KOMODITNÍ SPREADY: Španělské obchody

Ahoj kolegové a kolegyně. Hlásím se z pracovně dovolenkového turné ve Španělsku. Zavřel jsem zde tři obchody a z toho dva z KSETu. O co tedy šlo?

Zisk na ropném spreadu CLZ20-CLZ19 

TWS platforma

Tento spread používám i jako jištění vypsaných PUT opcí na ropě. Tedy 3V akce. Tříválcovka je kombinace opcí, futures a komoditních spreadů. Prudký růst komodity po útocích na Saudskou Arábii znamenal silný pokles ceny spreadu. Tedy jsem na prvním otočení koupil za -5,26 dne 16.9. a 1.10. jsem prodal za -3,21. To je zisk +2.050 USD, ale protože držím ještě jeden spread, průměrná cena dala zisk jen 1.096 USD.

seasonalgo.com

Zde vidíte všechny uzavřené obchody na tomto spreadu. Níže přikládám graf ceny spreadu ( černě ), sezonalitu 10 let ( zeleně ) a vstup a výstup šipkami u posledního obchodu.

seasonalgo.com

3V- výběr zisku opce PUT 1,44 benzín

TWS

Po prudkém růstu ropy i výpis benzínová PUT opce začal dobře nadělovat. Ale po možné další eskalaci „celní“ války, tedy tentokrát USA versus EU, se trhy opět propadly a to včetně energií. Protože mám vypsáno i na ropě a plynu. Raději jsem včera omezil riziko a realizoval zisk 1.549 USD. Bylo i přes dva tisíce, ale nehoním úplné maxima a s rizikem je třeba rozumně pracovat. 

barchart.com

3V na Live Cattle

TWS

KSET pozice je na obrázku tvořena 3 ks bull spread s aktuálním ziskem +613 USD. Dále vidíte dva výpisy PUT opcí. První je PUT opce na říjen strike 100 a je na ní aktuální zisk +860 USD a druhá je PUT opce na prosinec strike 101 a vydělává +1.253 USD. Včera jsem uzavřel zpětným nákupem obchod na PUT opci říjen 107 se ziskem +258 USD. Aktuální cena okolo 106 je ITM a protože nechci být na této ceně přiřazen, obchod ukončuji s drobným ziskem.

TWS

Ahoj Roman, ať se daří

Kompletní postupy a návody krok za krokem najdete samozřejmě ve Spreadovém kurzu:

Chcete mi „koukat přes rameno“ a vidět, kde a jaké si připravuji obchody?

Vydávám Komoditní a Spreadové edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.