KOMODITNÍ SPREADY: Kukuřičný bear spread ZCH22-ZCU21

Zdravím příznivce burzovního obchodování a milovníky komoditních spreadů zvlášť. Dnes se podíváme na již otevřený spread. Jak vypadají jeho šance na úspěch a jak si nyní stojí.

COT a hodnotový indikátor

tradingview.com

Nahoře je vidět cena kukuřice a cenový boj, kde poslední svíce s vysokým knotem naznačuje možnost dalšího poklesu. Pod cenou je graf commercials, kteří nakupují a černá křivka hodnotového grafu naznačuje levnou komoditu. Tedy nastavení indikátorů je spíše LONG do směru trendu.

NET čisté pozice

spreadcharts.com

Zelené pole na pravé straně grafu indikuje sestup velkých spekulantů z maxim, což by mohlo dávat šanci na obrat trendu nebo alespoň výraznější korekci. Napovídá tedy SHORT.

Sezonalita spreadu ZCH22-ZCU21

seasonalgo.com

Na grafu je sezonalita znázorněna modrou a červenou křivkou. Aktuální cena spreadu je černá. Vodorovně je naznačena cena vstupu modrou čarou a nastavený Stop Loss čarou červenou. Na těchto čarách je vidět hodnoty vstupu a SL. Tedy –18,25 vstup a -27 SL. Koupeny jsou 3 spready.

Tabulka obchodu a hodnot v Seasonalgo

seasonalgo.com

Tabulka zaznamenává i datum vstupu, což bylo 25.5.2021, což je nyní 9 dní ( 3.6.2021 ).

Kontinuální graf spreadu

seasonalgo.om

Opět nás zajímá pravá strana grafu a na měsíčních svících vidíme silný LONG pattern. Zároveň je spread na dobrých cenových úrovních.

Technický pohled

seasonalgo.com

Z technického hlediska se na trzích u Price Action používají hlavně dvě techniky. První je proražení, což je technika používanější. A potom odražení. Každá z technik má své výhody a nevýhody. Technika odražení je používaná tam, kdy raději chceme mít menší SL. Zpravidla se jedná o situace, kde obchod udělat chceme, ale vnímáme jeho vyšší riziko. Proto pracujeme s menší alokací. Výhodou je vyšší možné RRR. Nevýhodou pak může být u menšího SL jeho častější zasažení.

Tedy po třech odraženích od SR úrovně jsem obchod otevřel 25.5.2021, abych pak viděl ještě jeden pokles pod hodnotu vstupu a nyní následné proražení minulých dvou HI, před zelenou svislou čarou. Nyní budu zvažovat posunutí mého SL na vyšší úroveň.

Stav pozice po zavření dne 3.6.2021

TWS

Spread dnes přidal hezkých 5 bodů a mé tři spready uzavřeli na otevřeném zisku +1.393 USD x kurz 20,99 Kč/USD je 29.239,07 Kč.

Obchod je tedy rizikovější, je nyní proti COT nastavení, ale v souladu s NET vývojem. Cena je slušná technika nastavena také LONG z pohledu spreadu. V obchodě setrvám a protože je cena spreadu dobrá s potenciálem růstu, budu obchod řídit posunem Stop Lossu. Nechám trh rozhodnout, kde je větší pravda.

Ahoj Roman, ať se daří

Vydávám Komoditní a Spreadové edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

Kompletní postupy a návody krok za krokem najdete samozřejmě ve Spreadovém kurzu:

Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.