KOMODITNÍ SPREADY: Spread ADH18_CDH18

     Ahoj všem z New Yorku. Po osmi hodinách cesty z Frankfurtu do Toronta, jsem s Vaškem Pechem musel drobet uhasit žízeň před konečným letem do New Yorku. Dali jsme si pivko a já si vzpomněl na můj měnový spread ADH18 – CDH18. Žertem jsem poznamenal: „taky bys mohl oslabit,  ty dolare jeden kanadský“ ! Abychom to pivečko měli s Vaškem levnější. Na WIFI v restauraci odbavovací haly jsem nakonec zjistil, že skutečně poslechl.

Graf spreadu ADH18_CDH18

( Zdroj: seasonalgo.com )

Aktuální zisk na spreadu

     Aktuální zisk na otevřené pozici je 537 USD. Kdo sleduje moje obchodování již delší dobu, tak ví, že měnové futures neobchoduji. Tento pár je jedinou vyjímkou, neboť se jedná o pár komoditních měn. Kanadský dolar je ovlivňován zejména cenou ropy a australský mimo jiné cenou uhlí.

Technická analýza  –  vstup

( zdroj:seasonalgo.com )

     Technická analýza naznačuje akci na proražení trend line ( zelená šikmá linka ) a SR úrovně těsně pod cenou -0,200. K tomuto proražení došlo 14.12.2017 a obchod byl tedy otevřen na ceně -0.148. Obchod byl tedy otevřen na základě technické analýzy spreadu a příznivé sezonality.

Škola obchodníka – komoditní spready

     TECHNICKÁ ANALÝZA – technické analýza naznačuje obchodníkovi možné vstupy a výstupy dle grafů cenových pohybů. Jedná se o rozsáhlou kapitolu obchodních nástrojů.

Ahoj Roman

Něco o mně, o mojí cestě ke komoditnímu byznysuo postupech které používám, ke stažení zde:

 

 

 

 

 

 

 

 

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.