KOMODITNÍ SPREADY: Sklízel jsem zisky na energiích a čekám ještě lepší zítřky

energie

     Zdravím přátelé. Už jsem zase doma v ČR a fouká tady ze strnišť. Ale všude dobře doma nejlépe, to bude platit vždy. Dostal jsem také otázku, jestli žiju v USA nebo v Čechách. Cestování je krásné, ale věřte mi, domů se pak vždy těším.

    Ve Španělsku bylo teplo. Tady v Čechách při odjezdu byla „kosa“, ale nyní to zase tak špatně nevypadá. Chladněji tu však je. Přemýšlím zda s Martinem, Lenkou a ostatními v listopadu vyrazím do Austrálie a na Nový Zéland. Zatím jsem se nerozhodl. Na zimu jsem připravený, dřevo do „krbovek“  jsem v rámci tréninku nasekal.

Na ropě je to divoké

    Ale dost meditování. V posledních dnech je dost živo na energiích a zejméne na ropě. Nějaké zisky jsem vybral na ropných spreadech a kombinaci benzín – topný olej. Něco také daly výpisy na ropných opcích. Také se pak zamyslím nad možným dalším vývojem. Tak jseme na to.

Kde jsem sklízel

Něco na ropný bear spreadech + 681,56 USD

Něco na benzínu proti topnému oleji RBN19-HOX18 + 688,80 USD ( 25.9.2018 )

Něco na posledním kontraktu na pšenku +1.203,75 USD ( 2.10.2018 )

Další výnosy byly na výpisech ropných opcí, které jsem zveřejňoval průběžně na facebooku „komodity a spready“ v naší skupině. Začátek podzimu prostě „dává“ vydělat.

Nyní se podíváme na aktuální situaci na ropě. Co se dělo, co se děje a co se může dít.

Graf ropy WTI a možné SR úrovně

zdroj:tradingview.com

     Zde vidíme cenový graf na 5 let. Denní svíce. Zřetelné dno na začátku roku 2016 okolo ceny 29 USD je zřejmě nejčernější scénár v případě krize. Probíhající korekce spíše bude testovat 30 denní SMA ( červená křivka ) , případně hladinu podpory okolo 65 USD ( žlutá přímka ). Hlavní hladinu SR úrovně vidím na ceně 55 USD/barel, ale v nejbližších týdnech ji nepředpokládám. Sankce na Irán zatím budou cenu držet výše a až reálné změny zásob by mohly napovědět. Vyšší volatilita v tomto období bude zřejmě přetrvávat.

     Pod cenovým grafem je fialová křivka COT indexu. Zde vidíme nákupní zájem dominantních subjektů ba trhu. Aktuální cena se nyní ( při psaní článku ) pohybuje na úrovni 71,83 USD / barel s dodáním v listopadu.

     Proti podpoře ceny ropy působí trucování Číny, která deklaruje, že bude i nadále kupovat od Íránu. Na truc Trumpovi. Dalším faktorem oslabujícím ropu je korekce na akciích a rizika spojená s vývojem světové ekonomiky. Protikladných impulsů je tedy dost, ale jedno je asi zřejmé. Nikdo nemá zájem na extrémně vysokých cenách nad 80 USD a to ani OPEC, neboť by to mělo negativní vliv na světovou ekonomiku. Příliš nízké ceny pod 50 USD se také nebudou kartelu zamlouvat. Vysoká volatilita a nejistoty tedy zřejmě v tomto okamžiku budou ropu udržovat v tomto koridoru. Tedy mezi 80 až 50 USD/barel. Je to široké pásmo, ale neznýmých je dost. Rozptyl je tedy nějakých 30.000 USD na future kontrakt, neboť bod na ropě je 1.000 USD.

Co jsem vytěžil na ropných OPCÍCH

                             +3.511,56 USD  

V neděli startujeme

Udělejte si uzel na kapesníku: už tuto neděli, tedy 14.10., startujeme (letos naposledy) náš spreadový kurz. Hodně z vás mi psalo, že jste nestihli na jaře. OK, otevírám tedy vstup ještě jednou, a to právě na tomto webináři.

Navíc tu dám „do placu“ novinku. Ano, bude to ona mnohokrát už avízovaná „Tříválcová mašina na peníze“. Upozorňuji na dvě věci: Letos kurz už otevírat nebudu (a nevím, zda budu mít čas otevírat ho příští rok). Tříválcová mašina, kterou zveřejním na webináři, nebude nikde samostatně dostupná – takže kdo prováhá, ten má smůlu.

S aktivními tradery na viděnou v neděli zde!

Ahoj Roman, ať se daří

Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.