KOMODITY: Kafe, zlato, moře, slunce … a +32.000 Kč za týden

Je to taková milá vzpomínka na doby před/koronvirové. A také můj oblíbený obchod na kávě a na zlatě.

A také připomínka, že v neděli budeme startovat společný byznys i s vámi, na online vysílání.

Tento byznys je věčný, a žádná krize ho neovlivní. Miluju ho a věřím, že ho budete milovat taky.

U moře? To jde?

Už jsem se setkal s mírně šílenou představou, že provozovat trading „u moře nejde“. Argumenty pro takové tvrzení jsem nějak nepobral, ale řekněme, že každý člověk je jinak založený a že tedy zrovna mně, přítomnost moře a slunce v ničem nebrání.

trading-sea

V průběhu našeho španělského tažení jsem tehdy uzavřel dva obchody.

Podívejte se na video:

A šli jsme dál!

Jak ukazuje screen níže, realizovali jsme tisícidolarový profit na kávových opcích a také 400 USD na intradenním obchodu se zlatem. A to vám byl panečku trejd!!!

22221728_10208080323045763_983484137580316736_n

Jizdní řád peněz v praxi

Možná není bez zajímavosti, že z nějakého důvodu je každoročně třetí obchodní den v říjnu pro nákup zlata jako stvořený. V posledních šestnácti letech slavil obchod otevřený na openu trhu (tedy o naší půlnoci) třetího říjnového dne patnáctkrát úspěch.

Na druhé straně jsme byli na zlatě svědky poměrně dlouho trvající korekce a jedním za znaků konce trendu byli tzv. inside days. Takový se tehdy objevil a protože podobný pattern rád obchoduji i bez výše zmíněné statistiky, nezbývalo, než počkat do půlnoci a obchod otevřít. Dále už je stručně: Po ranním probuzení nás čekal otevřený profit cca 600 USD.

Důkazem mi budiž foto s mým ranním tradingovým partnerem 🙂

cat-gc

Za několik hodin v posteli to je opravdu dobré.

Kolem poledne jsme se vraceli z kavárny, a profit se vyšplhal mírně nad 1.000 USD zisku. Vzít nebo nevzít nabízený dárek? Statistika říká, že třetí obchodní den v říjnu má ještě o něco vyšší potenciál. Takže jsme vytrvali. No, ve dvě odpoledne trh někdo „zalil„.

Cinknul posunutý SL příkaz a celková hodnota odměny za do půlnoci prodloužený předchozí večer, se rovnala čtyřem stovkám dolarů.

To je kolem 9.000 Kč, na což velká část lidí maká celý týden, 8 hodin denně, od pondělí do pátku…

ja-beach

Obchod na kávě byl jiného zrna. Ryze fundamentálně založená investice jejímž podkladem byla spekulace na to, že cena květnové kávy, jejíž zásoby byly na „all time high“. Stačilo se zamyslet a vyčkat. Převládla realita a na kontě rozumně uvažujícího obchodníka po necelém měsíci přistála zasloužená odměna.

Obchodování komodit není komplikované, ani nadměrně rizikové, jak se nám snaží někteří podsunout. Je naopak mimořádně zajímavé a dokáže také přiměřeně odměňovat.

Věřím, že příště si pro další peníze půjdeme společně. Pohodový život, moře a slunce, žádné obavy z následků Covid-krize, nový příjem … líbí? Tak tady je začátek.

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře
 1. Profilový obrázek Lea Vrbková napsal:

  Gratuluji Vám a moc mě to láká. Ve Španělsku to znám, v tuto dobu jsme tam před dvaceti pěti lety hrávali s kapelou a vydělali si tenkrát krásné peníze a tak teď, kdy už tak daleko nejezdíme za prací, mám chuť se něčemu novému přiučit a něco si takhle přivydělat. Jen se bojím, že to sama nedám. Používám více pravou hemisféru a tudíž mi někdy dlouho trvá, než něco pochopím. Ale trochu jste mě „naštval“ s těmi záběry od moře, protože to vzbudilo ve mě dávnou vzpomínku na ten slaný a větrný vzduch od moře. Tak mám šanci? Pomůžete mi s tím? Zatím louskám opce a pana Dvořáka. Už vůbec nesleduji večerní programy v televizi. Moc tomu zatím nerozumím, ale baví mě to. Mějte se hezky. Lea Vrbková

  • Václav Pech Václav Pech napsal:

   Leo, díky moc. Pro mě není Španělsko zatím příliš frekventované, ale co nebylo, to může být. Líbí se mi tak, jak se líbilo Vám :). Jestli vás obchdoování na burze a věci s ním spojené baví a máte ho opravdu ráda, pak to s největší pravděpodobností zvládnete. Mluvím z vlastní zkušenosti. Před 10-15 lety jsem na tom byl stejně. Objevil jsem trading a komodity a pak už byl ten den zatraceně krátký :)).
   Kolegům v komoditním kurzu se snažím dávat stejnou podporu jakou dával mně Larry Williams a navíc máme na fóru již několik velice dobrých komoditních traderů, kteří mně s tím pomáhají. Jestli Vás tedy trading komodit baví, pak není co řešit.

   Mějte se super a díky za reakci.

   Vašek

 2. Profilový obrázek Alena napsal:

  Dobry den, chtela bych se zeptat na obchod se zlatem, kdy jste cekal do pulnoci, pres jakeho brookera jste obchodoval? Americke burzy byly uzavrene.

 3. Profilový obrázek Alena napsal:

  Dobry den, pres ktereho brookera jste o pulnoci obchodoval? IB meli uz zavren.

  • Václav Pech Václav Pech napsal:

   Dobrý den,

   celkové obchodní hodiny zlata přes Interactive brokers jsou Od 0:00 do 23:00. Tedy o půlnoci trh otvírá a je možné ho i přes IB obchodovat. Problém může být v tom, jestli máte v nastavení povoleno realizovat pokyn i mimo hlavní obchodní hodiny.

   Mějte se hezky

   Vašek

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.