KOMODITNÍ SPREADY: V neděli naposled

    Zdravíčko přátelé. Vašek se „válí“ na Floridě. Možná „sosá“ nové postupy nebo nějaké dobré nápoje s místními domorodkami. No upřímně je to asi jedno, určitě si oboje zaslouží.

   Každopádně než se dostaneme na tu vysněnou „pláž“, je třeba trošku zamakat. Ještě si o tom povíme na nedělním webináři a pak, od pondělí, startujeme!

   Austrálie a Kanada káply božskou

Já se dnes podívám na jeden ukončený obchod na jediném měnovém páru, který ve spreadech obchoduji. Jedná se o australský a kanadský dolar. Jedná se o takzvané komoditní měny. Kanadský dolar je spojená s ropou a australský dolar s uhlím.

Graf sezonality AUD_CAD

zdroj:seasoalgo.com

     Výše vidíme černou křivku spreadu AUD prosinec18 – CAD prosinec18. Silný klesají trend. Dobré období v červenci spread ignoroval a šinul si to bez povšimnutí stále na jih. Sezonalita je opět naznačena modře 15 let průměr a červeně 5 let průměr. Byl jsem tedy obezřetný. Na dalších grafech jsem prověřil čisté pozice velkých obchodníků.

COT NET pozice AUD prosinec 2018

zdroj:spreadcharts.com

    U australského dolaru je jasně vidět extrémní nastavení pozic. Vpravo dole je zelené pole na extrému, australan je přeprodaný. Nyní tedy porovnáme stav s kanadským dolarem, abychom mohli posoudit pravděpodobný potenciál otočení trendu nebo alespoň silnější korekce.

COT NET pozice CAD prosinec 2018

zdroj:spreadcharts.com

Je vidět, že kanadský dolar se již nějakou dobu nakupuje. Trend pozic je tedy jasný. Velikost přeprodání australského dolaru je ale velká. Vsadil jsem tedy na momentum australana ve spojení se sezonalitou. Signál jsem dostal od ceny spreadu. na což se podíváme níže.

AUD_CAD Price Action – TA

zdroj:seasonalgo.com

    Zde vidíme jen graf ceny spreadu. Na konci září vidíme „výplach“. Pět dní silného poklesu ! Jak říká Larry Williams: “ čtyři až pět dní je ideální perioda před krátkodobým pohybem. Myslí tím sílu pro korekci, která však může být i výraznější změnou trendu. COT je spíše střednědobý instrument, ale potřebujeme vždy určitý impuls pro vstup.

Zisk +22.000 korun za 6 dnů

   Vstupovat bez signálu pouze pocitově není obchodování. To je sázka! Modrá šipka naznačuje můj vstup. Červená opatrná zavření profitu se ziskem +1040 USD. Obchod trval od 9.10. do 15.10. Fialová naznačuje další signál vstupu, ale je blízko klesající trend line ( TL ).  Zde je tedy větší riziko vstupu, ale při proražení zase větší šance na vyšší zisk.

V neděli naposledy, pak start

Tohle vše, a samozřejmě mnoho dalšího, si ukážeme také v neděli na našem online vysílání. Už se blíží totiž start naší společné cesty: Ihned po nedělním webináři totiž začneme s první lekcí našeho spreadového kurzu. Před vámi je cesta k penězům: 30 nabitých lekcí + bonusová „Tříválcová mašina na peníze“.

Jdeme si pro peníze a to je vždy příjemná cesta!

Ahoj Roman, ať se daří

 

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.