KOMODITNÍ SPREADY: Nastavení cíle na rok 2020

Zdravím přátelé v Novém roce 2020 a přeji Vám všem hodně zdraví, radosti a šťastnou ruku při vybírání obchodů a zisků. Tak jako každoročně, si mnozí z nás dávají různá předsevzetí, která pak více či méně úspěšně plníme. U nás obchodníků to mimo jiné „běžné“ cíle, jako je boj s váhou, s leností nebo třeba jen s lepším stravováním, je cílení na náš obchodní „výkon“.

Můj cíl je 15%

Už dávno jsou doby, kdy jsem toužil „dobývat“ výnosy 50%, 80% nebo 100%. Tím nechci říci, že bych nimi pohrdal 🙂 Konec konců rok 2019 byl přes svou složitost velice úspěšný z hlediska výnosů. Slavné Donaldovi tweety, útoky na rafinerie, obchodní válka USA – Čína a spousty zvratů. Zrniny i energie trpěly zvýšenou volatilitou a hlavně nevyzpytatelným vývojem.

Jistě se mezi Vámi najdou obchodníci s cíli ambicióznějšími, než jsou ty moje. To je u každého z nás jiné. Jen je třeba si klást cíle reálné. A také se po zásluze po jejich splnění odměnit.

Je 15% málo?

Je 15% dost? Jak pro koho a také z jaké částky „startujeme. V každém případě je 15% nadstandardní výnos, který dlouhodobě přináší opravdové bohatství. Nebuďte zlatokopové, budujte trpělivě a dlouhodobě své bohatství. Složený výnos nebo úrok chcete-li, je silná zbraň. Pokud někdo „vládne“ částkou 500.000 Kč a dokáže průměrně „vydělávat“ 15% každý rok, pak za 15 let má 4.068.530 Kč !!!

A to není vůbec špatné. Je lepší si dávat cíle menší a plnit je. Nereálné cíle vedou k průšvihům a flustraci. Buďte v Novém roce 2020 trpěliví a budete spokojení.

Ahoj Roman, ať se daří

Kompletní postupy a návody krok za krokem najdete samozřejmě ve Spreadovém kurzu:

Chcete mi „koukat přes rameno“ a vidět, kde a jaké si připravuji obchody?

Vydávám Komoditní a Spreadové edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

Tagy: COT reportdivergencekomoditní spreadyRoman Horkýspreadyterm structureTagy: komoditní spreadyRoman Horkýspoluprácevše nejlepší

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.