KOMODITNÍ SPREADY: Raketa na vepřovém 3.920 USD

 Zdravím přátelé ze Španělska. Doma mne doháněla „rýmička“, což jak jistě víte, je pro chlapa téměř smrtelná nemoc. Záchranu ve formě regeneračně-pracovního výletu za teplem, jsem tedy velmi uvítal.

Blahodárné sluníčko od rána dodává chuť do rozličných činností. K tomu je třeba dodržovat pitný režim, na což jak jsem se přesvědčil, všichni dbají. V září se povedlo několik slušných obchodů, tak i nějaká ta „kačka“ zbyla na zábavu. Podíváme se tedy na jeden bull spread na vepřovém HEV18-HEZ18.

Graf ceny a sezonality HEV18-HEZ18

zdroj:seasonalgo.com

 Zde vidíte černě pohyb ceny spreadu. Na pravé straně silný pokles. Proti minulosti silnější, tedy extrémní. Sezonalita na obou průměrech byla příznivá, tedy jsem čekal na Price Action signál. Hladiny vstupu, stop lossu i výstupu vidíte v grafu naznačeny. Mohl jsem spready držet i déle, ale extrémní průběh mne vedl k větší opatrnosti.

Netančím tango, sleduji Contango!

Dalšími indikacemi pro vstup byl contango histogram, čisté pozice velkých spekulantů a tvar Term Structure.

NET pozice HE

zdroj:spreadcharts.com

     V pravém dolním rohu vidíte na křížení červených přímek stav čistých pozic v okamžiku vstupního signálu. Podpora LONG byla důležitá a růst pozic zvyšoval pravděpodobnost úspěchu.

Graf histogramu contanga HEV18-HEZ18

zdroj:spreadcharts.com

 Dne 4.9.2018, tedy v den vstupu, vidíme plochu histogramu na levé straně podstatně větší, než a pravé. Pozici naznačuje tenká svislá čára.  Opět je pravděpodobnost výrazně na naší straně. Tedy paráda.

Vepříci za +80.000 korun

Graf Term Structure HE

zdroj:spreadcharts.com

 Zde vidíme označený nás spread. Koupený říjen a prodaný prosinec. Aktuální tvar k datu vstupu. Na první pohled je zřejmý rozdíl mezi modrou křivkou a všemi ostatními.

Opět potvrzení nízké ceny spreadu a jeho možného potenciálu. Tedy jsem koupil 2 ks a úspěch se dostavil. Od 4.9. do 17.9.2018. Konečný výdělek :

Pro zvídavé kolegy či budoucí kolegy mám jeden úkol. Kolik by byl zisk na spreadu dnes, tedy 5.10.2018, pokud bych spready držel až do této doby? Jednalo by se o měsíc v pozici. Schválně, zkuste si to jako úkol „z pilnosti“ 🙂

Pěkně sypou nejen čuníci!

V každém případě je zde ve Španělsku pěkně. Psal jsem také článek o levné kávě, tedy jsem začal budovat pozici na kávě výpisy PUT opcí. Dnes jsem jednu zpět vykoupil za zbytek opčního prémia. Příjemný zisk 1.074 USD potěší a výlet zaplatí. Článek o kávě je zde

Další dvě otevřené pozice mají otevřený zisk +614 USD ( + 667 – 53 )

Peníze pro každého? Je to jen na tobě!

V trhu prostě peníze jsou, demokraticky pro každého. Co je třeba? Trpělivost, znalosti, výdrž. Jak jsme viděli výše, vše je o stále opakovaném postupu: Najdi vstupy, najdi výstupy, sestav si správný spread. A počkej si, až ti „kápne“ do peněženky 🙂

Máme za sebou první týden našeho free spreadového kurzu. A jdeme do druhé poloviny – vytrvejte a učte se. Odměna stojí za to.

Na viděnou u pondělní lekce!

Roman

 

 

 

 

 

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře
 1. Profilový obrázek fundibularius napsal:

  Gratulace! Slabych $6230. Ale kdo to vi dopredu! Kde to bude zitra?

  • Roman Horký Roman Horký napsal:

   Ahoj, spread dokonce pokořil hranici 12,5 bodu. Tedy pokud bych držel až do této doby, tak při mém vstupu -3,4 je do 12,5 hezkých 15,9 bodu a při dvou kontraktech je to 31,8×400 USD. Slušných 12.720 USD. To je kdyby, ale jak správně říkáš: „Kdo to ví dopředu“. Možná ten nahoře. Měj se fajn. Roman

 2. Profilový obrázek Pavel Kadlec napsal:

  Dobrý den, mohu se zeptat, jakého byste doporučil brokera na obchodování komoditních spreadů pro začátečníky popř. jakého používáte Vy? Děkuji

  • Roman Horký Roman Horký napsal:

   Ahoj Pavle, osobně používám platformu TWS od Interactive Brokers ( USA ). Lze i nastavit demo. Zřizoval jsem přes IQ trade ( IQ trade Pomůže pan Večeřa, pokud bude třeba. Měj se fajn. Ahoj Roman

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů