Ono to funguje! :)

„Člověče, ono to fakt funguje,“ psal mi dnes ráno jeden komoditní nadšenec. Řeč bylo o tom, co jsme ukazovali na webináři. Jednoduchou a logickou analýzu informací, které nám každý týden nabízí COT report. Důkaz máte zde: záznam webináře.

Minulé úterý jsem vyjádřil domněnku, že zlato je zralé na pokles.

Bylo to jen den poté, co Janet Yellen trhy „překvapila“ tím, že její centrální banka zvýší v letošním roce úrokové sazby jen dvakrát. Dolar zasvištel střemhlav dolů, zlato vyletělo nahoru a moudré hlavy se společně s tradičními „zlatomily“ začaly předhánět v odhadech, kam cena žlutého kovu vyletí. Jeden z grafů, ze kterých jsme vycházeli.

GOLD Weekly

Podle indikátoru FutTrend bylo zlato v den konání webináře nezávisle na tom, co chytré hlavy či FED říkaly, evidentně předražené. Další indikátor zase ukázal, že se komodita pravděpodobně nachází na konci svého růstového trendu. Optimismus tedy nebyl podle mé analýzy vůbec na místě. Celou analýzu zlata ze zmíněného webináře najdete zde.

Sešel se týden s týdnem…

GOLD hour

A to je důvod nadšení mého kolegy, začínajícího komoditního tradera. Za ten týden cena zlata skutečně poklesla a to téměř o čtyři tisíce dolarů na každý kontrakt …  Máte vyděláno na tomto shortu?

Jednoduché a logické věci položené na základě analýzy fundamentu skutečně fungují. Často až překvapivě dobře. Neříkám, že se s použitím COTu vyhneme ztrátám. Tak to určitě není, ale být v souladu s trhem, s tím co se pod jeho povrchem opravdu děje, to se vyplácí.

Díky všem za kvanta dotazů, vše si samozřejmě podrobně ukážeme v našem Online komoditním kurzu. Startujeme už za pár dnů!

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře
 1. Peter napsal:

  Dobrý večer,Chcem sa spýtať či mi stačí na online komoditní kurz táto rýchlosť.Download:20,Upload:2,1,ping:68,0. Ďakujem vopred za rýchlu odpoveď.

  • Václav Pech Václav Pech napsal:

   Zdravím,

   na rovinu říkám, že nevím. Ne proto, že bych to byl schopen posoudit. Vzdělání tohoto typu mě zcela minulo:). Ale řeknu to jinak. Pokyny ke svým obchodům jsem v létě zadával na chatě, kde je připojení GPRS a když dobře foukne vítr a odkloní pár větví tak i EDGE. Takže pokud nejste intradenní obchodník (to já rozhodně nejsem). pak by v připojení problém být neměl.

   Vašek

 2. nalim277@gmail.com napsal:

  Dobrý deň, mám zakúpený Váš kurz o komoditách. Už sa neviem dočkať kedy sa to spustí a nahliadnem do zákulisia. Obchodujem realne na forexe ale Váš webinár, ananlýza a časová nenáročnosť ma uple dostali. Chcel by som ale vedieť akým reálnym účtom je vhodné začať akou pákou a čo je to jeden kontrakt?
  Aká je reálna možnosť z 1000e učtom zhodnotiť účet?

  Ďakujem MM

  • Václav Pech Václav Pech napsal:

   Dobrý den, díky za důvěru. Z vašeho dotazu soudím, že obchodujete komoditní CFD, ne přímo futures kontrakty. To není problém, jen konstatování :). Při obchodování futures je nejmenší jednotkou, se kterou se obchoduje 1 kontrakt. Tedy předem určené množství komodity. U ropy je to 1000 barelů, u zlata 100uncí. Margin je zde daný brokerem a tím je určený také pákový efekt.

   Pokud obchodujete CFD (já to nikdy nezoušel, ale není to problém), tak si volíte jakou část, třeba setinu, lotu budete obchodovat. To vám dává možnost obchodovat komodity i menším účtem.

   Ano, můžete vydělávat i s takovým účtem, o kterém píšete, ale pochopitelně nemůžete očekávat, že Vás obchody s komoditami na tomto účtu budou živit. Nicméně, na to, abyste se obchodovat naučil je to účet dostatečný.

   Mějte se super

   Vašek

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *