Komodity: Kolik se dá vydělat za jeden rok?

Jsou roky, kdy se v komoditních obchodech držím opravdu stranou. Obchodoval jsem jen se třemi kontrakty. Důvody jistě znáte, trhy jsou v bočním trendu. Co udělá v takovém případě komoditní obchodník?

Ano, komoditní obchodník bude ještě víc vybíravý 🙂 Amatéři prohánějí trhy, naskakují do každého obchodu. My jsme trpěliví a počkáme si na takové obchody, které dávají nejlepší příležitosti.

Zisk 450.000 korun za rok

Uvidíte, co jsme si s kolegy komoditními tradery vybírali.  Ve videu uvidíte, jak jsem udělal zisk „pouze“ 450.000 korun, ovšem s pouhými 3 kontrakty.

Obchodů je samozřejmě víc a pochopitelně byly i ztrátové obchody. Ovšem ve videu vám ukážu „TOP“ obchody, které viděl v trhu každý z nás – jsou to obchody podle pravidel, které „vezme“ i ten nejkonzervativnější obchodník“.

Postup: Je to o trpělivosti

Kdo je trpělivý a konzervativní, ten si přišel na prima peníze, a to s minimem času. Obchody, které nejsou tip-top, prostě nebereme.  Kdo chce víc obchodovat, ten samozřejmě může brát i „odvážnější“ obchody. Já jsem ale velmi konzervativní, a tak si v klidu počkám na ty nejlepší obchody 🙂

Peníze jsou v trhu

Peníze v trhu jsou vždy. Zkušení komoditní obchodníci si umí ziskové obchody vyhledat. A také si na prima obchody umí počkat. Jak vyhledáváme nejlepší obchody? Co používáme při vstupu a výstupu z obchodu? Know-how předávám v mém bezplatném kurzu komoditního obchodování.

Chcete také i v „nudném“ roce vydělat 450.000 korun? Bez vysedávání u počítače, bez teoretizování a bez složitostí? Máte to přímo před sebou.

Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Studoval u mnoha profesionálů, mimo jiných i u Larryho Williamse, který patří dnes mezi tradingové legendy. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře
 1. Roman napsal:

  Dobrý den,
  rád bych se Vás zeptal, jaké bylo Vaše roční zhodnocení v % pokud započítáte všechny obchody? A jaký byl DD? Díky Roman

  • Václav Pech napsal:

   Zdravím Romane,

   díky za otázku. Konečné zhodnocení mých obchodů za poslední dva roky najdete v Komoditním manuálu, který je tu ke stažení. Jsou tam screenshoty z účtu. Za letošní rok ještě konečné číslo nemám (alespoň si myslím, že si ještě zaobchoduji). Vypadá to, že výsledek bude o něco slabší, ale bude dvouciferný. Jak říkáme ve videu, ve srovnání s předešlými lety chybí velké pohyby, trendy…. Ohledně DD na účtu: pokud bych to převedl na obchodování s jedním kontraktem, tak max DD byl asi 4.000USD ale nevedu si přesnou statistiku.

   Mějte se hezky

   Vašek

 2. Willy napsal:

  Dobrý den, obchodování futures ve Vašem stylu mě velmi zaujalo… a dají se takto obchodovat i kalendářní spready? Např. když vyhodnotím bullish trend – koupím contango spread. Pokud medvědí, shortuji bližší měsíc… Děkuji

  • Václav Pech napsal:

   Dobrý den,

   spready sice skoro neobchoduji a příliš jim nerozumím, ale není důvod si myslet že by tento přístup pro ně neměl fungovat. Vlastně část studentů mého kurzu obchoduje COT report za pomoci spreadů. I Elena Lindišová ke svým spreadovým obchodům COT používá jako svoji hlavní zbraň.

   Mějte se super

   Vašek

 3. romane70 napsal:

  Dobrý den, kolik jste měl zisk v minulých letech kdy jste se nedržel stranou? Na to jak je obchodování složité mi to přijde málo, takový příjem dosáhne hodně lidí, kteří jsou dobří ve svém řemeslu.

  Díky za odpověď

  • Václav Pech napsal:

   Romane, nezlobte se, ale o vydělaných penězích na veřejnosti nemluvím. Co se týká uplynulých dvou let, tak výpisy z mého obchodního účtu s procentuálním zhodnocením najdete v mém komoditním ebooku. Jsou z mého malého účtu, ale čísla ohledně zhodnocení jsou prakticky totožná.

   Nesouhlasím úplně s tím, že je obchodování složité. Z mého pohledu není. Víte co v trhu hledáte a při víkendové rekapitulaci vlastně po půlhodince víte, jestli je na trhu něco, čemu budete věnovat pozornost, nebo jestli máte celý týden klid a můžete se věnovat jiným věcem. Spíš se jedná o mechanické návyky. Žádné složitosti bych v tom nehledal.

   Mějte se hezky

   Vašek

 4. peter napsal:

  Vážený Pán Įng.Václav Pech
  Mal by som záujem o takéto druch podnikání,ale po dlhoročných obchodných skúsenostiach by som rád vedel,prečo by ste toľko chcete dať iným zadarmo,ďakujem za odpoveď,p.s.rád by som pracoval v tomto biznise,prajem Vám hoodne úspechú v obchode aj súkromí,s pozdravem Peter.M

  • Martin Kopáček napsal:

   Zadarmo to není. Kompletní návod ve formě kurzu je zpoplatněn (byť velmi symbolicky), protože s tím má autor práci a dává know-how, které má velkou hodnotu. Za druhé si to musíte sám odpracovat. Koupíte si kurz, tím to ale začíná. Musíte sám makat, investovat Váš čas. Na burze si nekonkurujeme, narozdíl od klasického byznysu. Takže sdílet know-how je ok 🙂

  • Roman Kratochvíl napsal:

   450 000 Kč za rok, to je v podstatě solidní plat.¨
   Je to asi tím, že byl boční trend.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.