KOMODITNÍ SPREADY: Pár drobných se mění v balík

Na začátku chodí člověk pěšky. Učí se chodit, běhat. Pak „do stáje“ přibude koloběžka, kolo, auto, motorka … třeba i loď nebo soukromý tryskáč. Proč to píšu? Protože podobně je to v tradingu: začínáte s účtem s pár dolary, postupně přidáváte. A za čas máte účtů víc a můžete si dovolit pořádně to rozjet.

Mimochodem, pořádně to https://spready.finakademie.cz/webinar-3/rozjedeme v neděli (ale BACHA, bude to POSLEDNÍ VYSÍLÁNÍ PŘED STARTEM NAŠEHO SPOLEČNÉHO KURZU!)

Mám více účtů a to mi umožňuje větší variabilitu přístupu a volby. Dnes jsem vybral část zisku na ropných spreadech a benzínu. Na jeden spread to nebyla žádné bomba, ale stejně jsem spokojený. Zdaleka jsem nekasíroval vše. Zejména v benzínech mám ještě slušné pozice a ropu také podržím.

zdroj TWS

Tento zisk je příjemných 78.000 korun. To je tak, když se malé zisky násobí počtem kontraktů 🙂 Z koloběžky je najednou prima rychlá jízda autem.

Máme to i v KSET pozicích – RBV19-RBU19

Edukativní tipy – tedy moje a Vaškovy obchody v přímém přenosu – jsou pro studenty a absolventy kurzů dalším logickým krokem, kdy se mohou učit praxí.

Na demo účtech, na ostrých účtech nebo jen sledovat moje či Vaškovy obchody v reálu. Mnohým to dodává klid a jistotu pro budoucí obchody. Poznávají vlastními zkušenostmi chování trhu a hlavně své psychologie. To je k nezaplacení, sebepoznání a emoční disciplína.

KSET vstup: Tady to máte v přímém přenosu

Takhle vypadá mail, kterým kolegům a studentům dávám echo, že jdu do obchodu. V neděli ostatně toto vše získáte také, tedy pokud budete chtít s námi jít pro peníze.

KSET – edukativní tipy

Někdo možná řekne. Hm. To je jen 213 USD na spread. No v KSET jsme měli už i 350 USD na spread, jsme nyní v korekci. Možná někdo již profit vybral. Já ještě držím, ale „něco“ mám již v kapse.

zdroj:seasonalgo.com

Spread by měl mít před sebou slušné období. Je to BEAR spread a benzín dlouho rostl. Prostor tedy je. Budu trpělivý.

Energie to je moje – CLF20-CLX19

Zdroj:seasonalgo.com

Graf nahoře je studentům „denním chlebem“, asi to nemá cenu komentovat. Jen stručně: spread (černá čára) pěkně kopíruje typický pětiletý, desetiletý i patnáctiletý vývoj.

Tak jdeme do „plných“, opět Edukativní tipy, které posílám všem zájemcům o spreadové obchodování:

KSET – edukace

V neděli NAPOSLEDY, v pondělí jdeme sbírat peníze!

Burza je můj koníček a mám radost ze zisků. Největší radost mi ale dělá, když vydělávají moji kolegové. Ti, kteří třeba ješte před rokem či dvěma, mysleli, že burza je sprosté slovo, které se neříká.

Proto v neděli dělám poslední webinář, kde si ukážeme co je před námi. Kdo nastoupí na palubu, startuje cestu k fajn penězům, svobodě a nezávislosti. V neděli ve 20:00 tady, protože v pondělí jedeme první lekcí – a plnou parou!

Na viděnou v neděli na webináři a na viděnou v pondělí v kurzu!

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.