KOMODITNÍ SPREADY: Zisk 50.000 korun na pšenici

     Zdravím kolegové a kolegyně. Dnes se podíváme na jeden pěkný obchod na pšenici. Přinesl nám víc, než si většina vydělá za měsíc.
Tak tedy jak to probíhalo. Použil jsem běžné indikace.

Pokud to, co budete nyní číst, je pro vás „španělská vesnice“, pak to od pondělí vysvětlíme zde.

Graf sezonality spreadu

zdroj:seasonalgo.com

     Jak vidíme, graf sezonality byl příznivý po celé období života spreadu. Protože se jednalo o bear spread a probíhaly spekulace o špatné úrodě s ohledem na sucho ve významných oblastech, číhal jsem na dobrou cenu a možná zvrat v sentimentu.

   Technický signál cenové akce nastal tehdy 17.8., tedy růst po nejnižším LOW. Koupil jsem 2 spready a následně za lepší cenu ještě jeden. Vstupy jsou naznačeny modře. Stop loss červeně a Profit Target zeleně.
Na PT jsem realizoval zisk na 2 spreadech, jeden jsem nechal dál „žít“.
Co kdyby ještě trh nadělil.

Graf čistých pozic Large Traders

zdroj:spreadcharts.com

    Červené svislé přímky označují okamžik vstupu a červené vodorovné přímky ukazují pozice velkých spekulantů.  Koukáme těm klukům do karet: Pozice byly vysoko a jevily tendenci obratu. To bylo důležité.

Graf struktury trhu pšenice ZWZ19-ZWK19

zdroj:spreadcharts.com

Křivky šedivá ( historie 1 měsíc ) a červená ( 5 let ) měly evidentně na květnovém kontraktu jinou strmost ( modrá křivka ).  To nám dalo prostor pro ziskový obchod.

Výsledek obchodu 2 spready ZWZ19-ZWK19

zdroj: platforma TWS

Výsledný profit za období 17.8. – 13.9. celkem byl +2.282,44 USD, a to jsem jeden spread jsem nechal běžet pro ještě větší zisk. Je to obchod, který sledujeme s kolegy každý rok.

Sáhni si na ty prachy!

Už ani netuším, kolikátý to je obchod, který tu ukazuji. Jsem rád, že hodně kolegů tyto principy ovládá. Mám radost, že si peníze z trhu umí sebrat. Trénink, vytrvalost …

A protože opakování je matka moudrosti, dávám letos „do placu“ ZDARMA mých 10 lekcí spreadového obchodování. Uvidíte základy, principy, postupy. Je to výukový kurz, kterým vysvětluji co a jak v spreadech funguje a co rád používám.

Startujeme od pondělí 3.5., vzdělávací kurz je online a je ZDARMA, link a přihlášku máte zde.

Ahoj Roman, a na viděnou v pondělí ve free kurzu!

Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře
  1. Kuba napsal:

    Ahoj Romane, díky za další článek ohledně tvého obchodu, rád sleduji, jakým stylem obchoduješ a řídíš pozice. Chtěl jsem se zeptat na jednu věc, která mně ale není jasná… Na základě čeho vybíráš různě vzdálené (někdy i několik měsíců) expirace spreadu? Já mám například otevřenou pozici ZWU19-ZWN19 od cca začátku srpna, ale tvoje kombinace mě vůbec nenapadla. Má to co dočinění s časováním vstupu nebo je to z jiného důvodu? Díky

    • Roman Horký napsal:

      Ahoj Kubo, podle stavu trhu vybírám komoditu. Struktura trhu pak napoví, kde je jaký prostor pro zisk. Pak je vhodnost dle sezonality. Časování vstupu je price action spreadu. Ahoj Roman

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.