KOMODITNÍ SPREADY: +1.100$ za den (a premiéra na dohled)

    Tak máme za sebou další týden burzovního života.  Na akciích „trochu“ rušno. Index strachu VIX se nám podíval na 50 bodů. To je přátelé „veliký strach“, při burzovním krachu v roce 2008 byl na 96 bodech. Silným propadem se „ukázala “ také ropa.

Při pádu akciových indexů je to logické a navíc se potvrdila moje domněnka, kterou jsem avizoval před koncem roku 2017, o budoucí rekordní těžbě v USA. A je to tady. Navíc Saudové zlevnili některým Evropským partnerům dodávky ze své těžby.

Líné kolíbání k zisku

   Při takovém „nečase“ na finančních trzích jsem za rád, že komodity takové paniky globálně nepostihují. Ropa je sice živější, ale ostatní komoditní trhy si žijí vlastním životem. Jsem za to rád. Moje komoditní spready se líně kolíbají vstříc budoucím ziskům. Nechci to zakřiknout, ale zatím se to tak jeví. V každém případě, nebývám vystaven takovým prudkým pohybům celého portfolia, jako akciový investor, v těchto situacích.

     V úterý jsem si udělal radost. Když po dramatickém pondělním akciovém propadu v USA a následně „krvácela“ Asie a Evropa. Koupil jsem komoditní spread RBQ18-HOK18. Důvod? Silná sezonalita, ale hlavně technický signál. Sezónní benzín proti posezónnímu topnému oleji. Někdo bude možná říkat, co korelace s průběhy či průměry? Odpověď. Každý rok není stejný.

GRAF RBQ18-HOK18

zdroj:seasonalgo.com

     Aktuální zisk na spreadu je + 583 USD od úterý do čtvrtka. Scan z platformy přikládám zde.

Stav spreadu RBQ18-HOK18 ( čtvrtek dopoledne )

zdroj: platforma TWS ,  www.interactivebrokers.com

     Vpravo v první řádku je vidět stav ze čtvrtečního dopoledne. Neboť jsou energie divoké a toto je drahý spread, koupil jsem jen jeden. Na běžném klidném trhu kupuji většinou 4 kousky.

     A tady přikládám pár úterních intradenních obchodů. Byla to fajn zábava u další práce.

 Den 6.2.2018 +1.100$

     Několik krátkých obchodů CCH18 byl vstup již pondělí za 2038 SHORT. V úterý se rozběhlo kakao správně dolu a již bylo cca +500 USD, posunul jsem SL nad BE. Došlo k otočení a „vývar“ zbyl +4 USD  Sójový šrot ZMH18 a káva KCH18 jsou již úterní obchody !

Zisk +1.110 USD, to je slušný den! Káva mne teda naložila děsným fofrem a v mžiku tam bylo +1136 USD, ale kdo by z takového fofru utíkal, SL hned na BE. Pak dolu na pouhých +180 USD a okolo 19 hodiny softs zavírám, nadělila těch +884 USD. Takže díky.

Vezměte si ty peníze !

V uplynulých dvou týdnech jsem si udělal takový experiment: Připravil jsem bezplatný seriál o obchodování spreadů. 10 pracovních dnů, zdarma 10 krátkých videí. Zhustil jsem obsah a vypálil nálož do světa.

4.123 sledujících. 126 dotazů, 48 soukromých zpráv. 6 osobních návštěv. Takový zájem jsem nečekal, spready – a prachy ze spreadů – vás hoodně zajímají.

V neděli odpálím dvě bomby: Jednak budu vysílat webinář, kde vše proberu ještě jednou. Ukážu obchody, postupy, zodpovím časté dotazy. A bude ještě jedna premiéra : v neděli na webináři otevřu Complete spreadový kurz. Ten bude velmi podrobný, plánuju 30 lekcí. Půjdeme od základů … až k těm velkým penězům. 🙂

Program a přihlášku máte zde. Na viděnou v neděli na webináři, a pak v kurzu! Samozřejmě že na webináři získáte top cenu, která už nebude letos k dispozici 🙂 Ano, klasické „pouze do půlnoci“, tak z toho pro sebe vyždímejte maximum.

 

Ahoj Roman, ať se daří

 

 

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře
 1. Jan Řezníček napsal:

  Pane Romane, dovolte „hloupou“ otázku začátečníka. Co znamená zkratka BE, kterou zmiňujete v souvislosti se stop lossem? Děkuji…

  • Roman Horký Roman Horký napsal:

   Ahoj Honzo,
   BE ( break even ) je hladina vstupu do obchodu, bod zvratu. Tedy posunutí SL na hladinu, kdy už obchod nebude ztrátový i při zasažení SL ( stop loss )
   Ahoj

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů