

V psychologii ale funguje jedna věc a to jsou postupné cíle, které tradera posouvají výš. Nezůstane na stejném místě a je to jako v přírodě: Co se nevyvíjí, zdegeneruje a zemře. Je to kruté? Není, je to přirozený výběr. Slabí a nemocní, nakonec odpadnou, nebo jsou sežráni zaživa divou zvěří.

Trader se má tedy vyvíjet, aby neskončil stejně. Mám to tak nastaveno a proto jsem si pro rok 2019 dal výzvu, nebo-li challenge vydělat 100% až 200% na účtu o velikosti 10 000 USD, nebo 15 000 USD..

Mantinely a rámec cíle

Nechci přesná čísla, ale rozpětí. Nechci mít pocit: „Že musím“, ale cíl. A to postupný cíl. A hlavně nechci, abych měl pocit, že pokud to nesplním, tak že jsem selhal.

Nastavím si hlavu tak, že „Proto udělám vše, abych to dokázal“ a pokud se to nepodaří, nevadí. Selhání budu brát, pokud budu líný, nebo se vzdám…

EOT III: Intradenní obchodování opcí v přímém přenosu

V EOT3 jsem kromě managovaných obchodů, kde kolegové přes Twitter a Telegram vidí vstupy/výstupy jednotlivých obchodů včetně navržených počtu kontraktů v reálném čase zavedl i nemanagované Tipy a to předem ohlášené obchody. Zatím jsem v pěkných zelených číslech.

Podaří se mi to? Já netuším, ale osobně mám nastavený challenge na vyšší čísla a udělám pro to jediné co můžu: „Nevzdám tyto osobní cíle“

God bless

Švéd

PS: Do Edukativních opčních tipů III. otevírám vstup pouze dvakrát ročně a pouze pro absolventy opčního kurzu. Pro ostatní by to byla španělská vesnice v hlubokém pralese 🙂

David Ševčík (Švéd)
Jsem soukromý opční obchodník od roku 2000...k obchodování používám mnoho věcí "za zrcadlem" jako Darkpool, opční Open Interest, vzájemné vztahy aktiv, ekonomické analýzy F.R.E.D, analýzy Market Breadths, COT analýzy, fundamentální výstupy z FED, ECB, BoJ, BoE, prvky Market profile, a technické analýzy. Jsem členem několika traderských skupin od Indie, přes US až po GB a opírám se o jejich znalosti a zkušenosti. Jako týmový hráč vím, že sám nezmůžu nic. Svět se mění, zvlášť ten finanční, a já musím s ním...
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.