KOMODITNÍ SPREADY: Zisk 50.000 korun na pšenici

     Zdravím kolegové a kolegyně. Dnes se podíváme na ukončený obchod na pšenici. Přinesl nějaký ten dolar. Tak tedy jak to probíhalo. Použil jsem běžné indikace.

Graf sezonality spreadu

zdroj:seasonalgo.com

     Jak vidíme, graf sezonality je příznivý po celé období života spreadu. Protože se jedná o bear spread a probíhaly spekulace o špatné úrodě s ohledem na sucho ve významných oblastech, číhal jsem na dobrou cenu a možná zvrat v sentimentu.

   Technický signál cenové akce nastal 17.8., tedy růst po nejnižším LOW. Koupil jsem 2 spready a následně za lepší cenu ještě jeden. Vstupy jsou naznačeny modře. Stop loss červeně a Protit Target zeleně. Na PT jsem realizoval zisk na 2 spreadech, jeden ponechávám „žít“. Co kdyby ještě trh nadělil.

Graf čistých pozic Large Traders

zdroj:spreadcharts.com

    Červené přímky označují svisle okamžik vstupu a vodorovně pozice velkých spekulantů. Pozice byly vysoko a jevily tendenci obratu. To bylo důležité.

Graf struktury trhu pšenice ZWZ19-ZWK19

zdroj:spreadcharts.com

Křivky šedivá ( historie 1 měsíc ) a červená ( 5 let ) mají evidentně na květnovém kontraktu jinou strmost ( modrá křivka ).  To nám dává prostor pro ziskový obchod.

Výsledek obchodu 2 spready ZWZ19-ZWK19

zdroj: platforma TWS

Výsledný profit za období 17.8.2018 – 13.9.2018 je +2.282,44 USD + jeden spread ještě žije !

Hrábni si na ty prachy!

Už ani netuším, kolikátý to je obchod, který tu ukazuji. Jsem rád, že hodně z vás už se mnou obchoduje. Mám radost, že si peníze z trhu taky umíte sebrat. Trénink, vytrvalost …

A protože opakování je matka moudrosti, dávám letos ještě jednou „do placu“ ZDARMA mých 10 lekcí spreadového obchodování. Uvidíte základy, principy, postupy.

Startujeme 1.10. vše je ZDARMA, link a přihlášku máte zde. Hrábni si na ty prachy!

 

Ahoj Roman, a na viděnou v pondělí ve free kurzu!

 

 

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře
  1. Profilový obrázek Kuba napsal:

    Ahoj Romane, díky za další článek ohledně tvého obchodu, rád sleduji, jakým stylem obchoduješ a řídíš pozice. Chtěl jsem se zeptat na jednu věc, která mně ale není jasná… Na základě čeho vybíráš různě vzdálené (někdy i několik měsíců) expirace spreadu? Já mám například otevřenou pozici ZWU19-ZWN19 od cca začátku srpna, ale tvoje kombinace mě vůbec nenapadla. Má to co dočinění s časováním vstupu nebo je to z jiného důvodu? Díky

    • Roman Horký Roman Horký napsal:

      Ahoj Kubo, podle stavu trhu vybírám komoditu. Struktura trhu pak napoví, kde je jaký prostor pro zisk. Pak je vhodnost dle sezonality. Časování vstupu je price action spreadu. Ahoj Roman

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.