KOMODITNÍ SPREADY: Na SOFT komoditách je živo

Na některých komoditách je v současné době opravdu živo. Když jsem na burze v dobách dávno minulých začínal, tak jsem se držel raději stranou vyšší volatility. Dnes ji vnímám jako příležitost. Pravda je, že to není pro každého.

Kakao

tradingview.com

Kakao se nyní nachází na silné SR úrovni. Tedy přesněji řečeno se jedná o pásmo 2700 až 2830 bodů. Tedy kakao ještě prostor pro růst samozřejmě má. Ale je velká pravděpodobnost, že dojde minimálně ke korekci růstu. To napovídají i poměrně „našponované“ hodnoty spreadů. Spodní indikátor, takzvaný hodnotový indikuje blízké pásmo drahé komodity. Také volatilita na denním grafu dává tušit, že dojde k boji mezi býky a medvědy. Jestli to bude zlom trendu, to ukáže čas.

DIVERGENCE je mocná

spreadcharts.com

Od poloviny listopadu se dějí na kakau „velké“ věci z hlediska divergencí mezi cenou a poptávkou. Fialově je znázorněna cena front kontraktu. Červeně pak síla poptávky. Od začátku roku poptávka po kakau klesá, ale cena zvesela roste!!! Jsme na důležitých SR úrovních. Ceny spreadů na extrémech !!! Cena kakaa by tedy měla udělat více či méně – BÁÁÁC.

Ale pozor, extrémní situace může nějakou dobu trvat. V každém případě to osobně považuji za příležitost k výdělku. Ale přátelé, rozumně prosím. Pamatujte, že pravdu má vždy trh. Pravda také je, že jednou to přijde, jen je třeba abychom u toho ještě byli. Tedy rozumně se svými účty !!!

Struktura trhu kakao

struktura trhu – spreadcharts.com

Zde je vidět na struktuře trhu, že je nyní „pokřivená“ předchozí poptávkou do negativního kontanga ve své střední části. Modrá křivka tedy bude časem srovnávat svůj tvar s červenou a zelenou. To nyní naznačuje divergence na obrázku výše. I kdybych ale nevěděl o této divergenci, je mi jasné, že je jen otázkou času, kdy se dnešní struktura trhu opět přiblíží dlouhodobějším stavům. Prostě je třeba dát trhu čas.

Co držím

V KSETu to kolegové vědí. CCH21-CCH20 mám 2 ks, tento široký spread používám i jako pojištění mých PUT výpisů. A pak úzký klasický bear spread CCZ20-CCU20 3 ks. Oba mají „libovou“ cenu a riziko na pokles je proti růstu zřetelně nižší.

seasonalgo.com

Tato relativně nepřehledná změť čas ukazuje, že černá křivka mého spreadu se pohybuje hluboko pod historickými cenami. Proto zde čekám, trpělivost je důležitou vlastností burzovního obchodníka. Stačí mi návrat k ceně -20. To by reprezentovalo zisk 1.650 USD na tomto spreadu ( 3 kusy x 550 USD ).

Ahoj Roman, ať se daří

Vydávám Komoditní a Spreadové edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

Kompletní postupy a návody krok za krokem najdete samozřejmě ve Spreadovém kurzu:

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.