KOMODITY: Jsem v rejži

Je to tak, svůj komoditní trading jsem si zpestřil neobvyklou komoditou. Ale trading má být hlavně zábava, tak proč ne. Nakonec na jednom obchodu příliš nezáleží a tak když se vyskytla příležitost…

cot-zr

Moji investiční poradci (commercials) jsou aktuálně na trhu velkými prodejci. Aktuální cena je pro zpracovatele komodity příliš vysoká na to, aby se nákupy na těchto cenách předzásobovali. A pěstitelé rýže? Ti za takové peníze, které jim burza nabízí, prodávají jako smyslu zbavení. To vše nám říká horní indikátor umístěný pod cenovým grafem.

 

Ten spodní zase vypráví příběh o tom, že commercials  mají naprostou pravdu. Rýže je podle jeho názoru opravdu drahá. Tak co Pechu, tu „rejži“ si už dlouhou neobchodoval. Má smysl se tím zabývat?

net-pos

Pohled na čisté pozice situaci nadále vysvětluje. Large traders, tedy povětšinou komoditní fondy živící trendy, jsou aktuálně velkými kupci a hodnota jejich čistých pozic se postupně vyšplhala na svá dlouhodobá maxima (horní indikátor pod cenovým grafem). Stačí se podívat na cenový graf, aby člověk pochopil, co se může na takových úrovních čistých pozic velkých obchodníků stát… Další důvod zapřemýšlet o spekulaci na pokles rýže, není liž pravda?

seasonal

I tradiční sezónnost napovídá… Pechu, ta rejže… ta rejže by mohla jít až do začátku července dolů… No, tak to už je slovo do pranice! Zvlášť, když člověk ví tohle:

statistics

V posledních patnácti letech byl podobný obchod otevřený kolem 20. Června a zavřený asi o devět dní později ziskový, hned ve čtrnácti případech. Statistiky sice neobchoduji, nicméně… Nicméně, tady to vypadá, že by to mohlo dávat smysl. Co říkáte?

rejze1

Vypadá to, že realita dává naší analýze za pravdu. 500 USD zisku dává zapomenout na to, že jsem v týdnu musel zavřít svůj fundamentální obchod na prosincové kukuřici tak nějak zadarmo… Obchodovat komodity není zase tak složité, jak se často říká.

O tom si budeme povídat na živém webináři 29.6., kde si ukážeme jak se dá vydělat 100.000 korun na komoditách.

Stáhněte si zdarma Komoditní manuál!

komodity manual

Komoditní manuál zdarma

——————————-

Ukážu vám moje kompletní know-how, krok za krokem:

komodity basic

Vstupte do mého komoditního kurzu!

———————

Jak jsem se dostal k obchodování komodit? Moje  „Cesta k tradingu“ je k dispozici v elektronické podobě.

pechbook

 

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *