KOMODITNÍ SPREADY:KÁVA – obchod „tříválcovka“

coffee

Tak opět zdravím příznivce burzovního obchodování. Na začátku bych rád řekl, že musím jen „podepsat“ Vaškův článek o smutném konci jednoho úspěšného fondu – OptionSellers.com. V našich kurzech to zdůrazňujeme stále a první co u každé pozice stanovujeme a počítáme, je riziko. Porovnáváme jej s disponabilním kapitálem, abychom měli bezpečnou alokaci.

Tento smutný příklad úpěšných obchodníků je ale pro nás výstrahou a poučením. Nikomu nepřeji nic zlého, ale tyto případy budiž pro nás poučením. Jejich kladem může a mělo by být to, že nás udržují ve střehu a připomínají nám, co je základ burzovního obchodování. Odpověď znáte !!!

Zavření obchodu na KÁVĚ

Zdroj TWS

Obchod jsem uzavřel 1 den před expirací vypsaných opcí. Proč? Nechtěl jsem riskovat otočení ( pokles ) ceny kávy. Nemyslím si, že by mělo dojít k výraznejšímu poklesu, ale PUT opce již nemá téměř žádnou časovou hodnotu a CALL opce také.

Contango je na kávě v současné době 3,2 bodu, tedy cca 1.200 USD. Tedy výrazně více, než je ztráta na prodané future KCH19, kterou jsem realizoval -343,44 USD. Výše vidíte zisk na vypsaných opcích 1.089,06 + 991,56 = +2.080,62 USD. Výsledek potěšitelných +1.737,18 USD. 

Pozice – 8.1.2019

zdroj TWS

Před dvěma dny to vypadalo lépe o pár dolarů, ale zejména silný růst kávy naznačoval býčí dynamickou jízdu vzhůru. To se ale dnes změnilo.

Graf KCH19

zdroj TWS

V pravé části grafu vidíte třetí svíci zprava. To bylo 8.1. a vypadalo to na rychlý růst. Dnešní červená svíce značí ještě možnou korekci i na zítra a to nechci riskovat. Káva je velký a divoký trh. Dokáže spadnout i na strike 1,0 a to by znamenalo přiřazení a následné rolování, kde by contango 3,2 bodu ( tedy cca -1.200 USD ) bylo nutné započítat. Tedy jsem se rozhodl pro omezení rizika. I tak je výdělek od 6.12. do dneška slušných +1.737 USD

Tříválcovaka je hlavně o opčních prémiích

Ještě se trochu vrátím k neštastnému krachu OptionSellers.com. Ti co mají můj spreadový kurz a „tříválcovku„, tak vědí, že nekryté CALL opce na komoditách nevypisuji. To si dovolím u PUT strany a musí to být předem spočítané. U CALL strany opravdu platí, na komoditách dvojnásob, že u opčního výpisu je riziko neomezené. Tedy pokud vypíšete nekrytou opci.

Z pohledu tříválcovky je strategie jasná. Hledáme levnou komoditu a zisk plyne především z obdrženého prémia. Pokud vypíšeme CALL opci, tak jedině s future podkladem nebo jako vertikální spread s koupenou pojistkou CALL opce na vyšším strike než je výpis.

Obchod jsem tedy uzavřel z důvodu, že podstupované riziko již převyšovalo možný následný profit. Prostě jsem jej vyhodnotil jako nepřiměřené, vůči možnému výnosu.

Ahoj Roman, ať se daří

Kompletní postupy a návody krok za krokem najdete samozřejmě ve Spreadovém kurzu:

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.