KOMODITNÍ SPREADY: Trpělivost se vyplácí

    Že je trpělivost dobrá vlastnost, o tom snad nikdo nepochybuje. Ale když přijde na aplikaci této lidské vlastnosti, je to už trochu horší. Každý to známe z osobního života. Také jsem v mládí chtěl mít všechno hned, netrpělivě jsem očekával snad každou událost či věc, která měla nastat. Mládí je prostě z podstaty rychlé, nedočkavé a má to své důvody a mnohdy i následky.

Trpělivost a psychická rovnováha

     Chceme rychle výsledky, předpokládáme že budou jistě dobré, protože optimismus k mládí patří. Stejně jako sny a životní elán. To co je mezi tím nás jaksi moc nezajímá, ale to se časem mění, protože začínáme chápat, že cesta a sní spojené zkušenosti, jsou základem pro ten dobrý výsledek.

Klíčem jsou znalosti a zkušenosti

     Nedávno jsem byl na třídních schůzkách mého syna. Bude maturovat, tak jsem byl opravdu zvědavý, jak se věci mají a jak se dle profesorů k životní zkoušce staví. Nakonec jsem byl spokojen, ale hlavně mne pobavil jeden profesor se svou teorií, která nefunguje a přesto na ní žáci velice spoléhají. Byla to teorie „velkého ňáku“ !!! Co to je? Je to velice jednoduché, naše „podhoubí“ si to představuje tak, že „TO ŇÁK DOPADNE“. A to je pravda, akorát to často je tak, že to nedopadne maturitou v pohodě, ale reparátem. Pravda je že to je „ňák“, ale tak nějak ten, co jsme ho nechtěli. Tedy tato teorie „velkého ňáku“ prostě NEFUNGUJE. Tedy nezbývá než se učit. Získávat znalosti a zkušenosti a „ňáka“ nechat zase těm jiným. Je to tak i v tradingu.

Testujte myšlenky a nápady

     Jako dlouholetý obchodník se stále zabývám vymýšlením různých systémů. Jsem známý odpůrce AOS, tak to prostě dělám ručně. Je to možná pomalejší, ale poznáte, kde je chybička, pokud je. Možná se Vám také stalo, že hloubáte nad nějakým systémem a najednou to vypadá úžasně. Zalije vás vlna euforie a nadšení. To bude paráda, to bude výdělečný systém. Pak máte na výběr. Mladí a neklidní zcela jistě nasadí teorii „velkého ňáku“, které tedy asi moc nefunguje, ale „nák“ to dopadne a hurá do obchodu. My starší si uděláme back test, abychom to rozumně ověřili. Když to dobře funguje, tak ok. Budeme obchodovat, vydělávat a testovat. Tak nějak to my starší děláme, důvěřuj a prověřuj. Souvisí to s trpělivostí a zkušenostmi, že ne vše, co na první pohled vypadá je super, na druhý pohled je skutečně takové.

Cesta je cíl

    Ano. Našim cílem je ta cesta, po které budeme každý den chodit. Je třeba ji prověřit, zkontrolovat. Najít její záludnosti, poznat slabiny a silné stránky. Pochopit ji a efektivně využívat. Nespěchat a být trpěliví. Tak rychle můžete zabloudit a nevědět kudy kam. Preferujte klid a nespěchejte. Mě se to v životě vyplatilo, tak věřím že i vám se vyplatí poznat kam jdete, s jakou výbavou a jak rychle k tomu cíli směřovat. A to ve všech oblastech života, tedy i v tradingu a třeba i v té naší „tříválcové mašině“ ( zasvěcení znají ) na peníze.

Ahoj Roman, ať se daří

Kompletní postupy a návody krok za krokem najdete samozřejmě ve Spreadovém kurzu:

Něco o mně, o mojí cestě ke komoditnímu byznysuo postupech které používám, ke stažení zde:

 

 

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů