KOMODITNÍ SPREADY: Z Rakouska sleduji kakao

     Zdravím z dovolené. Vyrazil jsem s rodinou a kamarády do Rakouska na horská kola. Taurské Alpy jsou krásné v létě i zimě. Sjezdovky jsou využitelné pro lyžování i horskou cyklistiku. Tedy ta cyklistika je extrémní !!! Výjezdy sjezdovek v třiceti stupních dají docela zabrat. Odměnou jsou ale pak krásné výhledy na překrásnou alpskou krajinu.

     Ze skoro svou tisíc metrů shlížíte na protější kopec a vidíte ta světlá místa. To jsou šotolinové cesty, kterými jsme před zhruba hodinou stoupali z toho údolí v pravo a nyní to vypadá jako cestička pro mravence. Dole přes třicet stupňů. Tady nahoře je příjemných osmnáct. Za tu dřinu to stálo. Dole čeká vychlazená PLZEŇ. Je se na co těšit. Když to zatáčkovitý terén místama dovolí, letíte dolů až sedmdesátkou. Je to sešup a cítíte jak teplota s ubývajícími metry strmě roste. Kotoučové brzdy úpí, ale přežijí. Tedy i já. Kolega jede pomaleji, není takovým přítelem adrenalinu, jako já. Pod horou čekám a společně jedeme „zavlažit“. Plni dojmů z pokořených sjezdovek a krásných výhledů, jsme přesvědčení, že si pivko určitě zasloužíme.

     Kravičky jsou všude. Kolikrát se divite na jakých svazích se mohou pást. Zvonky ji vyzvání a my kolikrát koukáme, jastli to není zvonek jiného cyklisty.

     Tady je moje „maličkost“. Z toho údolí jsme přijeli a zastavily nás až ohradníky. Dále už jen pěšky. Ty hory za mnou mne fascinovaly. Hrubé skály jako alpská příroda sama. Drsná ale krásná. Určitě doporučuji.

    I přes únavu a neustálé mlsání všelijakých dobrot, včetně popíjení méně či více procentních „báječných“ tekutin, si nacházím čas na občasnou kontrolu burzy. Jako spreadový obchodník, nemusím být přilepený neustále u monitoru a kousat si nehty. Chvilka večer stačí. Na srazu ve Zlíně jsem s kolegy a kolegyněmi probíral i budoucí možný obchod na kakau. Myslím si na bull spredy. Podíváme se tedy na pár obrázků.

GRAF sezonality

zdroj:seasonalgo.com

Vidíme černě průběh ceny spredu. Červená a modrá křivka jsou sezonní průměry pět a patnáct let. Mělo by se blížit příznivé období. Podíváme se tedy ještě na techniku – TA spredu.

Technická analýza CCZ18-CCH19

zdroj:seasonalgo.com

Spread je dnes ( středa 8.8.2018 ) nachází na SR úrovni a snaží se o průraz trendové přímky. Technicky tedy jsme blízko možného kupního signálu. Co nám říká COT a čisté pozice LT ( Large Traders )?

NET pozice LT kakao

zdroj:spreadcharts.com

     Čisté pozice LT jsou zatím proti. Údaje v posledního COT reportu ukazují stále prodeje. Od dna z roku 2017 jsem ještě poměrně vzdálení, ale pokud se podíváme na roky předešlé, jsme již na zajímavých úrovních. Co na to histogram?

Histogram contanga CC

zdroj:spreadcharts.com

    Histogram contanga ukazuje velký prostor pro růst. Contango je silné, má tedy kam slábnout. Slábnutí kontanga znamená růst ceny bull spreadu. Na to čekám. Celkově to tedy s nákupem spreadu vypadá dobře. Lepší by však bylo, pokud by se ještě otočily NET pozice velkých spekulantů na růst. Uvidíme v sobotním COT reportu.

Ahoj Roman, ať se daří

Kompletní postupy a návody krok za krokem najdete samozřejmě ve Spreadovém kurzu:

Něco o mně, o mojí cestě ke komoditnímu byznysuo postupech které používám, ke stažení zde:

 

 

 

 

 

 

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře
 1. Profilový obrázek Kuba napsal:

  Romane šel jsi do tohoto obchodu byť třeba s menší pozicí nebo vyčkáváš na sobotní COT?

  • Roman Horký Roman Horký napsal:

   Ahoj Kubo,
   vstoupil jsem již ve čtvrtek. Na COT jsem nečekal. Pozici jsem ale otevřel menší. Ahoj

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů